1.kapitola

21. dubna 2014 v 23:13 | Hope |  Šťastné rodiny/Happy Families
takže tohle je první kapitolová povídka, kterou překládám...hrozně se mi líbila, i když těm, co znají Agents of S.H.I.E.L.D. bude ze začátku nejspíš připadat divná...ale můžu vás ujistit, že se časem všechno vysvětlí ;o)
povídka se v angličtině jmenuje Happy Families a přečíst si ji můžete tady
***
info: Na první pohled se zdá, že Skye a Grant Wardovi mají perfektní život. Mají čtyři krásné děti, dům (který je příliš malý) v dobré části města a dobré, spolehlivé práce ve stejné škole, jakou navštěvují jejich děti - Akademii Shield. Také tvoří skvělý pár, což přijde spoustě lidí zatraceně podezřelé. Určitě ničí život nemůže být TAK úžasný. Musí být něco, co ti dva skrývají.
***


Rána jsou vždycky chaotická.

Skye vstane v nějakou příšernou hodinu, doklopýtá do koupelny, kde zjistí, že její vlasy vypadají hrozně. Taky je 7:15. Sakra, všichni přijdou pozdě.

"Warde!" zaječí, když spěchá přes pokoj. Šuplíky jsou vzhůru nohama, odhodí šortky na spaní a pak si uvědomí, že nemá žádné čisté spodní prádlo. Kdo do háje bere všechno její čisté spodní prádlo?! Prádelna je dole ve sklepě, takže se Skye vyřítí z pokoje, bere schody po třech a vtrhne do nejstudenější místnosti v domě. Jeden pár spodního prádla je na pračce, díky Bohu, tak si natáhne kalhotky, strhne ze sebe tričko na spaní, popadne podprsenku. Tu si nasadí, zatímco běží opět po schodech nahoru.

Vběhne do chodby a zastaví se, aby zabušila na dveře na půli cesty a zakřičí. "Malý Warde!" Zpět do své ložnice, kde má její líný manžel sotva otevřené oči. Plácne ho do nohy a řekne: "Myslela jsem, že jsi ranní ptáče."

"Mlč!" zabručí.

Skye se zasměje, aby ho pozlobila a pak vytáhne ze zásuvky triko s dlouhým rukávem, přetáhne si ho přes hlavu, když opět vyjde z pokoje. Za dveřmi přímo proti ložnici se nachází koupelna, zabuší na ně. "Hej!" Vážně se potřebuje učesat.

"Mami, ne, já jsem tady!"

"Pospěš si, Freyo!" No, tohle zkrátilo Skyeino ráno o dobrých dvacet minut. Její právě-jsem-oslavila-třinácté-narozeniny dcera si myslí, že musí žít podle stereotypu teenagerů a hodiny si uzurpovat koupelnu. Opravdu potřebují větší dům.

"Skye, vidělas moji košili?" volá z ložnice Ward.

"Kterou, zlato?" Skye se nemůže zbavit pocitu, že na něco zapomněla.

"Tu modrou!" křikne Ward. "Argh!"

"Je dobré slyšet, jak dáváš najevo svou frustraci, Warde." Vážně, co zapomněla? Ušklíbne se a vydá se ke třetímu pokoji, kde opatrně nakoukne dovnitř. "Čas vstávat," pronese vesele.

Malá holčička sedící se zkříženýma nohama na horní palandě řekne: "Prima!" a začně lézt dolů. "Kalhoty, maminko."

"Cože?"

"Zapomněla sis kalhoty," řekne Ellery vážně.

To je ono. "Máš pravdu, zlatíčko, díky. Kde máš uniformu?"

"V pračce."

Skvělé. Skye se rozhodne, že se s tím vypořádá za minutku a sehne se ke spodní posteli v rohu pokoje. "Saskie, zlato, je nový den. Čas vstát a čelit mu." Několikrát se zapře do matrace a předkloní se, takže ji vlasy její dcery šimrají na tváři. "Sas, no tak."

Dítě zabručí a začne se převracet, což znamená, že se probouzí. Skye si opravdu potřebuje obléct kalhoty.

Ward je stále v jejich ložnici, bez košile a směšně rozptylující. Skye vytáhne z nepořádku na podlaze džíny. "Žádná košile?"

"Žádná košile," odpoví znepokojeně. "Musím vařit?"

Skye pohlédne na hodinky. 7:45. Přijdou hodně pozdě. "Ne, dneska cereálie. Je to rychlé a jednoduché." Zastaví se před Wardem a položí mu ruce na ramena. "Miluju tě, mimochodem."

"Mm, taky tě miluju," řekne vážně. Skloní se a políbí ji a tak je Skye rozptýlená tím, jak je sexy a tak to zabere víc času než kolik zamýšlela. Ups.

"Plýtvání časem," řekne zoufale, přerušující jejich polibek po dobrých pěti minutách. "Podívej se po košili v prádelně."

"Dobrý nápad," uzná.

Když schází schody, Skye na něj zavolá: "Podívej se i po Elleryiných šatech!"

Jde zpět do chodby a zapíná si džíny. Ve stejnou chvíli se z koupelny vynoří Freya s ručníkem omotaným kolem těla.

"To si ze mě teď děláš srandu?"

"Co? Ne," řekne dívka s veškerou svou pubertální útočností v hlase.

"Spěcháme, Freyo!" Skye mávne k pokoji děvčat. "Jdi!"

"Už jdu, už jdu," reptá Freya. Šourá se kolem své matky.

"Mami," Skye se otočí a tam stojí její syn, hledí na ni unaveným pohledem. "Mám čas na sprchu?"

"Ne, malý Warde, nemáš," řekne, ale udělá si čas, aby mu uhladila ofinu z očí. "Obleč si uniformu."

Pokrčí lhostejně rameny. "Dobře."

Skye se chopí příležitosti obsadit koupelnu. Vyčístí si i zuby a pak, zatímco je uprostřed krocení svých vlasů do něčeho alespoň částečně presentovatelného, se dovnitř zatoulá Ellery, stále v pyžamu.

"Ell, zlato, našel tatínek tvoji uniformu?"

"Je mokrá," odpoví jí Ellery. "Učešeš mě?"

"První sněz snídani," řekne Skye.

"Není tam žádná snídaně."

Tak se Skye žene z koupelny do kuchyně, kde vytáhne misky a lžíce jako nějaký druh žongléra. Vyndá mléko z lednice, cereálie z kredence a položí to na pult. "Snídaně," řekne. "Obslužte se sami."

Ellery si se žuchnutím sedne, začne si sypat cerálie do misky a Skye si uvědomí, že její nejmladší je stále v posteli. Jde zpátky do chodby, do pokoje na konci, popadne Saskii pod pažemi a vytáhne ji z postele.

"Jdi pryč."

"Ahoj, zlatíčko," řekne, mlaskavě pusinkuje svou dceru na tvář. Položí Saskii na podlahu, kde se ospalá holčička kýve ze strany na stranu. "Ruce nahoru." Saskiiny šaty do školy jsou stále zmačkané na hromadě na zemi, čímž je to jednodušší a to i přesto, že nevypadá upraveně, když je oblečená. "Jdi do kuchyně a Ellery ti dá snídani."

"Dobře."

Teď míří Skye dolů do prádelny, kde je Ward. Fénem suší Elleryiny šaty, trpělivě a opatrně, takže ho musí znovu políbit. Třebaže to netrvá dlouho, protože někdo nahoře na ni křičí.

"Freya rozlila mlíko!" volá Saskia, žvanilka.

"Uklízím to, mami, ani nic neříkej!" křičí Freya.

Skye rychle nakoukne do kuchyně a vidí, že všechny její tři dcery jsou u stolu. Na okamžik se zastaví a obdivuje je - jak jsou si podobné, všechny s rovnými tmavými vlasy. Freya a Saskia se stejně jako Skye pouštějí do všeho se zarputilostí, ale Ellery je celý Ward. Na té dívce není nic, co by nepocházelo od jejího otce.

Vzhledem k tomu, že malý Ward je jediný, který tam není, zamíří do jeho pokoje. "Ahoj, mrně, jsi v pořádku?"

"Kde je taťka? Potřebuju uvázat kravatu."

Je mu deset a je hodne jako jeho otec, takže ho překřtila na malého Warda, když se narodil, i když jeho pravé jméno je Mal. Jeho oči jsou vážně vím zelené než hnědé, pomyslí si Skye, jak si ho prohlíží. "Je v prádelně, kamaráde. Počkej, až přijde nahoru. Jdi a nasnídej se s holkama."

Konečně se může i Skye posadit ke snídani. Cpe se cereáliemi a poslouchá, jak se její děti hašteří. Ward přijde nahoru se suchými šaty a košilí pořádně zapnutou. Ellery se svlékne u stolu s bezstarostnou přirozeností někoho, komu je sedm let a Ward jí přetáhne šaty přes hlavu.

"Maminko, učešeš mě?" ptá se okamžitě.

"Tati, moje kravata," řekne malý Ward ve stejný okamžik.

"Učeš !" vykřikne Saskia.

Skye odsune židli, posbírá misky a položí je do dřezu. "Tak pojďte," řekne, nahánějící si holky před sebe. Vrhne letmý pohled na Freyu. "Hádám, že chceš taky učesat?"

"Ne," odfrkne si nejstarší dívka. "Já se můžu učesat sama."

Je 8:24 a všichni jsou oblečení a připravení a stojí u dveří, když si Skye vzpomene na obědy. "Oh, k-"

Ward ji zachrání tím, že jí rychle přitiskne dlaň na pusu. Zamračí se na ni a na okamžik je v jeho pohledu něco natolik povědomého, že to Skye naprosto vyvede z míry. Netuší, co dělat.

Naštěstí její syn vytahuje sendviče z lednice a Freya popadne krabice na obědy z batohů a všichni jsou opět připraveni k odchodu.

"Dobře," řekne Skye. Cítí se trochu zmateně a odtržená od dění. "Dobře, tak jdeme."

"Řídím," oznámí jí Ward. Skye se nehádá.

Všichni se nahrnou do auta, Skye na přední sedadlo, Freya a malý Ward doprostřed, zbývající dvě holky do extra sedadel vzadu. Ward nastartuje a od domu vyrazí v 8:31.

Vážně je to požehnání i prokletí zároveň, že všechny čtyři děti chodí do stejné školy. Akademie Shield je obrovské místo financované neskutečně bohatým mužem, který (nebo to tak alespoň slyšela) ji nechal postavit výhradně pro své děti. Čekací list je nekonečný, ale Skyeiny děti na něm jsou od chvíle, kdy se narodily, takže měly místo prakticky jisté. Jistou výhodu jim poskytuje i fakt, že ona sama pracuje v oddělení informačních technologií a Ward je pravděpodobně ten nejméně oblíbený učitel tělocviku v celé škole, takže jejich děti mají očividně spoustu výhod.

Ward zaparkuje na místě pro učitele a řekne: "Všichni ven." Je 8:47 a vyučování začíná za třináct minut. Skye vytáhne batohy z kufru a podá je dětem - Freya, malý Ward, Ellery, Saskia.

"Jděte, jděte, jděte!" popožene je a sleduje, jak uhánějí pryč. Potom se otočí k Wardovi.

"Připravená na první den zpátky v práci?" zajímá se. Skye byla poslední čtyři měsíce pryč, zotavovala se z nehody na Quinnově staveništi kousek od školy. Zakopla a železná tyč jí probodla žaludek. Následující operace byla posledním zoufalým pokusem, jak ji zachránit a ona to jen tak tak zvládla. Ward je stále trochu nervózní, když ji nechává jít někam samotnou.

"Jasně," odpoví vesele. "Budu v pořádku."

"To bych ti radil," varuje.

Postaví se na špičky a políbí ho. "Přijdeš pozdě," upozorní ho. Práce v IT jí dopřává větší flexibilitu než jakou má její manžel.

"Jo," povzdechne si. Znovu ji políbí a dodá: "Stojí to za to."

"To byl úsměv?" zachichotá se.

"Jen pro tebe, Skye."

"Miluju tě," ujistí ho.

"Taky tě miluju.

Jsou na půli cesty do Shieldu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 7. května 2014 v 11:36 | Reagovat

hej, to je masakr! malá školka (i když s hroznejma jménama), ale i tak z toho smíchy nemužu! normálně mám choutky se vrhnout na origoš, ale ten překlad je taky dobrej...prekérní situace!
dááááááááááááááááááááááál

2 Maysie Maysie | E-mail | Web | 27. června 2014 v 0:12 | Reagovat

Dobře chaotické,  a klasické jako u každé rodiny :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama