Warner Bros. Studio Tour London

9. září 2013 v 23:12 | Hope |  zpověď jedné duše
The Making of Harry Potter


Než jsem nastoupila do autobusu, který nás měl odvézt z Watford Junction do Leavesdenu, kde jsou ta studia, tak mě přepadlo nadšení, které poněkud opadlo dopoledne. Bylo to tím, že jsem se na tohle těšila tak strašně dlouho a když na to pak došlo, tak to prostě přešlo.
V autobuse jsem měla slzy v očích a nebylo to naposledy za to odpoledne. Po tomhle jsem zkrátka toužila až příliš dlouho a psychicky to trošku nezvládla. =o)

Další záchvat nadšení přišel, když už jsme z autobusu mohly s Gigi vidět studia. Kdyby mě v tu chvíli někdo odtáhl zpátky, tak by mi to nevadilo, protože bych byla šťastná. =o)

Ale musím se vám svěřit s tím, jak jsem panikařila, protože mi nedošlo, že v neděli jezdí busy od nás do Watfordu maximálně jednou za hodinu a to jsem tedy viděla rudě a měla chuť něco rozbít. Gigi se mi smála, protože zachovala chladnou hlavu a procvičila si matiku, když jsme se dívaly na net a nakonec zjistila, že to stihneme, i když jen tak tak. =o)

Proč jsem ale ten poslední odstavec napsala? Abych ukázala, jak blízko jsem byla k tomu, abych nebyla šťastná! Nakonec ale všechno dobře dopadlo a my tam dorazily!
Pak se konaly takové nezajímavé věci jako jít si vyzvednout lístky, dát tašku do cloakroom, vyzvednout si interactive guide a souvenir guide.
Kolem třičtvrtě na čtyři (lístky jsme měly na čtvrtou) jsem si šly stoupnout do fronty. Samozřejmě tam, kde se čekalo než vás pustí do takového jakoby předpokoje, byla část schodiště...a hádejte, co bylo pod ním? Ano, přístěnek z prvního filmu! Jeho fotky ale vyšly dost blbě, tak ho sem nedám. =o)

Takže jsme pokračovaly do toho pokoje, kde nám pustili nějaký "film"...pamatuju si hlavně to, e tam byl David Heyman. To je jedno. =o) Potom se šlo do cinema, kde nám nepustili všech osm filmů, ale nějaký "dokument" s hlavní trojkou, která nás tak trochu seznámila se studii.

A pak to přišlo! Následovala Velká síň! Nenapíšu vám, jak se tam dostanete, protože já nestačila zírat, kde ty "dveře" jsou! Ale řeknu vám, vypadaly přesně jako ve filmu! Obrovské, krásné, majestátní. =o)

Teď ve studiích probíhá back to school nebo tak nějak a tak mělo hodně ze zaměstnanců na sobě hábity a ve Velké síni pak byly i stolky z pátého dílu, které byly u NKÚ. Dokonce i ten test na nich byl! A tabuli z té scény jsme taky viděly!
Z Velké síně vás vyženou po asi čtvrt hodině, takže tam se vážně nevyplácí fotit každou blbost. =oD

Pak jste vešli do takové haly, kde byly kostýmy, skleněný "palác" z vánočního plesu ve čtvrtém díle, "čokoládové" postavičky, hlavní brána, vyhlášky Umbridgeové, chlapecká ložnice, společenská místnost Nebelvíru, zrcadlo z Erisedu, obrazy, Buclatá dáma, Brumbálova pracovna, učebna lektvarů, famfrpál, Ministerstvo kouzel, kabinet Umbridgeové, Hagridova hájenka a spousta dalšího!Víte, co jsem viděla v zrcadle z Erisedu? Splněný sen! =o)

Ty jehlice se hýbaly! Když jste zmáčkli nějaký knoflík, kterého já jsem si samozřejmě nevšimla. =oD
Odsud se šlo ven. Kde si Hope samozřejmě musela koupit Máslový ležák, protože by to jinak nepřežila. =oD
Když pomineme Máslový ležák a celkově občerstvení a stolky, tak tam byla Zobí Ulice číslo 4 (a 3), třípatrový Záchranný autobus, Ford Anglia, Siriusova/Hagridova motorka, Bradavický most a dům Batildy Bagshotové (OPRAVA: dům Potterových!). Málem bych zapomněla! Socha z hřbitova z Ohnivého poháru a figurky ze šachů z Kamene mudrců. =o)
A uvnitř na nás čekají creatures! Já osobně si zamilovala Klofana a taky dračí hlavu.
Kam se vydáme poté? Přeci na Příčnou ulici! Povím vám, že je to neuvěřitelné, když se tam procházíte a kolem sebe máte obchody z Harryho! Já osobně jsem si připadala jako v pohádce! Ovšem v tu chvíli jsem ještě nevěděla, co na nás čeká za modely z papíru a plátny na stěnách!

Jsem téměř u konce, ale nejvíce času trávíme u modelu Bradavického hradu! Chápu, proč je to předposlední místo před gift shopem! Tam vzniklo tolik fotek! Byl propracovaný do nejmenších drobností, každičký detail, světla uvnitř hradu. Panebože! Ani nedokážu popsat tu nádheru. Ono se to ani nedá, to se musí vidět!
Ták a jsme na konci, kde na nás čeká místnost s hůlkama - Ollivander. Spousta krabiček, v nichž jsou ukryty hůlky!
Mohla bych toho o téhle návštěvě napsat spoustu, ale pravdou zůstává, že ten, kdo to nezažije, tak to nepochopí. A ani sebelepší fotka člověku nedá ten zážitek!

Nakonec můžu snad jen napsat, že to bylo skvělé a já se těším, až si to zopakuju! A věřte mi, že to se stane. ;o)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 9. září 2013 v 23:25 | Reagovat

nestačí, že s tim otravuje na FB... áááághr, já tě tak nenávidim :DDD
máme s Doreou dohodu, příští rok jsem tam jak na koštěti, prostě jo! ach jo... já to potřebuju a Potterpark je z ruky :D

2 Angie Angie | Web | 10. září 2013 v 23:55 | Reagovat

Fantastické! Schválně mě zajímalo, kdy se to tu objeví a je to úžasné, úžasné, úžasné. Já tam musím, bude to pro mě, stejně jako pro tebe, splněný sen.
Jsem ráda, že sis to užila:)

3 Martnka Martnka | Web | 11. září 2013 v 23:24 | Reagovat

Já jdu puknout závistí.
Ale aspoň vím, na co mám šetřit :) Tohle musím zažít, prostě musím, nebo radši ne pro dobro lidstva. Určitě bych se totiž zbláznila *přemýšlí, jestli by jí vadilo, kdyby jí zavřeli k Mungovi, rozhodne se, že nevadilo, rozbýhá se proti zdi a křičí: Já tam musím!*
Když pominu ten fakt procházet se Velkou síní, Příčnou ulicí... mimochodem chci k Harrymu do přístěnku na košťata!
Klofana chci domů od té doby, co jsem viděla, jak se na něm Harry prolítává nad Černým jezerem. A když jsem viděla Dobbyho, hned jsem si vzpomněla, jak jsem před dvěma lety vyváděla v Muzeu loutek- měli tam skutečnýho Hurvínka a já ho chtěla domů.
Ach jo, jak jsem vyváděla v Itálii, kde měli lego Bradavic a Hagridovy hájenky, jsem musela mít pevné nervy, abych si to nekoupila.
A jak ti chutnal máslový ležák?

4 Šílenej Šílenej | Web | 13. září 2013 v 10:49 | Reagovat

dík za prohlídku :D

5 gigi gigi | Web | 15. září 2013 v 5:10 | Reagovat

Jen jsem to tak proletěla :D, ale fajn článek :)...akorát! Kámo, máš tam omyl jak vrata, shame on you! Dům Batildy?! To byl dům Lily a Jamese! Proč myslíš,že jsem si chtěla šáhnout na tu zeď a vyfotit se tam?? :D My God, vážně shame on you! :D

6 Hope Hope | Web | 15. září 2013 v 13:18 | Reagovat

[5]:: mno, tak jsem popletla dva domy v Godricově dole, mno :-P když mě zmátla ta díra ve střeše! :-D

7 May May | 16. září 2013 v 15:38 | Reagovat

Tak moc bych taky chtěla! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama