Skrýt své city

14. dubna 2014 v 17:21 | Hope
tak jo, tohle je moje první (a dost možná i poslední) Agents of S.H.I.E.L.D. fanfikce...pokud by si to chtěl přečíst někdo, kdo to nesleduje, ale chce nebo sleduje, ale ještě neviděl posledních asi pět dílů, tak upozorňuji, že to obsahuje spoilery!
ráda bych tuhle povídku věnovala Šílenýmu =o) takový opožděný (hodně opožděný!) dárek k narozeninám =o) snad tě ten konec nadchne stejně jako začátek ;o)


Ward netušil, o kom Lorelei mluvila. Nepamatoval si toho moc a to, co ano, bylo v mlze.Věděl ale jistě, že musí přijít na to, jestli lhala nebo ne. Koneckonců, Lorelei přece nebyla tím nejpravdomluvnějším člověkem. Takže pokud jeho srdce opravdu někomu patřilo - a pokud to nebyla May -, tak se bude muset probrat svými city. Nakonec, nebylo příliš možností, vzhledem k tomu, že trávil veškerý čas s Coulsonovým týmem snů.

Byla tady Simmonsová, ale tu mohl prakticky hned vyřadit, protože to prostě byla Simmonsová. Ne, nebyla špatná, to vůbec ne, jenže se nezdálo, že by stála o někoho jiného než o Fitze, který by ho zabil jednou z těch supermocných zbraní, co vyráběl, kdyby se na Jemmu podíval jinak než jako na součást týmu. Samozřejmě, Fitz tvrdí, že Simmonsová je jenom dobrá kamarádka, ale všichni ví, že je toho mezi nimi daleko víc.

Když tedy z pomyslného seznamu vyškrtnul Jemmu, zbývala mu pouze jediná osoba. Osoba, jíž téměř ztratili, protože nebyl poblíž. Osoba, kterou měl chránit! Skye.

Skye pro něj byla jako světlo na konci tunelu. Přístav, v němž se cítil bezpečně. Vědomí, že by právě ona měla být tou pravou ho vyvedlo z míry. Kdyby tomu totiž tak bylo, znamenalo by to pro ni prakticky neustálé smrtelné nebezpečí. To nemohl připustit! Příliš mu na ní záleželo a tak se rozhodl, že svoje city prostě odsune stranou.
***
Jakmile Simmonsová dovolila Skye vstát a pomalu se vrátit k režimu, který měla před svým zraněním, byl Ward ztracen. Slíbil jí, že budou trénovat a i když se ze všech sil snažil udržovat profesionální odstup, příliš se mu to nedařilo.

Jedno ráno, asi týden poté, co pravidelně trénovali, za sebou měl prakticky probděnou noc, neboť pokaždé, když usnul, se mu zdálo o ní a jejich společné budoucnosti. Budoucnosti, jež neměli nebo spíš mít nemohli. Potřeboval si vybít vztek, takže se dvě hodiny před smluveným začátkem sebral a začal hlava nehlava mlátit do boxovacího pytle. Představoval si přitom na místech, kam dopadaly jeho pěsti, obličej Iana Quinna.

"Co ti provedl?" ozval se za jeho zády známý pobavený hlas.

Ublížil ti! Chtěl odseknout, ale rozmyslel si to, nechtěl dát najevo, jak moc ho to vzalo. Měl chuť ho zabít pokaždé, když si na to vzpomněl, což bylo několikrát denně. Otočil se k ní a mírně se zamračil. "Jen jsem se rozehříval."

S pozvednutým obočím pomalu přikývla. Nevěřila mu a on si toho musel všimnout. "Vypadalo to, jako kdybys chtěl z někoho vymlátit duši. Šel z tebe strach," připustila.

"To je dobře," ujistil ji a znovu vší silou praštil do pytle.

Skye se zamračila a v jejím obličeji se zračila nelibost.

Když nic neříkala, otočil se čelem k ní. V odpověď na její výraz si povzdechl a vysvětlil: "Kvůli lidem, co mě neznají."

"Jasně," pokývala hlavou a přešla na druhou stranu boxovacího pytle, aby mohli začít trénovat. Veděla, jak její nadřízený reaguje na nedochvilnost nebo zdržování.
***
Později toho dne ji viděl sedět o samotě v kuchyni, kde pomalu upíjela vodu ze sklenice a v obličeji se jí zračila bolest. Kdyby to byl kdokoliv jiný, řekl by mu, ať se vzchopí, ať to překoná, ale byla to Skye, jeho Skye. A tak si slíbil, že zítra zvolní. Nedovolí jí trénovat dýl než půl hodiny, nedovolí jí se tolik namáhat. Byl si jistý, že si toho všimne, ale s tím se vypořádá později. Mohl by to vlastně svést na Simmonsovou, ta by mu koneckonců utrhla hlavu, kdyby teď viděla Skye.

"Nazdar, nováčku," prohodil vesele, aniž by na sobě dal znát, že ji pozoroval, a posadil se vedle ní.

Zvedla k němu oči. "Ahoj."

Kývl bradou k laptopu položenému na pultu. "Pracuješ?"

"Ne," zavrtěla hlavou. "Jen si tak brouzdám," dodala svým typickým bezstarostným způsobem.

Pozvedl významně obočí, ale nekomentoval to, nemohl, pokud se nechtěl prozradit. A to vážně nechtěl, alespoň prozatím.
***
Skye byla nyní agentem S.H.I.E.L.D.u a on nemohl být pyšnější. Nebyla to pýcha, kterou se dme člověk, jehož podřízeného povýší. Nebyla to ani pýcha, jíž cítí člověk, který ví, že toho druhého naučil všechno, co umí - nebo alespoň většinu. Byla to pýcha člověka, jemuž na tom druhém záleží. Pýcha smísená s radostí, což by za normálních okolností vedlo k objetí a polibku, ale mezi nimi to tak být nemohlo. I když už dávno přestal popírat své city, nemohl jí to udělat. Nemohl ji vystavit tomu všemu. Musel ji chránit a to i v dobách, kdy nebude kolem, takže tohle bylo to nejlepší možné řešení.

Sledoval, jak jí všichni gratulují. Jak se objímá se Simmonsovou a obě mají ohromnou radost, hřálo ho to u srdce. Pak přišlo na řadu objetí od Fitze, které bylo sice krátké, ale i tak v něm dokázalo vyvolat vlnu žárlivosti.

Když osaměli, tak mu řekla, že by to bez něj nezvládla, ale on věděl své. Věděl to už ve chvíli, kdy ji poprvé spatřil v té dodávce. Věděl, že tenhle den přijde a taky věděl, že z ní bude skvělá agentka.
***
K tomu, aby jí řekl - nebo přinejmenším naznačil -, co k ní cítí si nemohl vybrat míň vhodnou dobu. Pozval ji na skleničku v malé komoře, kdy na ně v chodbě za dveřmi čekal tucet agentů páté úrovně. Zeptal se jí ve chvíli, kdy už věděl, že k tomu nikdy nedojde. Byly pouze dva možné konce a ani jeden nepřál vztahu s agentkou S.H.I.E.L.D.u. Věděl to a přesto se jí zeptal. Nedokázal si pomoct. Možná v tom byla naděje, že by na poslední chvíli mohl změnit svou budoucnost, v což doufal ještě víc poté, co ho políbila.

Bohužel ani její polibek nestačil k tomu, aby ho vytáhl z propasti, do níž se propadl už před lety.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 14. dubna 2014 v 20:33 | Reagovat

ááááááááááááá a todle je konec? hezká jednohubka, ale teďka ten pořádnej hlavní chod :D *muhehé*
och, Warde... TY LAMO!

2 Hope Hope | Web | 14. dubna 2014 v 21:29 | Reagovat

[1]: tohle byl hlavní chod =oP já nikdy neřekla, že to nebude jednohubka :-D

3 Nici Nici | Web | 15. dubna 2014 v 16:38 | Reagovat

Moc pěknej blog. :) Dala jsem si tě do oblíbených stránek. Můžeš navštívit i ten můj.

4 Katka Katka | Web | 19. dubna 2014 v 22:45 | Reagovat

Wow, to byla úžasná povídka, líbila se mi ještě víc než ta přechozí :), už se těším na další

5 Katka Katka | Web | 20. dubna 2014 v 19:36 | Reagovat

Mám podobné pocity :), fakt jsem neskutečně zvědavá, jak Ward zvládne ten přístroj a ty fotky k 20., no to by mě taky dost zajímalo, co má s Deathlokem za lubem.
Ach jo, to čekání na další díl je vždycky hrozné :(
Mně se Ward líbil hned od začátku, ale jak je teď temnější, tak je ještě zajímavější, doufám, že se ho scénáristi nerozhodli zabít, dost se toho bojím, ale zároveň věřím, že ví, že takovémhle zajímavé postavy by byla škoda.

6 Katka Katka | Web | 20. dubna 2014 v 20:40 | Reagovat

Tak to máme taky stejné :D, Shield je pro mě taky jediný seriál, který musím vidět hned druhý dne ráno, ještě s anglickými titulky :D.
Snad to dopadně tak nějak jak říkáš :). Znáš jiné seriály od Josse Whedona? On má právě dost v oblibě mít mezi postavy i ty "zlé" a zabývat se jejich postupným vývojem :)

7 Bičik Bičik | Web | 21. dubna 2014 v 21:30 | Reagovat

docela si Warda vystihla, povedená jednorázovka (teda pokud nebude pokráčko, který by rozhodně neurazilo) a ta poslední věta... krušné trauma, Šílenej doufá, že je nasazanej do Hydry nebo jak se to jmenuje jako dvojtej agent a já s ní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama