5.kapitola 2/2

19. listopadu 2017 v 18:58 | Hope |  Kaktus a růže
že se mi kapitola nevejde do jednoho příspěvku jsem tedy nečekala...První, čeho si Shannon všimla, byl Remus opírající se o stůl na druhé straně místnosti. Beze slova se otočila a zalomcovala klikou, ovšem dveře nepovolily. Zvedla ruku zaťatou v pěst a zabušila na ně. "Nino! Pusť mě ven!"

"Nepustí tě," prohodil Remus a jeho hlas se zdál blíž.

Rychle se otočila a přitiskla se zády ke dveřím. "Proč ne?"

"Musíme si promluvit," řekl a udělal další krok jejím směrem.

Zavrtěla hlavou. "Ne, nemusíme. Už jsem ti řekla, že se nemáme, o čem bavit," připomněla mu.

Tentokrát to byl Remus, který zavrtěl hlavou. "Pleteš se. Máme toho hodně, o čem si povídat." Zastavil se pár metrů před ní. "Třeba to, že už mě podle vlastních slov nemáš ráda. Nevěřím ti." Pokrčil rameny.

Zhluboka se nadechla. "Stejně je to jedno. Ty se mnou nikdy nebudeš."

"Nemůžu s tebou být," zašeptal.

"Proč? Protože jsi vlkodlak? Mně na tom přece nezáleží!"

Remus na ni hleděl s hrůzou v očích. "Jak to víš?"

Jazykem si navlhčila najednou suché rty. "Jak už jsem řekla Lily, nejsem v Havraspáru, protože Moudrý klobouk nevěděl, kam mě zařadit," zamumlala. "Ale vlastně za to můžeš poděkovat Nině. Musela jsem za trest napsat pojednání o vlkodlacích a tehdy mi to došlo." Pohlédla mu zpříma do očí. "Nikomu jsem to ale neřekla," ujistila ho.

Pokýval hlavou. "Já ti věřím." Na okamžik se odmlčel. "Proč jsi mi ale nic neřekla dřív?"

Pokrčila rameny. "Ničemu by to nepomohlo. Pořád by sis vedl svou, že vztah mezi námi nemá smysl, že je to příliš nebezpečné a další hlouposti, které bych ti nedokázala vymluvit."

Jeho obočí vylétlo vzhůru. "A proto jsi šla za Ninou, která sotva zvládne uvařit lektvar proti nachlazení, aby namíchala Lektvar lásky?"

Přimhouřila oči. Měla sto chutí k němu dojít a pořádně do něj zabodnout prst, ovšem rozhodla se jakémukoliv fyzickému kontaktu vyhnout. Pro jistotu! "Byl to její nápad. Už nemohla dál poslouchat, jak zamilovaně vzdychám," zašklebila se při použití přesných slov, jaká použila její nejlepší kamarádka, "a stýskám si, že jsem pro tebe jenom kamarádka." Zhluboka se nadechla. "Navíc tvrdila, že je to skvělý lektvar. Akorát zapomněla zmínit, že se zamilujeme do ní."

Remus byl vmžiku u ní. Chytil její obličej do dlaní. "Jsi pro mě mnohem víc než kamarádka, ale nemůžu s tebou být. Tohle ti prostě nemůžu udělat. Zasloužíš si víc. Měla bys být s někým, kdo tě nebude každý měsíc ohrožovat na životě."

"Jenže já nikoho jiného nechci. Chci být s tebou," zašeptala.

"Shannon," vydechl. Sklonil k ní hlavu a zlehka ji políbil.

Na pár okamžiků si dovolila vychutnat jeho polibek, než položila své dlaně na jeho hruď a vší silou, jíž v sobě dokázala najít, ho od sebe odstrčila. Když na ni s otázkou jasně vepsanou v očích pohlédl, zavrtěla hlavou. "Nemůžeš mě takhle líbat, pokud nám nechceš dát alespoň šanci," zamumlala a musela se hodně držet, aby nedala průchod slzám, jež se jí draly do očí.

Remus vypadal, jako kdyby jí chtěl odporovat, ale nakonec se od ní odtáhl a udělal krok zpět.

Shannon na nic nečekala, rukou nahmatala kliku. K jejímu překvapení a nesmírné úlevě povolily. Po tom, co se mezi nimi právě stalo, s ním nemohla být sama ve stejné místnosti. Rychle vyšla na chodbu, kde probodla čekající Ninu pohledem. "Tohle už nikdy nedělej! Nemyslíš, že už mi ublížil dost? Musíš mě s ním ještě zamykat ve stejné učebně? Myslela jsem si, že jsi moje kamarádka!" Uvědomovala si, že to není fér, že jí chtěla pouze pomoct, ale nemohla držet jazyk za zuby. Měla Ninu ráda, ovšem dokázala se přenést jen přes určitý počet zklamání.

Bez dalšího slova jí vytrhla svou knihu z rukou a rychle odkráčela pryč.

***

"Viděla jsi, jak se tvářila? Tohle jsem asi vážně přehnala," prohodila Nina zkroušeně Lilyiným směrem.

Primuska jí položila ruku na rameno. "Promluvím s ní. Vysvětlím jí, že jsi chtěla jenom pomoct." Pokrčila rameny. "Koneckonců jsme tě k tomu s Remusem přemluvili."

"To je pravda," vložil se do toho Remus. "A já to celé podělal," dodal s povzdechem.

"To bude dobré, uvidíš. Umoudří se, znám ji," ujistila ho Nina.

Chlapec potřásl hlavou. "Myslím, že po tom, co jsem jí řekl, je nadobro konec."

Havraspárka zavrtěla rázně hlavou. "Ona tě má ráda!"

Smutně se pousmál. "Na tom ale už nezáleží." Povzdechl si a přejel si rukou po obličeji. "Co jsem to provedl?" ptal se spíš sám sebe, než Lily a Niny. "A přitom ji mám tak hrozně rád," zamumlal.

"A dost! Oba dva! Promluvím si s ní!" prohlásila nebelvírská primuska odhodlaně. "Nehodlám se dívat na to, jak se trápíte."

***

Později toho odpoledne seděla Lily spolu se Siriusem v nebelvírské společenské místnosti a snažila se mu pomoct vymyslet dárek k Valentýnu pro Ashley. Když však zamítl i její třetí nápad, tak měla chuť mu jednu vrazit. Protože se však nechtěla uchylovat k násilí, pouze rozhodila rukama. "Taky si to můžeš vymyslet sám, víš?" upozornila ho naštvaně.

"Nemyslíš si, že jsem to zkoušel? Jenže všechny moje nápady byly stejně debilní."

Jako ty tvoje sice nedodal, ale Lily věděla, že byl v pokušení a proto ho probodla pohledem. "Co třeba let na koštěti kolem Astronomické věže?" navrhla.

"Moc riskantní," upozornil ji a zamračil se. "O další trest vážně nestojím. Navíc jenom kvůli Valentýnu." Obrátil oči v sloup.

Zrzčino obočí vylétlo vzhůru. Od kdy zrovna jemu vadilo, že by měl dostat trest? Kvůli Marian by to klidně risknul. Povzdechla si. "V tom případě už mě napadá jenom piknik v Astronomické věži. Za ten ti trest hrozit nebude, pokud to nebude po večerce."

Lily by mohla přísahat, že viděla, jak se mu v hlavě otáčí kolečka, zatímco se přemýšlivě mračil.

"Jo, to by šlo," prohodil s pokýváním hlavy.

Chtěla mu na to něco odpovědět, ale v tu chvíli si všimla Marian, která právě sešla po schodišti od dívčích ložnic. Marianiny oči se mírně rozšířily překvapením. Koneckonců kdo by nebyl překvapený, když viděl nebelvírskou premiantku a primusku s největším sukničkářem školy?

"Pozor, jde Marian," zamumlala Lily Siriusovým směrem. Nebyla nadšená z toho, že má před svou nejlepší kamarádkou tajnosti, jenže ona sama s tím nemohla nic dělat.

Jakmile Marian prošla portrétem, Lily se zamračila na svého společníka. "Musíte jí to říct!"

"Proč?" zajímal se.

"Protože Marian je moje nejlepší kamarádka a ty chodíš s naší spolubydlící! Krucinál, Siriusi! Víš jak je těžké jí lhát?"

Pokrčil bezstarostně rameny. "Nic jí do toho není."

Lily do něj dloubla prstem.

"Au!" vyjekl Sirius a začal si místo, kde ještě před okamžikem byl její prst, mnout rukou.


Přimhouřila oči. "V tom máš možná pravdu, ale pokud se to dozví od někoho jiného, tak vám to rozhodně nedaruje." Zvedla se z pohovky a shlédla na něj. "A věř mi, že bych byla radši, kdybych se nemusela bát, že Marian v noci použije na Ashley Avadu," upozornila ho. Byla si jistá, že přehání a její nejlepší kamarádka by Ashley neublížila. Netušila však, jak jinak Siriusovi nastínit vážnost situace, neboť to nevypadalo, že on by si s tím dělal starosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama