5.kapitola

22. června 2015 v 21:39 | Hope |  I'm crazy for you and you don't have a clue
takže, drahoušci, mám tady další kapitolu k povídce o Holly a Blakeovi...nějak nevím, co k ní napsat, protože na jednu stranu s ní nejsem úplně spokojená, ale na stranu druhou vím, že by to mohlo dopadnout hůř a že to líp nezvládnu...ostatně celkově mi přijde, že jsem udělala chybu, když jsem tu povídku začala psát, protože jsem celkem svázaná tím, že se odehrává před Jen to, co chci, kde se s Holly a Blakem docela často setkáte...ale tak to je fuk, mám pár nápadů k téhle povídce, tak ji dopíšu, když už jsem začala, ovšem nebude to hned a rozhodně tahle povídka nebude mít víc než 20 kapitol (spíš 12-15 :D)


Holly seděla u svého psacího stolu, zírala do skript a snažila se ignorovat vibrující telefon. Nejradši by ho úplně vypnula, ale to nemohla, kdyby náhodou volal taťka nebo Amber. Upřímně ji to rozčilovalo, jenže neměla moc na výběr. Znenadání se jejím pokojem rozlehlo ticho a ona se modlila, aby vydrželo déle než dvě minuty, které do teď mezi Blakeovými telefonáty byly.

Ozvalo se zaklepání na dveře a do pokoje strčila hlavu Catherine. Holly věděla, co bude následovat, jakmile viděla její výraz. Mělo ji napadnout, že Blake zavolá své sestře a v ten moment nenáviděla fakt, že byli sourozenci.

"Blake s tebou chce mluvit. Prý mu nezvedáš telefon." Cathy mluvila šeptem a mobil měla přitisknutý k rameni.

Holly se zašklebila. "Řekni mu, že tady nejsem."

"On ví, že tady jsi!" upozornila ji.

Povzdechla si a zamračila se. "Tak spím," odsekla. Každá výmluva byla lepší než rozhovor s ním.

"Jste jak malí," oznámila jí Cathy, když o několik minut později po krátkém zaklepání opět nahlédla do Hollyina pokoje.

Holly jí věnovala otrávený pohled, ale nic na to neřekla. Věděla, že se chová jako dítě, to jí nemusel nikdo říkat, jenže v tuhle chvíli se sama v sobě nevyznala.

"Blake je na cestě sem," dodala její kamarádka po chvíli otálení, než za sebou se zavrtěním hlavy zavřela.

Holly nemusela dlouho přemýšlet, aby věděla, co musí udělat, pokud se s Blakem nechce vidět. Rychle vstala, došla ke skříni, z níž vytáhla cestovní tašku a začala do ní bez ladu a skladu házet oblečení, skripta, poznámky a vše, co potřebovala. Rozhodně nehodlala čekat, až sem Blake dorazí a začne ji přemlouvat, aby jim dala šanci, jak slíbila. Ne, Holly si potřebovala všechno v klidu promyslet a proto musela odjet.

***

"Holly," vyhrkla Amber překvapeně, když viděla svou sestru v chodbě domu, v němž obě vyrostly. "Stalo se něco?"

Mladší ze sester uložila své boty do botníku, než pokrčila rameny. "Mělo by? Řekla jsem si, že na pár dní přijedu."

Am přimhouřila oči a pozorně si ji prohlížela. "Taťka nic neříkal."

Holly rozhodila ruce. "Ježiš, to snad musím každou návštěvu hlásit?"

"Jasně, že ne," ozval se od dveří do obýváku jejich otec, který zjevně zaslechl, o čem jeho dcery mluví. "Ahoj, zlato," usmál se a došel k ní, aby ji objal.

Černovláska se k němu přitiskla, zavřela oči a vychutnála si ten pocit bezpečí, který měla v otcově náruči. Na chvíli se jí podařilo zapomenout, co se v jejím životě právě děje, což bylo přesně to, co potřebovala. "Tati," zamumlala a odtáhla se.

Zadíval se jí do očí. Zamračil se. "Je všechno v pořádku?"

Holly se přinutila k úsměvu. "V tom nejlepším. Jen jsem unavená. Dneska jsem měla zkoušku," pokrčila rameny a upřímně doufala, že to působí dostatečně bezstarostně, protože Blake nebyl téma, které by se svým otcem chtěla rozebírat.

"A jak dopadla?" zajímal se Jerry.

S úsměvem na něj mrkla. "Za A."

"To je moje holka!" Jerry ji s pyšným úsměvem znovu objal.

***

Blake zastavil před domem, v němž měl pronajatý byt a ve kterém strávil tolik skvělých chvil s Holly. Spolu s jejím jménem si vzpomněl na rozhovor se svou sestrou, jenž pro něj byl jako ledová sprcha a od něhož neuplynula ještě ani hodina. Vší silou praštil do volantu, potřeboval ze sebe vybít vztek dřív než se vydá do nedaleké hospody, kde měl sraz s Bradem.

Blakeovi dělalo problémy pochopit, co se děje. Tedy chápal, že se Holly cítila zahnaná do kouta a proto zmizela dřív, než se k ní dostal. Nechápal ale, co přesně měla za problém. Vždyť kdyby jí připadalo, že jdou na všechno příliš zhurta, tak stačilo říct a zpomalili by. Koneckonců o tom vedli nejeden rozhovor

Pohled mu padl na hodiny na palubní desce. Potřásl hlavou, aby zahnal myšlenky na Holly. Měl však v plánu zeptat se na názor svého nejlepšího kamaráda. Ovšem pokud k tomu mělo dojít, musel si pospíšit.

Vystoupil z auta, zamknul ho a vydal se směrem k nedalekému baru.

***

Jakmile se Blake usadil proti Bradovi, věděl, že se něco stalo. Něco dobrého, jelikož jeho kamarád měl na tváři spokojený úsměv, který u něj neviděl od doby, kdy Brad začal chodit s Nancy, což se stalo skoro před rokem.

"Dneska nemáš večerku?" zajímal se Blake pobaveně. Narážel tím na fakt, že Nancy byla neskutečně majetnická a nesnášela, když byl Brad někde dlouho bez ní. Snad kromě práce, kde nehrozilo, že by mohl potkat holku lepší než byla ona.

Brad si odfrknul. "To je minulost."

Blakeovo obočí vylétlo vzhůru. "Od kdy?"
¨
"Od včerejška." Pokrčil rameny. "Začala být nesnesitelná. Chtěla se vdávat!" prohlásil s hrůzou v očích.

Blake se uchechtnul a potřásl pobaveně hlavou. Brad se netajil tím, že se svatbou nikam nespěchá. Vážným vztahům se nebránil, dokud nezačaly být příliš vážnými.

"Tak na to se napiju." Blake pozvedl své pivo a zhluboka se napil.

Brad následoval jeho příkladu. "Co ty a...Holly se jmenuje?"

"Utekla mi," prohodil a zamyšleně pokýval hlavou.

"Počkej, to nechápu. Netvrdil jsi mi ještě před pár dny, jak je mezi váma všechno skvělý? Že spolu prakticky bydlíte?"

Blake rozhodil rukama. "Jo, bylo to skvělý. Jenže dneska se neukázala a doma taky nebyla, protože ji Cath varovala, že jsem na cestě." Zatnul pěsti při vzpomínce na překvapení, které ho čekalo, když dorazil do bytu, v němž bydlela jeho sestra s Holly a Zoe.

Brad se pousmál. "Cos proved'?"

Blake se zhluboka nadechl a pustil se do vyprávění. Řekl kamarádovi všechno od toho, jak se seznámili, až po Hollyin návrh a její vycouvání. Upřímně doufal, že mu Brad bude schopný poradit, co s tím, protože on sám neměl tušení, jak se s nastálou situací vyrovnat. Rozhodně ale neměl v plánu se vzdát.

***

Zatímco Blake se radil, Holly seděla na terase rodného domu a hleděla na noční oblohu posetou hvězdami. Jindy by si ten pohled nepochybně užila, ale dnes ho ani nevnímala, neboť přemýšlela nad posledními několika týdny.

Nešlo jí do hlavy, jak se mohla tak rychle změnit. Vždyť než poznala Blake, tak nedovolila žádnému chlapovi, aby nad jejím životem převzal kontrolu. Ne, to ona byla vždycky ta, která měla všechno pevně v rukou, jenže pak se objevil Catherinin bratr a najednou nic nebylo jako dřív.

Aniž by ho znala déle než pár dní, představila ho otci. A nejen to, nechala Jerryho, aby jí vpadl do pokoje, když byli oba nazí a v ne právě nejnevinnější situaci. Jen při té vzpomínce cítila, jak jí hoří tváře. Ovšem pokud měla být upřímná, tak jí to zase tolik nevadilo, jen si nebyla jistá, čím to bylo.


A nakonec tady byla jejich dohoda a její - proč si to nepřiznat - zbabělost. Holly si byla dobře vědoma toho, že ona je ta, která jejich vztah zdržuje, ovšem připadalo jí, že Blake jde na všechno příliš rychle. Zdálo se jí, jako kdyby chtěl všechno hned, aby mu to neproklouzlo mezi prsty, ale Holly nemohla - a nechtěla - riskovat. Rozhodně ne, kvůli chlapovi, jehož sotva znala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 22. června 2015 v 22:36 | Reagovat

moje řešeni je jednoduchý: B&B jsou dokonalý, potřebujou víc scén!!! a Holly nech vykašlat se na tu debilní školu #problemsolved :D

2 Maysie Maysie | Web | 28. července 2015 v 15:52 | Reagovat

Tak já jí chápu, ale zase moc mu to nevysvětlila na to, aby to pak chudák pochopil... vždyť je to chlap :D
To je situacééé...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama