1.kapitola

18. února 2018 v 17:37 | Hope |  When the heart can't be helped
nová povídka, ovšem postavy jsou, těm, kteří četli When the heart calls, známé ;o)Wendy s úsměvem hleděla na fotku, kterou jí právě poslala Emmaline. Byla na ní spolu s Connorem na pláži a oba se šťastně usmívali. K fotografii byl připojen vzkaz: Pozdrav z líbánek. PS: Děkuji, žes mi otevřela oči.

S povzdechem odložila telefon. Byla šťastná za kamarádku, ale nemohla si pomoct, aby jí nezáviděla. Chtěla taky to, co měla Emmaline s Connorem. Chtěla být zamilovaná a milovaná, jenže jediný chlap, do něhož byla kdy zamilovaná, žil v Americe a nenáviděl ji. Tu nenávist měli společnou, protože po tom, co si Wendy uvědomila, že ji nemiluje a nikdy nemiloval, se její vlastní city proměnily v nenávist. Konečně chápala, proč se říkalo, že mezi nenávistí a láskou je tenká hranice.

Jejím bytem se rozlehl zvonek a Wendy věděla přesně, kdo to je. Jedna z jejích kolegyň a dobrých kamarádek slíbila, že přijde, dají si víno a podívají se na nějaký slaďák. S úsměvem se tedy zvedla a šla otevřít. Úsměv jí však zamrzl na rtech, když před sebou spatřila vysokého černovlasého muže se zelenýma očima.

"Co tady děláš?" Probodla ho nenávistným pohledem.

Jeremy pokrčil rameny. "Musím s tebou mluvit."

"Nemám čas! Za chvíli mi přijde návštěva." Wendy si dala záležet na tom, aby si myslel, že jde o návštěvu pánskou.

Jeho výraz na krátký okamžik stvrdl. "Nezdržím tě dlouho," slíbil.

Zhluboka se nadechla a namotala si na prst pramen dlouhých blond vlasů. Nebyla si jistá, co dělat. Jedna její část se ho chtěla rychle zbavit, ale druhá část - ta, jež měla převahu a neposlouchala hlavu - si chtěla poslechnout, co má na srdci. "Nemůžeme to probrat zítra?" chtěla vědět.

Potřásl hlavou a zdálo se, že ho to opravdu mrzí. "Zítra by mohlo být pozdě."

Wendy si povzdechla. Když tajný agent Jeremy Richards tvrdil, že by zítra mohlo být pozdě, pak to musela být pravda. "Fajn," vzdala se a otevřela dveře dokořán, aby mohl vejít. "Pojď dál, ale máš jenom pět minut!" varovala ho.

Pokýval hlavou. "To mi bude stačit," ujistil ji.

"Pití ti nenabídnu, protože tě tady nechci dýl, než je nutné," upozornila ho, když vešli do kuchyně a Jeremy se posadil ke stolu. Wendy však zůstala stát, aby měla alespoň zdánlivou výhodu a opřela se zadkem o linku, ruce si založila na prsou.

"Chápu." Zhluboka se nadechl. "Potřebuju, abys předstírala, že jsme zasnoubení."

"Zbláznil ses? Ani náhodou!" Něčím podobným si už jednou prošli a jak to dopadlo?

Jeremy si povzdechl. "Podívej, kdyby to nebylo nutné, tak tě o to nežádám! Pamatuješ si na Jaye a jeho tlupu?"

Wendy si znechuceně odfrkla. Na ně se nedalo zapomenout! "Samozřejmě! Nepatří zrovna k lidem, na které by se lehce zapomínalo."

"Jo, já vím. Jay si pořád myslí, že jsme spolu a začíná být podezíravý, protože nás spolu dlouho neviděl. Řekl jsem mu, že zařizuješ svatbu a proto se mnou nemůžeš být ve Vegas."

"Vy jste ho ještě při ničem nechytli?" zajímala se nevěřícně. Jay obchodoval s bílým masem prakticky po celém světě, jenže byl chytrý a proto tam byl Jeremy v utajení.

Potřásl hlavou. "Jsme blízko," ujistil ji však.

"To už jsi mi tvrdil tehdy!" připomněla mu.

"Já vím! Jenže teď je to otázka týdnů, maximálně měsíce! Ale pokud mi vybouchne krytí, tak mi tou dobou půjdeš na pohřeb, Jay zůstane na svobodě a věř mi, že půjde po tobě."

Wendy si překryla obličej dlaněmi. "Proč mi tohle děláš? Neublížil jsi mi už dost?" Spustila ruce a pohlédla na něj. "Já se teď stejně nemůžu sbalit a odletět na kdo ví jak dlouho do Ameriky! Mám tady práci!"

"To zařídím." Rychle se zvedl ze židle a překonal vzdálenost, která je dělila. Zastavil se těsně před ní a položil dlaně na linku, každou z jedné strany, takže Wendy neměla, kam utéct. "Prosím, Wendy! Závisí na tom celá operace."

Beze slova na něj zírala a v duchu ho proklínala. Jeremy moc dobře věděl, co říct, aby ji dostal tam, kde ji potřeboval. Nadechla se, aby ho požádala o čas, ovšem její plán přerušil zvonek. Rebecca si opravdu nemohla pro příchod vybrat lepší chvíli. "Musím jít otevřít," zamumlala.

O krok ustoupil a zvedl ruce do vzduchu. "Nemusíš mi odpovídat hned. Stačí zítra ráno," ujistil ji.

Její obočí vylétlo vzhlůru. "Netvrdil jsi, že zítra už by mohlo být pozdě?"

Přikývl. "Na rozhovor ano, na rozhodnutí ne."

Wendy protočila panenky, neboť tomu ani na vteřinu nevěřila.

"No, nic, já půjdu, aby sis mohla užít večer," prohodil Jeremy, když se zvonek rozezvučel znovu.

Potřásla hlavou a šla otevřít. "Ahoj, Becs, pojď dál. Já se jenom rozloučím," ujistila ji a pohledem ji prosila, aby se před Jeremym, jehož hltala očima, na nic neptala.

"Jasně, klidně si dej na čas." Rebecca na ni spiklenecky mrkla.

Wendy si povzdechla. Tohle byl důvod, proč se chtěla Jeremyho zbavit před příchodem kamarádky.

Jeremy se k ní z chodby domu otočil s pobaveným úsměvem na rtech. "A já myslel, že čekáš pánskou návštěvu."

Zabodla pohled do jeho hrudníku, aby se mu nemusela dívat do očí, protože to by ničemu nepomohlo. "To byl záměr," ujistila ho. "Ráno ti napíšu," zamumlala.

Udělal krok jejím směrem a zlehka ji políbil na rty, načež se bez dalšího slova otočil na podpatku a nechal ji tam stál jako opařenou. Věděla, proč to udělal. Chtěl jí připomenout, co všechno by ji s ním čekalo.

***

Wendy si v šest ráno uvařila silné kafe. Potřebovala všechen kofein, který do sebe byla schopná dostat, neboť v noci nezamhouřila oka. Musela přemýšlet nad Jeremym a co jí řekl, což samozřejmě vedlo ke vzpomínkám na minulost.

Vzpomínala na to, jak to mezi nimi bylo krásné, než se dozvěděla, čím se živí. Ani to však jejich vztahu nezasadilo poslední ránu. Kdepak, tou se stal až Jeremyho odlet do Ameriky. Wendy chápala, že tam musel letět, musel si udržet krytí, jenže jí zlomil srdce a ani mu to nevadilo. Ona pak každý den se zatajeným dechem četla noviny a doufala, že se tam nedočte o jeho smrti, neboť si byla dobře vědoma toho, že mu jde denodenně o život.

A teď měla riskovat i svůj vlastní život. Wendy nikdy nebyla sobec, ale tohle už bylo příliš. Nemohl to po ní přece chtít! Nebylo to správné! Ještě k tomu měla předstírat, že se nikdy nerozešli a dokonce plánovali svatbu! Bylo to směšné.

Povzdechla si a zvedla telefon, v němž našla Emmalinino číslo. Potřebovala své nejlepší kamarádce všechno říct a znát její názor na celou věc.

Emmaline přijala její hovor po druhém zazvonění. "Ahoj, Wendy," pozdravila ji vyčerpaným hlasem.

Wendy teprve v tu chvíli došlo, že Emmaline byla v jiném časovém pásmu a třeba ji vzbudila. "Ahoj. Nevzbudila jsem tě?"

Slyšela, jak si její kamarádka povzdechla. "O to se postarala dvojčata už před hodinou," zamumlala. "Potřebuješ něco?"

Zhluboka se nadechla. "Musím ti něco říct, týká se to mě a Jeremyho."

"Tak povídej," vyzvala ji kamarádka.

Wendy se zhluboka nadechla, aby si dodala sílu a pustila se do vyprávění. Řekla jí vše o jejich románku před dvěma lety, nevynechala jediný detail, ani to, že se v té době snažil dopadnout Jaye. Některé detaily si vysloužily šokované zalapání po dechu od Emmaline, ale nepřerušovala ji, za což byla Wendy neskutečně vděčná. Nakonec se dostala i k jeho návštěvě předchozího dne. "Promiň, že jsem to na tebe tak vysypala, ale potřebuju tvoji radu. Vím, že když to pro Jeremyho neudělám, tak za to někdo zaplatí životem a to nechci, ale nevím, jestli to zvládnu." Na okamžik se odmlčela. "Emmy, já ho milovala a on mi zlomil srdce. Znovu bych to nezvládla," svěřila se šeptem.

Emmaline chvíli mlčela, než se nadechla a odpověděla: "Wendy, ty to stejně uděláš, ať se děje cokoliv. Znám tě. Neříkám, že jsem z toho nadšená a mám sto chutí Jeremymu pěkně vynadat, ale obě moc dobře víme, co se stane, jakmile spolu domluvíme."

Wendy se smutně usmála. "Znáš mě líp, než se znám sama," zamumlala a v očích ji pálily slzy.

"Jsme na tom stejně. Ty jsi taky věděla, co udělám nebo co cítím dávno předtím, než jsem to věděla já sama."


Krátce se zasmála. "To je pravda."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 23. února 2018 v 23:01 | Reagovat

Nádherné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama