7.kapitola

9. listopadu 2015 v 23:52 | Hope |  When the heart calls
Šílenej čeká na hokejku (poslední část), ale ten odmítl spolupracovat, tak jsem se rozhodla, že napíšu kapitolu k téhle povídce...víceméně se toho v ní moc neděje, ale upřímně doufám, že to napravím v kapitole následující...ovšem všichni víme, jak je to s mými sliby, tak bych se radši moc netěšila ;o) ale mám minimálně dvě scény vymyšlené, tak snad ;o)


Dvacet minut po jedenácté vyšla Emmaline spolu s Connorem z hospody, v níž pracovala. Víc než polovinu z těch dvaceti minut strávila přemlouváním sebe sama, aby nebyla zbabělá a čelila svému manželovi. Několikrát během té doby zvažovala, že by odešla zadním vchodem, jenže její smysl pro dodržování slibů jí v tom zabránil - jako obvykle. Jednou jedinkrát nedodržela svůj slib a udělala to, co musela, aby vyvázla bez větší újmy než bylo nutné, a stále za to platila.

Po očku pohlédla na muže vedle sebe. Zatímco sledovala jeho soustředěný výraz, tiše si povzdechla. To on byl důvodem jejích nynějších - spousty minulých a s největší pravděpodobností i některých budoucích - problémů. Nikdy po něm nic nechtěla a on jí odmítal dát to jediné, co potřebovala. Svobodu.

Connor si podle všeho neuvědomoval, že se rozvodem snaží dát oběma šanci na nový začátek. I jeho přece tohle manželství muselo svazovat. Emmy věděla, že Connorovi nedělá problém ukazovat se na veřejnosti v dámském doprovodu, ovšem vzhledem k tomu, že se ten doprovod neustále měnil, tak vyvodila, že se Connor vyhýbá vážnému vztahu právě proto, že je stále ženatý s ní. Bylo bezpečnější si myslet tohle. Jakékoliv jiné vysvětlení by ji totiž nepochybně připravilo o poslední zbytky iluzí, jež o svém manželovi měla.

"Hodláš mi konečně říct, kdo je tou dokonalou příští paní Edwardsovou?" zajímal se Connor po několika minutách ticha. "Nebo doufáš, že mě unaví čekání a podepíšu ti rozvod i bez toho?" Podíval se na ni s pozvednutým obočím.

Emmaline zavrtěla hlavou. Ne, v to rozhodně nedoufala, protože ho znala. Ovšem lhala by, kdyby tvrdila, že ji ta možnost nenapadla. A asi dvě vteřiny jí trvalo než ji zavrhla. Connor nebyl z lidí, kteří se vzdávají, pokud něco opravdu chtějí a Emmy věděla, že on manželku - a děti - chce, poznala to na něm.

"Takže?" vyzval ji.

Zhluboka se nadechla. "Moje spolubydlící Wendy," prohlásila pevným hlasem, který nedával najevo nic z toho, co právě teď cítila.

Connor se rozesmál. "To nemyslíš vážně! Ty mě hodláš dát dohromady se svou spolubydlící? Nezbláznila ses?"

Emmy se zastavila. "Ani ji neznáš!" upozornila ho. "Wendy je úžasná! A ty nemáš právo ji soudit, dokud ji nepoznáš!"

Potřásl hlavou a Emmy věděla, že nemá daleko k tomu, aby protočil panenky. "Fajn. Dám jí šanci, ale upozorňuju tě, že mám vysoké nároky."

Zašklebila se. "Když sis bral mě, tak jsi je neměl," vylétlo z ní bez přemýšlení. Okamžitě cítila, jak se jí hrne krev do tváří.

Connor ji chytil za loket a přitáhl si ji k sobě. "Tohle si myslíš? Že jsem si tě vzal, protože jsem neměl vysoké nároky?"

Zamračila se a trhla rameny. "Nijak ses netajil tím, že manželku jenom potřebuješ, ale vlastně ji vůbec nechceš."

Znovu potřásl hlavou, než se k ní sklonil a políbil ji. Emmaline byla tím polibkem tak překvapená, že ho opětovala, aniž by myslela na následky, které by její jednání mohlo mít.

"Vzal jsem si tě, protože jsi splňovala úplně všechno, co jsem v manželce hledal," ujistil ji, když jejich polibek přerušil.

Emmy na něj nevěřícně zírala. "Tak proč jsi mě nechal jít?" zašeptala a do očí se jí nahrnuly slzy. Věděla, že tahle otázka není fér, jelikož ona mu nedala na výběr. Odešla bez jediného ohlédnutí.

"Já tě hledal!" Probodával ji chladným pohledem.

"Ale po měsíci jsi to vzdal!" připomněla mu ublíženě.

Povytáhl obočí. "A co jsem podle tebe měl dělat? Najal jsem si soukromého detektiva, aby tě našel, ale jako kdyby se po tobě slehla zem! Peter mi odmítl cokoliv říct a ani Zoe, tvá nejlepší kamarádka, netušila, jak se s tebou spojit! Změnila sis číslo, zrušila účet v bance, maily se vracely zpátky! Takže i kdybych se s tebou tehdy chtěl rozvést, nemohl bych! Tak mi řekni, Em, co jsem podle tebe měl dělat jiného, než to vzdát?"

"Já nevím!" vyhrkla zoufale, slzy jí stékaly po tvářích. Nasucho polkla. "A chtěl ses rozvést?" zajímala se tiše. Bála se jeho odpovědi. Vlastně ji ani nechtěla znát.

Zavrtěl hlavou a nevesele se zasmál. "To už je jedno, ne?" Otočil se k ní zády a zdálo se, že se vydá směrem, kterým přišli.

"Není! Kdybys řekl strýčkovi, že se chceš rozvést, tak ti řekl, kde mě najít!" ujistila ho.

Pomalu se otočil zpět k ní. "Jenže rozvod, moje milá Emmaline, byl to poslední, co jsem chtěl. Chtěl jsem zjistit, co bylo s naším manželstvím špatně a zachránit ho. To je to, co jsem chtěl! Ale tys nikdy nebrala ohledy na to, co chci já, že?"

Zalapala po dechu. "Jak tohle můžeš říct?"

Connor pokrčil rameny. "Ať mi Wendy napíše, až bude vědět, kdy má volno. Zajdeme na večeři," nařídil chladně a nechal Emmaline stát uprostřed ulice, aniž by se na ni znovu podíval.

***

Emmaline celou noc nespala. Nedokázala přestat myslet na to, co jí řekl Connor. Neustále si přehrávala jejich rozhovor a při každé vzpomínce ji bodlo u srdce. Myslel si o ní, že je sobec a ta představa ji neskutečně zraňovala.

"Co se stalo?" chtěla vědět Wendy, když vešla ráno do kuchyně a našla tam Emmy sedící s hrnkem čaje a zírající do prázdna u stolu.

"Nic," odbyla kamarádku.

Wendy se zamračila a upřela na ni zkoumavý pohled. "Vypadáš, jako kdybys probrečela celou noc."

Emmaline se podívala stranou. "Vážně, to nic není."

"Mhm." Wendy pokývala hlavou a posadila se proti kamarádce. "A teď tu o pejskovi a kočičce."

Emmy se neubránila úsměvu. Věděla, že nemá cenu dál předstírat. "Včera se v práci stavil Connor."

"Aha," Wendy pomalu přikývla a vyčkávavě na ni hleděla.

"Pohádali jsme se. Myslí si, že jsem sobec." Emmaline popotáhla a nová várka slz jí zalila oči. "A pak mi - jakoby nic - řekl, že mu máš napsat, ať můžete zajít na večeři." Posunula po stole papír, na němž bylo Connorovo telefonní číslo.

Wendy se zamračila. "To myslíš vážně?"

Emmy zmateně zamrkala. "Co?"

"Opravdu si myslíš, že s ním někam půjdu, když kvůli němu vypadáš takhle?" zajímala se šokovaně blondýnka.

"Možná má pravdu. Když jsem od něj odcházela, tak jsem myslela jenom na sebe. A teď taky! Já jsem ta, která se chce rozvést. Jinak bych za ním nešla a pokud by chtěl rozvod on, tak by ani neměl jak se se mnou spojit."

"Emmy!" vyhrkla Wendy. "Takhle nemůžeš přemýšlet! Dobrá, udělalas chybu, ale to neznamená, že jsi sobec! Vždyť ty by ses pro ostatní rozkrájela!"

Emmaline si povzdechla. "Já mu vyčetla, že mě po měsíci přestal hledat," přiznala tiše.

"To není výčitka, ale fakt," připomněla Wendy.

"Neměla jsem to říkat." Potřásla hlavou. "Nebylo to fér. Zmizela jsem, nechtěla jsem, aby mě našel, tak nemám právo být na něj naštvaná."

"Víš co? O tomhle si promluvíme večer! Musím do práce a ty máš rande s Alem, takže by nebylo zrovna nejlepší pouštět se do toho rozhovoru teď. Ale slibuju, že večer si o tom popovídáme! A pokud budeš pořád trvat na tom, že tvůj manžel má pravdu, tak i pěkně hlasitě." Wendy na ni s úsměvem zamrkala.


Emmy jí úsměv opětovala. Wendy vždycky věděla, co dělat, aby jí zvedla náladu. A díky tomu, že spolu už nějakou dobu bydlely, ji znala možná líp než Zoe. Ta totiž znala tu Emmaline, která vyrůstala v bohatství, měla skvělou práci a dokonalého manžela. Jenže ta Emmaline už neexistovala, zůstala pouhou vzpomínkou. Současná Emmaline se musela sakra snažit, aby neskončila pod mostem. Samozřejmě, rozhodla se tak sama, když odmítla peníze svého kmotra, protože toho pro ni udělal víc než dost a ona mu nechtěla být i dál na obtíž, ale to neznamenalo, že ze své nynější situace byla nadšená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 10. listopadu 2015 v 22:18 | Reagovat

ten romantik :D a co bude příště? nakopeš nějaký štěňátka? ts, takový drámo zase, dej tam konečně něco veselýho, škemry škemry

2 Maysie Maysie | 23. března 2016 v 16:36 | Reagovat

No ten je teda hustej. Co jí líbá, když jí pak pošle do háje?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama