17.kapitola

24. prosince 2016 v 21:15 | Hope |  When the heart calls
Přeji kouzelné Vánoce!
Tady je takový malý dárek. Enjoy! =o)


"Wendy," zavolala Emmaline, když otevřela dveře do bytu.

Její spolubydlící vyšla v zástěře z kuchyně. "Ahoj, Em," pozdravila ji s úsměvem. "Jak to šlo?"

Přimhouřila oči a snažila se poznat, jestli její kamarádka opravdu nic neví nebo jestli ji pouze zkouší. Nedovedla si představit, že by jí Connor nevolal po tom, jak to mezi nimi ten den skončilo. Zamračila se. "Blbě."

Wendyino obočí vylétlo překvapeně vzhůru. "Jakto? Co se stalo?"

"Connor ví, že jsem těhotná," prohodila a pozorně ji sledovala. Potřebovala vidět její reakci.

Wendy si povzdechla a omluvně se usmála.

"Proč jsi mu to řekla? Jak ses o tom vůbec dozvěděla?" chtěla vědět, protože stále neměla nejmenší tušení a to nad tím přemýšlela celou cestu domů.

"Všechno ti řeknu, ale ne na chodbě. Pojď si sednout, vařím večeři." Zmizela v kuchyni a Emmaline ji s povzdechem následovala.

Jakmile se posadila na židli, Wendy před ni postavila hrnek s ovocným čajem. "Děkuju," zamumlala.

"Za málo," ujistila ji a zamíchala bublající obsah v hrnci. Emmaline sledovala, jak kamarádka stáhla teplotu a pak se posadila naproti ní. "První chci, abys věděla, že jsem ti tím nijak nechtěla ublížit." Pokrčila rameny. "Ale bylo mi jasné, že ty bys mu to neřekla. Ne, pokud bys měla jinou možnost."

"Tak jsi to vyřešila za mě, co?" ušklíbla se. V hloubi duše chápala, proč to Wendy udělala, ale to neznamenalo, že tím byla nadšená.

"Em," vydechla. "Uznávám, že jsem to přehnala, ale teď už to nemůžu vzít zpátky."

"A tobě nevadí, že čekám dítě s tvým přítelem?" Vystrčila bojovně bradu. Nechápala, kde se v ní ta bojovnost bere.

Zavrtěla hlavou. "Ne, protože on je v první řadě pořád ještě tvůj manžel."

Trhla sebou. Nepotřebovala, aby jí to někdo připomínal. "Jak jsi se to dozvěděla?" zajímala se, neboť své manželství nechtěla řešit.

"Vynášela jsem koše a ten test byl hned nahoře."

Emmaline na okamžik zavřela oči. Tahle možnost ji nenapadla. Nemohla uvěřit, že byla tak hloupá a vyhodila ten test do koše v koupelně. Kdyby ho vyhodila u sebe v pokoji, tak by tohle teď nemusela řešit. Jenže teď už bylo pozdě toho litovat.

"Vážně mě mrzí, že jsem mu to řekla a ublížila ti tím."

Povzdechla si a potřásla hlavou. "Neublížila. Jen jsem doufala, že mu to budu moct říct, až na to budu připravená." Zašklebila se. "Místo toho jsem si tím ale přitížila. Nechce podepsat rozvod. Teda chce, ale musím přistoupit na jeho podmínky."

"Jaké podmínky?" zajímala se její spolubydlící.

Její obočí vylétlo překvapeně vzhůru. "On ti to neřekl?"

Wendy v odpověď pouze zavrtěla hlavou.

"Chce mi dát víc peněz, než na kolik mám podle předmanželské smlouvy nárok. Já je ale nechci! Vím, že to zní hloupě, jenže si ty peníze od něj vzít nemůžu. Obzvlášť když jsou pro mě a ne pro dítě."

Wendy se natáhla přes stůl a stiskla její dlaň ve své. "Nezní to hloupě. Ale musíš pochopit, že se o tebe chce jenom postarat, protože ví, jak těžké pro tebe bude to dítě vychovávat sama."

Emmaline se roztřásla brada a oči se jí zalily slzami. "Nechci ho vychovávat sama. Dítě potřebuje matku i otce," vyhrkla, než propukla v pláč.

Její kamarádka se zvedla, obešla stůj a pevně ji objala. "Pokud na to dítě nechceš být sama, tak mu to musíš říct."

To pro ni nebyla žádná novinka. Věděla, že Connorovi musí říct, co si myslí, jenže neměla nejmenší ponětí, jak to udělat. Jak říct manželovi, s nímž se chtěla rozvést, že s ním chce zůstat nejen kvůli dítěti, ale i kvůli sobě? Znala Connora a bylo jí jasné, že on udělá, oč ho požádá, ovšem ona ho žádat nechtěla a to byl ten problém.

"Em, měla bych ti něco říct," ozvala se po chvíli nervózně vypadající Wendy.

Emmaline k ní s mírně povytaženým obočím vzhlédla.

"Já s Connorem nic nemám."

Zamrkala. "Cože?"

"Connor o nikoho nestojí, chce jenom tebe!"

Potřásla hlavou. Nedávalo to smysl. "Ale vždyť spolu trávíte tolik času. Věčně spolu někam chodíte. Vzal tě ke svým rodičům." Několikrát jim rezervovala místa v restauraci, u Connorových rodičů seděla proti nim, oni se celou dobu drželi za ruku a vyměňovali si zamilované pohledy. Nebylo možné, aby to jen hráli, tak dobří herci určitě nebyli.

Wendy se usmála. "Zlato, jsme spolu jenom proto, abys žárlila. Vím moc dobře, že ho miluješ, nejde to přehlédnout."

Povzdechla si. "Jenže to já chtěla ten rozvod, ne on. Co si o mě bude myslet, když změním názor?"

"Bude jenom rád," ujistila ji Wendy.

Ač zněla její kamarádka přesvědčivě, tak Emmaline měla své pochybnosti a nebylo jich málo. Bylo jí však jasné, že s těmi jí nikdo nepomůže.

***

Emmaline se posadila proti paní Andersonové a nervózně v ruce žmoulala manžetu hráškově zelené halenky, kterou si oblékla k černé sukni ke kolenům.

"Co pro vás mohu udělat, slečno Sinclairová?" zajímala se její právnička.

Zhluboka se nadechla. "Jen mě něco zajímá. Kdybych podepsala ten rozvod, jak chce Connor teď, mohla bych mu pak ty peníze vrátit? Nemohl by to proti mně nějak použít?"

Právniččino obočí se přemýšlivě stáhlo. "Teoreticky ne, ale je to ošemetné. Mohl by vám ty peníze pak znovu dát a to, hádám, nechcete. Mohlo by se to táhnout, dokud by to jednoho z vás neomrzelo. Rozhodně by bylo snazší - a pro všechny zúčastněné lepší -, abyste se domluvili jako dva dospělí lidé."

Rozhodila rukama. "On neustoupí. Nerozvede se se mnou, když nebude po jeho."

Starší žena si ji pozorně prohlížela. "A bylo by to vážně tak hrozné? Nechápejte mě špatně, rozvody mě živí, ale u vás nemám pocit, že byste se chtěla rozvést. Anebo váš manžel, když na to přijde." Na okamžik se odmlčela. "Spíš jsem měla pocit, že právě proto vám udělal takovouhle nabídku. Věděl dobře, že na ni nepřistoupíte."

"Já už ani nevím, co chci," přiznala tiše.

Paní Andersonová se pousmála. "Zkuste si o tom s ním promluvit."

Pokývala hlavou. "Nic jiného mi asi stejně nezbývá." Zvedla se a natáhla ke své právničce, která se také zvedla, ruku. "Děkuji. A omlouvám se, že jsem přišla, aniž bych měla schůzku."

"Nic se neděje," ujistila ji. "Stejně mi nedorazil klient, tak jsem měla čas. Nashledanou, slečno Sinclairová. Opravdu doufám, že to vyřešíte ke spokojenosti všech."

Tím si nebyla jistá, ale to byl její problém. "Nashledanou," zamumlala a vyšla z kanceláře.

***

O měsíc později byla Emmaline stále vdaná, téma rozvodu s Connorem prozatím odložili, na čemž její manžel trval, aby se zbytečně nestresovala. Emmaline nakonec uznala, že to tak asi bude nejlepší.

"Děkuju, že jsi mi dovolila jít s tebou," zašeptal jí Connor do ucha, když se položila na lehátko.

Mírně se na něj usmála. "Je to i tvoje dítě."

V tom okamžiku se otevřely dveře a jimi prošla její doktorka se širokým úsměvem na rtech. "Jste připraveni?" zajímala se, zatímco si myla ruce.

Emmaline se zmohla pouze na přikývnutí. Byla nervózní, i když k tomu neměla důvod.

Následovalo několik minut, v nichž Emmaline upřeně zírala na obrazovku, na níž sice nic nepoznávala, ale to nevadilo, neboť někde v té záplatě šedé bylo jejich dítě.

"Hm," zamumlala doktorka a mírně se zamračila.

Emmaline se okamžitě rozbušilo srdce. "Děje se něco?" Stiskla Connorovu ruku pevněji a s hrůzou v očích na něj pohlédla. Povzbudivě se na ni usmál.

"Nic se neděje," ujistila je starší žena. "Chvilku strpení, jen si potřebuji něco ověřit."

Po chvíli, která jí připadala jako věčnost, se k nim její lékařka otočila, úsměv na rtech. "Budete mít dvojčata," oznámila.

Emmaline vytřeštila oči. "Dvojčata?" vydechla téměř neslyšně. Když starší žena přikývla, pohlédla na Connora, který měl na obličeji šokovaný výraz. "Budeme mít dvojčata," zamumlala jeho směrem.

Zdálo se, že její slova probrala Connora z tranzu, protože se k ní sklonil a políbil ji. "Miluju tě!"

Emmaline vyhrkly slzy z očí. "Já tebe taky," zašeptala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 28. prosince 2016 v 4:11 | Reagovat

boží

2 Šílenej Šílenej | Web | 14. února 2017 v 11:07 | Reagovat

Hošíííííí já se taky asi rozbrečim...smíchy 😂 Ale konečně nějakej pokrok

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama