2.kapitola

21. února 2015 v 19:49 | Hope |  When the heart calls
ani nevím, jak se to stalo a dopsala jsem 2. kapitolu...pravda, předchozí se mi líbí víc, ale nemůžu říct, že bych s touhle nebyla spokojená...až na fakt, že jsem jednu část musela úplně přepsat, ale tak to nevadí, je to tak lepší ;o)


Connor se ze všech sil snažil nedat na sobě znát, jak se cítí. Vřelo to v něm vzteky. Jeho manželka, kterou se snažil posledního půl roku vypátrat, se s ním chtěla rozvést. Byl zvědavý, co ji k tomu po dvou letech vedlo. Ovšem jeho zvědavost mohla počkat, protože nejdřív potřeboval dodržet slib, který dal své mladší sestře.

Nasadil jeden z úsměvů, jímž Emmaline nedokázala nikdy odolat a změnil téma. "Zoe se ti snažila dovolat."

Všiml si, jak strnula a znovu popotáhla rukáv halenky - dělala to pokaždé, když byla nervózní, bála se nebo ji něco zaskočilo. "Změnila jsem si číslo," zamumlala.

Ušklíbl se, jelikož to nebyla žádná novinka. V měsíci, jenž následoval po jejím odchodu z jeho života, se jí snažil nesčetněkrát dovolat, jenže číslo bylo vždycky nedostupné, takže to nakonec vzdal. Znovu se začal snažit až před několika měsíci na naléhání své sestry, která zkrátka na svatbě musela mít svou nejlepší kamarádku.

"Proč," odkašlala si, "proč mi volala?" zajímala se opatrně, v očích ostražitý pohled.

Pokrčil rameny. "Bude se vdávat."

Emmaline se rozzářila. "Vážně? Kdy?"

"Za šest týdnů." Poskytl jí informaci, kterou mohla snadno najít na internetu, pokud by chtěla. "Když mi tady na sebe necháš telefon, tak jí ho předám," prohodil a sledoval, jak znovu strnula a ostražitost se vrátila. Musel se držet, aby si nepovzdechl. Emmy s ním evidentně měla nějaký problém, možná to bylo to, co jí řekl před teprve několika minutami. V duchu si vynadal do pitomců. "Anebo ti dám její číslo a ty se jí ozveš sama," navrhl.

Viditelně se uvolnila. "Myslím, že tak to bude lepší," přitakala a mírně se na něj usmála.

Málem zaskřípal zuby. Jemu to tak lepší nepřipadalo, ale rozhodl se hrát podle jejích pravidel. Teď už alespoň věděl, že ji má hledat pod dívčím jménem.

Na hlavičkový papír tedy napsal telefonní číslo své sestry. Po chvilce váhání přidal i svůj mobil. "Tady," posunul ho k ní.

Sledoval, jak překvapením vytřeštila oči, než je k němu zvedla. "Já tvoje číslo nepotřebuju."

"Nikdy nevíš," trhl rameny.

Nadechla se a Connorovi se zdálo, že by mu něco ráda řekla, ale nakonec jen zavrtěla rezignovaně hlavou, přeložila papír a schovala ho do kabelky.

"Tak a teď," naklonil se jejím směrem a přimhouřil oči, "proč se chceš rozvést? Máš snad někoho, s kým plánuješ svatbu?" Jeho druhá otázka vyzněla posměšně, i když to vůbec neplánoval. Bohužel, škoda byla napáchána a tak mohl jen bezmocně sledovat, jak Emmaline lapá po dechu a rudne - nebylo nejmenších pochyb, že vzteky.

"Co je ti po tom? Zkrátka chci rozvod! Dva roky jsem tě neviděla. Dva roky jsem byla úplně sama a už toho mám tak akorát dost!" vybuchla a Connor z toho dokázal vyčíst to, co potřeboval. Jeho manželka před svatbou rozhodně neměla.

***

Emmaline nestačila žasnout, jak dokáže být paměť krátká. Už zapomněla, jak ji Connor vždycky vyváděl z míry. Většinou mu stačila jediná dobře mířená otázka k tomu, aby ztratila pevnou půdu pod nohama - stejně jako teď.

Na okamžik zavřela oči a povzdechla si. "Ne, neplánuju svatbu," ujistila ho mírněji, protože se za svůj výbuch styděla.

Pravdou totiž bylo, že s nikým nechodila právě proto, že byla vdaná. Nepřipadalo jí fér začínat vztah, když nemohl nikam pokračovat. Jenže už pár týdnů se scházela s jedním z pravidelných zákazníků v baru, v němž pracovala a tušila, že by to s ním mohlo vést dál než k občasnému drinku. To byl důvod, proč konečně sebrala odvahu a vydala se za Connorem.

"V tom případě nechápu, proč se chceš rozvést." Pokrčil rameny. "Tak najednou."

Emmy ho probodla nepřátelským pohledem. "Do toho ti nic není," upozornila ho rázně.

Naklonil hlavu ke straně. "A já myslím, že je mi do toho hodně. Ještě pořád jsi moje žena."

S nevěřícným výrazem potřásla hlavou. "Proč to děláš tak těžké? Dva roky ses o mě nezajímal a najednou si hraješ na manžela?" Věděla, že to vůči němu není fér, protože ona mu to nijak neusnadnila. Při první příležitosti se zbavila telefonního čísla, které měli všichni z jejího okolí a taky všeho, podle čeho by ji mohl najít, jenže on jí ublížil - tak strašně moc - a ani si to neuvědomoval.

"Já se snažil!" upozornil ji. "To ty jsi zmizela, aniž bys něco řekla!"

Emmaline poznala, že jeho sebeovládání je pryč. Teď bude muset být opatrná, jelikož Connor byl tvrdohlavý a pokud se přestane ovládat, tak s ním nehne vůbec žádný argument. I přesto, že to dělala nerada, s hlubokým nádechem se vrátila k tématu dětí. "Proč chceš děti? Nikdy jsi je neměl rád."

Jeho pohled zostražitěl. "Všichni čekají, že je mít budu."

"Od kdy ty děláš, co se po tobě chce?" zajímala se. Nesedělo jí to k němu.

Podíval se jí zpříma do očí a vážně odpověděl: "Od té doby, co jsem si tě vzal."

Nervózně se ošila. Takovou odpověď nečekala, ovšem řekla si o ni sama. "Ale ty to tentokrát dělat nemusíš. Jsi výkonným ředitelem, o nic ti nejde."

Rozhodil ruce. "Asi stárnu! Prostě chci děti! Všichni bratranci a sestřenice mají děti, dokonce i ti, kteří se brali teprve před pár měsíci. Do háje, vždyť i Zoe si plánuje, jak ze mě nejpozději do roka od svatby udělá strejdu!" Několika rychlými kroky překonal vzdálenost mezi nimi, postavil se vedle její židle a ze své výšky na ni shlížel.

Ošila se, šel z něj strach. "Ale proč já?" chtěla vědět. Možná kdyby jí dal pořádný důvod, dokázala by o tom alespoň přemýšlet.

"Protože tě znám," odpověděl prostě.

Emmy věděla, že v tom se mýlí. Znal dívku, kterou byla před dvěma lety, ale o současné Emmaline Sinclairové nevěděl vůbec nic. Změnila se. Za dva roky se změní každý, ovšem nezdálo se, že by ho to nějak trápilo.

"Já to ale neudělám. Nebudu s tebou mít dítě," upozornila ho vážně.

***

Connor dokázal u své ženy vždy poznat, kdy musí přestat tlačit na pilu. Ten okamžik právě nastal a tak se rozhodl stáhnout, ovšem to neznamenalo, že se přestane snažit. To totiž neměl vůbec v úmyslu!

"Fajn," řekl proto a s neproniknutelným výrazem ji sledoval. "Najdi mi někoho, s kým si budu rozumět a s kým budu chtít děti a dostaneš svůj rozvod." Jeho hlas byl věcný - jako kdyby snad uzavíral nějaký obchod.

Sledoval, jak Emmaline samým překvapením vytřeštila oči a zalapala po dechu. Miloval, když ji vyvedl z míry, což se nestávalo zase tak často a v posledních dvou letech mu to chybělo.

Uplynulo několik minut, než Emmy překvapivě vyrovnaným hlasem, který neodpovídal výrazu jejího obličeje, odpověděla: "Dobře." Odhodlaně přikývla. "Najdu ti perfektní manželku a matku pro tvé děti."

Málem se rozesmál. Její odhodlanost mu imponovala, avšak jen on věděl, že pro něj nikdy žádná nebude dost dobrá. Ať mu Emmy dohodí kohokoliv, vždy najde něco, co se mu na ní nebude líbit, jenže to jí z pochopitelných důvodů říct nemohl.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Petra Petra | Web | 21. února 2015 v 19:56 | Reagovat

Skvělá kapitola! :)

2 Šílenej Šílenej | Web | 22. února 2015 v 20:16 | Reagovat

hele, jsem sklerotik a vim to, ale nemusíš mi každý tři věty připomínat "dva roky", jednou, možná dvkarát za kapitolu to bude stačit :D
ale šerif je hustá kurva! nejddřív je detektiv na baterky, pak zjistí pod jakym jménem ji hledat a ze ségry si vydindá číslo a pak Emmy pingne mobil ne? ale na jeho nasírací kampaň se stejně těšim nejvíc :D

3 Maysie Maysie | 22. března 2016 v 13:55 | Reagovat

Já doufám, že se dočtu toho, proč nejsou spolu, když se očividně žerou až po uši.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama