6.kapitola

26. září 2015 v 14:13 | Hope |  Zažehnutá jiskra
já vím, že Šílenej čeká na "hokejistu", ale tuhle kapitolu mám rozepsanou už od srpna, tak jsem si řekla, že ji dopíšu první, protože mi tam toho zbývalo míň než u "hokejisty" =o)
jinak jsou to dneska přesně 4 roky, co jsem v Anglii ;o)


Bylo nedělní dopoledne a Chloe nervózně přešlapovala před domem svých rodičů, v němž vyrostla. Nebyla si jistá, jestli bude schopna čelit celé rodině. Měla pocit, že všichni ví, co se před pár dny stalo mezi ní a Marcem, což bylo nemožné, vzhledem k tomu, že nikdo neměl ani ponětí o tom, že Marc je její nový šéf.

Chloe potřásla hlavou, zhluboka se nadechla a vešla dovnitř, kde se na ni prakticky okamžitě vrhla její sestra. "Mluvila jsem s Timmie!" oznámila s významně pozvednutým obočím.

Mladší z dívek protočila panenky. Timmie - Timotha - byla Chloeinou spolužačkou ze střední a byla známá tím, že si nedokázala nic nechat pro sebe. "Co ti řekla zajímavého?" snažila se o tón, jenž by nedal najevo, jak moc se bojí toho, aby neznala pravdu.

Kristin si ji prohlížela přimhouřenýma očima. "Prý jste se od sebe s Marcem skoro celý večer nehnuli. A," namířila na ni prst, "prý je to tvůj nový šéf!"

Chloe se poplašeně rozhlédla. To poslední, co potřebovala, bylo, aby se o tom dozvěděli rodiče. "Mohla bys mluvit potichu?" procedila. "Doufám, žes o tom neřekla mamce?"

Kris se zamračila a založila si ruce na prsou. "O co tady jde?"

Povzdechla si. "Řeknu ti to později a někde, kde nás nebudou moct slyšet rodiče."

"To je to až tak vážně? Páni, já zírám!"

Chloe protočila panenky. "Nic není vážné!" zasyčela. "Jen prostě nechci, aby o tom věděli." Zašklebila se. "Nemůžeš se divit. Mamka by hned slyšela svatební zvony, kdyby věděla, že pracuju pro Marca."

Kristinino obočí vylétlo vzhůru. "Jenom pracuješ?"

"Proboha, přestaň! Nemusím spát s každým chlapem, kterého potkám!" upozornila svou starší sestru.

"To je sice fakt, ale s Marcem jste si byli vždycky blízcí," připoměla jí.

"Byli jsme jenom kamarádi!" bránila se Chloe.

Kris pokrčila rameny. "Tak to začíná."

Chloe pevně stiskla rty. Nemohla riskovat rozhovor o tom, co bylo mezi ní a Marcem, v chodbě domu, v němž vyrostly. Popadla svou sestru za ruku a odtáhla ji bočními dveřmi do garáže a pak po schodech do místnosti nad ní, kde mohly mít alespoň zdánlivé soukromí. Nechala Kris stál uprostřed místnosti, ve které si jako malé hrávaly, a sama došla k malému okýnku, jež jí poskytlo výhled do zahrady.

Zhluboka se nadechla. "Po tom srazu jsem vzala Marca k sobě," začala tiše. "Byl tam celý víkend." Otočila se a smutně se usmála. "Byl to ten nejlepší víkend, co jsem kdy prožila." Pokrčila rameny. "Ale nebylo to jenom kvůli sexu. Jako kdybych se vrátila zpátky na střední. Povídali jsem si, smáli se a bylo to skvělé!" ujistila ji ještě, než se obrátila zpět k oknu. Nechtěla, aby Kristin poznala, co přesně cítí. "Jenže pak jsem v pondělí našla jenom jeho vzkaz na polštáři a když jsem přišla do práce, tak mě čekalo překvapení v podobě nového šéfa a já zpanikařila. Najednou jsem měla takový vztek. Nic mi neřekl a přitom to věděl! A ještě si myslel, že navážeme přesně tam, kde jsme skončili." Potřásla hlavou. "Potom přišel s tou stupidní služebkou, na kterou jsem s ním musela," ušklíbla se, "večer mě vezl na pohotovost se zubem a nakonec jsme se na sebe vrhli jako dva nevybouření puberťáci. Já nevím, co mám dělat, Kris," zamumlala.

Chloe nečekala, že jí její sestra odpoví, protože tohle nebylo něco, s čím by jí - ač by sebevíc chtěla - pomoct mohla. Tohle byl její nepořádek a tak si ho musela uklidit sama, jenže netušila jak a nezdálo se, že by jí v tom Marc hodlal pomáhat.

Ucítila na rameni Kristininu ruku, načež si ji sestra přitáhla do náruče. "To bude dobré, zlato! Vždycky je nějaké řešení. Akorát ho musíš najít," ujistila ji.

"Já s ním spala, Kris!" vyhrkla. "Co když se něco podělá a on mě vyhodí? Já vím, že to mezi námi nemá vést k ničemu jinému, ale," zarazila se a potřásla hlavou. "Tohle nezvládnu."

Její sestra se trochu odtáhla a pozorně si ji prohlížela. "Tys ho milovala," prohlásila po chvíli přesvědčeně.

Chloe se zmateně zamračila. "Cože?"

Kris se usmála a zastrčila jí pramen vlasů, který se Chloe uvolnil z copu, za ucho. "Když jste byli na střední, tak nebyl jenom kamarád. Milovalas ho!"

"To je blbost," zamítla tu možnost okamžitě. Nikdy - až na pár krátkých měsíců - o Marcovi nepřemýšlela ve spojitosti s láskou. Bylo to směšné! Byl to její nejlepší kamarád, spoustu toho zažili, věděl o ní úplně všechno. Nemohla ho milovat, protože to by jejich přátelství navždy zničilo.

Kristinino obočí vylétlo vzhůru a její pohled jasně říkal, že si může tvrdit, co chce, ale ona v tom má jasno. "Vždycky mi přišlo zvláštní, že si dáš tolik práce s tím, aby každý věděl, že jste jenom kamarádi. Teď už vím proč." Pokývala významně hlavou.

Chloe pohodila hlavou. "Nech toho. I kdybych ho milovala, tak to na věci nic nemění! Je to můj šéf, spala jsem s ním a kdykoliv kvůli tomu můžu skončit bez práce." Potřásla hlavou. "Nechápu, jak jsem to mohla udělat. Copak jsem vážně úplně pitomá?"

Starší ze sester se krátce zasmála. "To víš, že nejsi. Tohle s člověkem udělá láska."

Protočila panenky. "Přestaň s tím konečně. V tomhle případě nehraje láska vůbec žádnou roli!" Zašklebila se. "Spíš nedostatek sexu."

"Takový problém jsi ale nemusela mít, kdybys dala šanci Glennovi," podotkla Kristin.

Chloe si povzdechla. Jejj sestra měla pravdu. Před pár měsíci řekla Glennovi po třetím rande, že už se s ním nechce vidět. Nepřeskočila mezi nimi žádná jiskra. Kris tehdy prohlásila, že měla s takovým rozhodnutím počkat, až po prvním sexu, protože kdyby byl v posteli skvělý, tak by se absence jiskry jistě dala přehlédnout. Chloe však nehodlala nic přehlížet.

"Tobě se to mluví. Jsi vdaná za skvělého chlapa, tak ti něco takového nehrozí."

"Jsem vdaná za chlapa, který mi jednou šéfoval," připomněla jí sestra s významně pozvednutým obočím.

Chloe s povzdechem potřásla hlavou. Tenhle boj neměla šanci vyhrát. Začít si něco se šéfem bude podle Kristin vždycky dobrý nápad. Chloe její názor naneštěstí nesdílela.

***

Marc se naposledy podíval na spícího Ryana, než za sebou přivřel dveře a odešel do kuchyně. Jindy by zůstal sedět v houpacím křesle vedle postýlky a pozoroval ho klidně hodinu. Dnes však hodlal zavolat rodičům.

S povzdechem došel do kuchyně, kde z lednice vytáhl pivo, otevřel ho a zhluboka se napil. Hned na to vzal telefon ze stolu a vytočil číslo svých rodičů. Zatímco se ze sluchátka ozýval vyzváněcí tón, přešel do obýváku a usadil se v křesle.

"Prosím?"

Usmál se. "Ahoj, mami."

"Marcu, zlato! Zrovna jsme o tobě mluvili." Zdálo se, že jeho matka má z telefonátu opravdovou radost. Vyvolalo to v něm výčitky svědomí, neboť s rodiči netrávil tolik času, kolik by měl nebo chtěl.

"Vážně? O tom, že už jsem se doma dlouho neukázal?" zajímal se s povzdechem.

"Ne," odpověděla Suzanne rozhodně. "Zlato, my víme, že za námi nemůžeš jezdit tak často. Měla jsem pocit, že to jsme si už vyjasnili, ne?"

Promnul si bradu. "Nemyslel jsem to zle, promiň."

Ve sluchátku se ozval povzdech. "To nic. Tak povídej...proč voláš?"

"Pamatuješ si Chloe Bradfordovou?"

Suzanne se krátce zasmála, což mělo za následek Marcovo zamračení, jelikož se zdálo, že mu něco uniká. "Samozřejmě. Dneska jsme ji s tvým otcem viděli. Byla u rodičů."

To pro něj byla novinka, Chloe se o ničem nezmínila. Nemohl jí to však mít za zlé, jejich vztah nebyl zrovna takový, aby se jeden druhému svěřovali se svými plány.

"Ona je vlastně důvod, proč jsme o tobě mluvili," pokračovala žena. "Pořád mi totiž nejde do hlavy, jak je možné, že jste spolu nakonec neskončili. Hm, možná jsme se s Grace prostě spletly a byli jste vážně jenom kamarádi."

Marc se zamračil ještě víc. Byl zmatený. "O čem to mluvíš?"

"Když jste byli na střední, tak člověku stačil jediný pohled, aby mu bylo jasné, že jste do sebe až po uši zamilovaní." Následovala krátká pauza. "Jenže tys pak začal chodit s Jane a zdálo se, že to Chloe zase tak moc nevadí. Tak nevím."

Prohlášení jeho matky ho šokovalo. Samozřejmě, že ke Chloe něco cítil a kdyby si byl jistý, že to bylo oboustranné, tak by si s Jane nic nezačal. Chloe mu však nikdy nedala najevo, že by mezi nimi mohlo být něco víc než pouhé přátelství a toho si cenil příliš na to, aby ho dal v sázku. "Počkej, mami! Ty mi chceš tvrdit, že mě Chloe milovala? Proč jsi mi nikdy nic neřekla?"

Suzanne se rozesmála. "Zlato, do toho jsem se plést nemohla. Možná si tím sama nebyla jistá. Nebo se bála. Ale třeba jsem se vážně spletla." Následovalo ticho, v němž Marc přemýšlel o matčiných slovech. "Vraťme se k tomu, proč voláš. Ptal ses mě, jestli si Chloe pamatuju. Chtěl jsi mi něco říct?" zajímala se.

Zhluboka se nadechl. "Pracuje pro mě." Zbytek se rozhodl vynechat, protože pokud půjdou věci tak jako doteď, tak ani nebude důvod se o tom komukoliv zmiňovat. Jistě, spali spolu, ovšem nezdálo se, že by v tom Chloe chtěla pokračovat a pokud ano, tak nejspíš nebude chtít, aby to vedlo k čemukoliv vážnějšímu.

"Vážně? To je skvělé!" ozval se ve sluchátku matčin nadšený hlas, v pozadí slyšel otce, který se zajímal, co jeho ženu, tak nadchlo. Marc trpělivě čekal, až Suzanne přetlumočí, o čem spolu mluvili. "Tohle by pro vás mohla být druhá šance! Nepromarni ji!"


Několikrát zamrkal nad tónem, kterým byla pronesena poslední věta. "Mami, nepředbíhej." Nechtěl, aby jeho rodiče došli ke mylným závěrům. Samozřejmě, taky doufal, že by to pro ně mohla být druhá šance, ale nemohl se tomu poddávat, protože je s Chloe čekala dlouhá cesta k cíli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 27. září 2015 v 22:52 | Reagovat

pořád jsem mimo mísu, ale lenost je větší, takže si to od začátku číst nebudu... tak jako tak je lituju, to je normálně nasírací kampaň na obou frontách :D těžce jim nezávidim :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama