Normální den v životě Hermiony Weasleyové

28. června 2014 v 1:21 | Hope
tahle povídka vznikla jako celoroční esej do Kouzelných formulí na E-B...slečně profesorce se evidentně líbila, tak snad se bude líbit i vám ;o)


Hermiona Weasleyová se stejně jako každý jiný den probudila před šestou hodinou ranní. Její manžel stále ještě spal, tak ho zlehka políbila a opatrně vylezla z postele, aby ho nevzbudila. Tiše jako myška vyšla z pokoje a dveře za sebou nechala pootevřené. Cestou ke schodům nakoukla do obou dětských pokojů, aby se ujistila, že Rose stále spokojeně spí pod svou přikrývkou a Hugo oproti ní je roztažený na posteli s přikrývkou jako obvykle na zemi.

S úsměvem pokračovala ke schodišti. Na zdi po její levici byly pověšené zarámované fotografie - jí, Rona, jejich svatební fotka, s Weasleyovými, když se narodila Rose, s Grangerovými, když se narodila Rose, s Weasleyovými, když se narodil Hugo, s Grangerovými, když se narodil Hugo, s Harrym, fotky Rose a Huga, společná fotografie všech dětí a spousta dalších -, které si prohlížela, jako kdyby je viděla úplně poprvé.

Dole pak málem šlápla na zrzavého kocoura, který byl náhradou za Křivonožku, jenž zemřel ještě před narozením Rose a Hermiona trvala na tom, že potřebuje dalšího kocoura, jelikož se jí líbilo, že se může starat i o někoho jiného než o Rona. Na námitky, že nyní bude její starost a péči vyžadovat i jejich prvorozená dcera, věnovala Ronovi pouze významný pohled, po němž se jí začaly chvět rty a všichni věděli, co bude následovat, jelikož byla ovládána hormony. Tak tedy Hermiona dostala zrzavé kotě tolik podobné svému předchůdci a nyní to nebylo poprvé, co na něj málem šlápla (vlastně to kolikrát nebylo málem, ale o tom se nemluví), protože kocourek byl hladový a šel vyhlížet svou paničku, která ho jistě nakrmí. Takže se mu nyní dostalo podrbání za ušima, plné misky granulí a také čerstvého mléka.

Hermiona uvařila konvici čerstvé kávy a rovnou si nalila šálek, s nímž se posadila do zimní zahrady, z níž pozorovala probouzející se letní krajinu za okny. Bylo krásné červencové ráno a ona si chtěla užít chvíli klidu, kterých se jí příliš nedostávalo. Obzvláště pak nyní, kdy získala místo v Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, na což byla nesmírně hrdá, ale bohužel její práce vyžadovala spoustu času a to i toho volného.

Jakmile z horního patra zaslechla kroky, zvedla se, přešla zpět do kuchyně a začala připravovat snídani. Věděla, že má ještě alespoň deset minut čas než se děti oblečou a vyčistí si zuby, ale to jí v ničem nebránilo.

V půl osmé už pak byli všichni připraveni k odchodu.

Ron zamířil na Příčnou ulici, aby s Georgem projednal záležitosti týkající se Kratochvílných kouzelných kejklí jako každé ráno, z obchodu se pak přemisťoval na Ministerstvo kouzel, aby se mohl věnoval své práci bystrozora.

Hermiona chytila každé ze svých dítek za ruku a po Ronově polibku na rozloučenou se spolu s nimi přemístila do Doupěte, kde děti zůstávaly do zhruba jedné hodiny odpoledne. Poté se s nimi vždy Ginny přemístila k Hermioniným rodičům, jelikož bydleli pouze dvacet minut od nich, takže se vyhnuli dalšímu přemisťování. Tímhle systémem o prázdninách docílili toho, že si všichni prarodiče užili vnoučat a o děti bylo postaráno, tudíž z rodičovských beder odpadla další starost.

Když se rozloučila s tchýni i tchánem - děti už dávno nezajímala -, přemístila se na Ministerstvo, kde zamířila k výtahu. Tam potkala Harryho s Ginny a Ronem, kteří o něčem zapáleně diskutovali - pravděpodobně o výsledcích posledního famfrpálového zápasu - a její přítomnost téměř nevnímali. Ve svém patře se se všemi rozloučila a šla do své kanceláře.

Byla tak zabraná do práce, že zapomněla na oběd se svým manželem a ten ji ode dveří s úsměvem pozoroval, dokud k němu nezvedla hlavu a omluvně se neusmála. Poté vyrazili na oběd, aby si užili jeden druhého, dokud můžou, neboť později odpoledne budou děti vyžadovat veškerou jejich pozornost a tak spolu téměř neprohodí slovo až do momentu, kdy budou Rose i Hugo spát. A i poté hrozí, že spolu nebudou příliš mluvit - buďto díky korespondenci, která potřebuje vyřídit, nevyřízené práci z daného dne, kocourovi, jenž bude vyžadovat pozornost, nebo manželským povinnostem.

Po obědě ji čekalo několik schůzek, kvůli novým zákonům, které naštěstí probíhaly hladce. Hermiona neměla ráda komplikace, i když se s nimi dokázala vypořádat poměrně snadno.

S úderem šesté hodiny se pak přemístila zpět domů, kde na ni čekal její manžel spolu s jejich dětmi a teplou večeří. Rose i Hugo se u jídla překřikovali, aby jim pověděli o všem, co toho dne zažili. Hermiona s Ronem si nad jejich hlavami vyměnili láskyplné pohledy a úsměvy.

Po večeři pak následovalo mytí nádobí, u něhož Hermiona nepovolovala kouzla, neboť trvala alespoň na maličkostech, které by dětem připomněly, že jejich matka pochází z mudlovské rodiny - a taky tím bránila jejich rozmazlenosti, i když počítala s tím, že jakmile jím bude sedmnáct, s mytím nádobí bez kouzel bude konec.

V sedm pak zahnali společnými silami děti do koupelny, kde se rychle vykoupaly a vyčistily si zuby. Následovalo zdlouhavé přemlouvání, aby po sobě Rose s Hugem přestali házet plyšové hračky nebo se přetahovat o knížky či podobné vylomeniny, k nimž docházelo právě před tím, než měli jít do postele. Když už byli oba zachumlaní pod peřinami, dočkali se pohádky na dobrou noc - když pak byli starší tak různých kouzelných příběhů - a pusy od obou rodičů.

Ron s Hermionou se většinou odebrali zpět do obývacího pokoje, kde sledovali televizi, kterou zbožňoval pan Weasley nebo pokračovali v práci, kterou si přinesli domů anebo si prostě jenom povídali.


V půl desáté večer potom odešli do své ložnice a co se dělo tam, to ví pouze oni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | E-mail | Web | 13. července 2014 v 22:00 | Reagovat

To je hrozně vyčerpávající den, ale jsou hezká spokojená rodinka :)

2 Šílenej Šílenej | Web | 3. února 2015 v 23:48 | Reagovat

na celý věci mě zaujala hláška "děti už dávno nezajímala" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama