Když k sobě dva patří 1/2

6. května 2013 v 0:38 | Hope |  Když k sobě dva patří
konečně jsem dopsala povídku o Nicole a Jackovi, jejichž příběh jsem začala v povídce o Lexi a Calebovi =o)
povídku věnuji Gigi, Nel-ly, Maysie, Santaně, Heleine Fleming a Šílenýmu =o)


Byl slunečný srpnový den a za normálních okolností by Nicole měla skvělou náladu, jenže dneska zřejmě vstala levou nohou. Jak jinak si totiž vysvětlit, že během hodiny pila už třetí hrnek kafe, které za normálních okolností pila jednou za pár dní, a nejradši by zalezla někam do rohu a celý den tam zůstala.

Složila si hlavu do dlaní. Dobře věděla, co je špatně. Dneska se vracela její kamarádka ze svatební cesty, kterou trávili s Calebem na Novém Zélandu. Bylo jí jasné, co bude následovat, jakmile si udělá čas, aby se sešly. Nicole upřímně doufala, že to nebude dřív než za pár dní, protože i když měla měsíc, aby si připravila veškeré odpovědi, kterými by mohla svou kamarádku umlčet, tak na to pořád ještě nebyla připravená.

Když pak o několik minut později zazvonil telefon, Nicole samou hrůzou nadskočila. Zkontrolovala jméno zobrazené na displeji, zhluboka se nadechla a hovor přijala. "Ahoj tati."

"Ahoj zlato, jak se máš?" zajímal se vesele.

Zamračeně se podívala na hrnek položený na stole a kousla se do rtu. "Celkem dobře. Jak ty?"

"Výborně, zlatíčko, výborně," ujistil ji.

"Proč mi vlastně voláš? Potřebuješ něco?"

Hlas jejího otce zněl překvapeně. "Musím něco chtít, abych ti mohl zavolat? Chtěl jsem jen mluvit se svou dcerou, je na tom snad něco špatného?"

Povzdechla si a na okamžik zavřela oči. "Můžeš mi zavolat, kdy chceš, samozřejmě. Jenom že to neděláš zrovna často."

"Já se polepším," slíbil jí. "Kdy se na mě přijedeš podívat?"

"Tati, já nevím. Teď toho mám moc," vymlouvala se.

"Vždyť jsou prázdniny," připomněl své dceři.

Zašklebila se. "Všimla jsem si. Teď vážně nemůžu, ale pokusím se za tebou dostat, co nejdřív."

"Slibuješ?" snažil se z ní vymámit jasnou odpověď a ona se mu ani nedivila, doma se neukázala už několik měsíců.

"Slibuju," ujistila ho právě ve chvíli, kdy se jejím jednopokojovým bytem rozlehlo rázné zazvonění. "Tati, musím jít. Někdo zvoní. Zavolám ti!" a aniž by čekala, co jí na to otec řekne, zavěsila.

Byla vděčná za tohle vyrušení, ale pouze do chvíle, kdy otevřela dveře a spatřila toho, kdo stál za nimi. "Lexi," vydechla překvapeně.

"Ahoj zlato," usmála se, objala ji a prošla kolem ní do bytu.

"Co tady děláš?" vypálila, když byly obě v kuchyni. "Neměla bys ještě sedět v letadle?"

Hnědovláska pokrčila bezstarostně rameny. "Přiletěli jsme už před pár hodinama."

Nicole si ji prohlížela a v hlavě měla najednou neskutečný zmatek. Měla by být ráda, že je její kamarádka zpátky a ona si tedy má konečně s kým popovídat, ale ani tohle ji nezbavilo strachu z toho, co všechno ví a ještě bude chtít vědět. "Aha. Tak neměla bys být doma a vybalovat? Být se svým manželem? Nebo jet za rodiči místo toho, abys jezdila za mnou?"

Lexi se přezíravě usmála a posadila. "To by se ti líbilo, co?"

"Hm," pokrčila rameny. "Dáš si kafe?" nečekala na odpověď a nalila jí šálek. "Určitě jo," položila ho před ní a taky se posadila. "Tak jak jste se celou tu dobu měli? Bude ze mě tetička?" snažila se ji rozptýlit, i když jí bylo jasné, že se hovoru o sobě a Jackovi nevyhne.

"Tetička? Tak na to si ještě nějakou dobu počkáš. Ale co já?" pozvedla obočí a pozorně si ji prohlížela.

Nicole na ni nechápavě zírala. Netušila, co tím myslí a nebyla si vůbec jistá, jestli to chce vědět.

Lexi rozhodila ruce. "Neříkej mi, že ses nebála, že jsi těhotná po tom, co jsi spala s Jackem. Víš, on mluví s Calebem o spoustě věcí," významně na ni pohlédla.

Zalapala po dechu. "To snad ne. Takže Caleb ví, že," nasucho polkla, "že jsme nepoužili kondom?"

"A vzhledem k tomu, že já pro změnu vím, že nebereš prášky, tak mě napadlo, jestli nebudete mít malého Jacka nebo malou Nicole," roztáhla rty v širokém úsměvu.

"Svoje děti bych tak nepojmenovala," zamumlala s úšklebkem.

Lexi mávla netrpělivě rukou. "O to tady teď nejde. Jsi těhotná nebo ne?"

"Nejsem,"odsekla rychle a tušila, že tohle kamarádce jako odpověď stačit nebude.

Zhluboka se nadechla. "Víš, je dost hrozné, že ses vyspala s prvním chlapem, který se ti připletl do cesty, ale vážně jsem si nemyslela, že budeš tak hloupá, abys riskovala nechtěné těhotenství. Kam se poděl tvůj rozum?"

"Vzal si dovolenou," ušklíbla se. "Promiň, já…já vím, že to byla hloupost. Víckrát už bych to neudělala!" ujistila kamarádku. "Jenže tehdy jsem byla…naštvaná a nešťastná a opilá a on…on byl zkrátka poblíž, aby mě utěšil. Kdybych věděla, že pak budu několik týdnů trnout hrůzou, tak samozřejmě neriskuju."

"Fajn," pokývala hlavou. "A teď k tomu, co bude dál."

"Dál?" nechápala Nicole o čem je řeč.

"Ano, dál! Pořád chodí s Becky," prohodila, jako kdyby to snad všechno vysvětlovalo.

Trhla rameny. "Já vím. My to ale s Jackem nebrali vážně. Prostě jsme se jenom nechali unést. Byla by hloupost všechno kvůli tomu zahodit. Pokud vím, tak se chce s Becky zasnoubit a já mu to přeju."

"Mluvila jsi s ním vůbec od toho večera?" zajímala se Lexi, protože si až příliš dobře vzpomínala na její odtažité chování během svatby.

Nicole věděla, co bude následovat, když se kamarádka dozví pravdu, ale nedokázala lhát a tak jen s pohledem zabodnutým do desky stolu zavrtěla hlavou.

"A na co čekáš?" vyjekla hnědovláska.

Pokrčila rameny. "Chodí s Becky."

Její kamarádka nad tím mávla rukou. "Přítelkyně není nemoc," ujistila ji.

Zadívala se na ni modrošedýma očima a ani se nesnažila skrýt překvapení. "Ale snoubenka nebo manželka by být mohla," prohodila.

"Ještě ji snad o ruku nepožádal, ne? Třeba jenom potřebuje, abys mu dala najevo, že to pro tebe znamenalo víc než úlet pod vlivem alkoholu," snažila se ji Lexi přesvědčit.

"Toho si musel všimnout."

"Jo? A jak asi, když na tobě kolikrát ani já nepoznám, jak ti je?" zašklebila se. Dřív to tak nebývalo, ale během posledního roku bylo čím dál tím obtížnější poznat, co cítí nebo jak se má.

Nicole si povzdechla. Nevěděla, co jí na to říct. "Mohly bychom se bavit o něčem jiném?" požádala ji.

***

"Myslíš, že se rozešel s Becky kvůli Nicole?" ptala se Lexi manžela, zatímco si ručníkem sušila vlasy a oči jí plály nadšením.

Calebovo tmavé obočí vylétlo vzhůru. "Nemám ponětí. Na podrobnosti jsem se ho neptal, ale i kdyby to tak bylo, tak je to jedno," odložil časopis, kterým si krátil dlouhou chvíli, na noční stolek.

"Co myslíš tím, že je to jedno?" vyhrkla. "Samozřejmě, že to není jedno! Nicole čeká jenom na něj."

Muž se zašklebil, ale mlčel.

Přimhouřila oči. "Ty něco víš!" přistoupila k němu blíž a namířila na něj prstem. "Co to je? Povídej!"

Povzdechl si a napřímil se na posteli. Jeho plány na noc s manželkou se pomalu rozpadaly a on by v tu chvíli svého nejlepšího kamaráda nejradši uškrtil. "Když se rozešel s Becky, tak šel za Nicole do salonu. Chtěl ji překvapit, ale místo toho překvapila ona jeho. Líbala se s nějakým chlápkem a rozhodně to nebyl jenom polibek dvou kamarádů," ujistil ji významně.

Lexi se zamračila. "Víte, kdo to byl?" zajímala se.

Calbe přikývl. Nemělo cenu se třeba jenom pokoušet zapírat, poznala by to.

"Tak mluv!" vyzvala ho netrpělivě. Tenhle vztah své kamarádky zničí, protože si nedovedla představit, že by mohla být s někým jiným než s Jackem, s nímž tvořila dokonalý pár.

"Jack ho znal jenom od vidění, ale vždycky mu na něm něco nesedělo, tak si ho nechal prověřit. V Yorku má manželku a tři syny."

Lexi dosedla na kraj postele a nevěřícně na něj zírala. "Nicole by si přece nikdy nezačala s ženatým chlapem. Vždyť i kvůli Jackovi se trápila," i když to nepřiznala, dodala v duchu.

"Nemyslím si, že to ví," odtušil suše.

Vypadala šokovaně. "To je příšerný! Co budeme dělat?" pohlédla tázavě na Caleba.

Díval se na ni a přesvědčoval sám sebe, že se musel přeslechnout. "My?! My s tím nebudeme dělat vůbec nic, Lex!" ujistil ji. Co by taky zmohli? Nicole jim určitě nebude věřit, a pokud toho chlapa miluje, tak by si dokonce mohla myslet, že jí to jen nepřejou. "Stejně by si myslela, že lžeme. Lásko, měla bys to nechat být. Je to její život."

"Nechat být? To nemyslíš vážně!" vyhrkla nevěřícně. "Když něco neuděláme, tak z toho bude jedině malér! Co když si ho vezme a pak zjistí, že je jejich manželství neplatné? Navíc chce děti," v zelených očích se zračila čirá hrůza.

Caleb se zhluboka nadechl, aby se uklidnil a pak rozvážně odpověděl: "Prostě budeme muset doufat, že ho omrzí dřív, než k něčemu takovému dojde." Bylo mu jasné, že ji jeho slova nepotěší, proto byl překvapený, když jenom přikývla a naklonila se k němu, aby ho políbila.

***

Lexi se samozřejmě nehodlala dívat, jak si její kamarádka ničí život a tak se o několik dní později vydala do jejího bytu s důkazy v kabelce. Rázně stiskla zvonek a čekala.

"Co tady děláš?" zamžourala na ni Nicole rozespale, když po několika dalších zazvoněních otevřela. "Je neděle. Osm hodin ráno."

Hnědovlásčino obočí vylétlo vzhůru. "Touhle dobou už jsi normálně v salonu," pokrčila rameny a protáhla se kolem zívající kamarádky do bytu. Za dveřmi si všimla pánských bot a znechuceně se ušklíbla.

"Dneska nepracuju. Na včerejšek jsem musela připravit patery šaty, příští týden je to podobné a já jsem na to sama. Jane je nemocná a Patricia má nemocné dítě," vysvětlila a šla do kuchyně. Potřebovala hrnek silného černého kafe. "Chceš taky?" zeptala se s konvicí v ruce kamarádky.

"S mlíkem," usmála se a sedla si na židli.

O chvilku později před ni Nicole položila hrneček a posadila se naproti. "Tak povídej, proč jsi přišla?" vyzvala ji s neblahým pocitem, že se jí to nebude líbit, ale vědět to potřebovala.

"První bys měla povídat ty," prohodila se sladkým úsměvem.

Zamračila se. Nejspíš ještě napůl spala, protože vůbec netušila, o čem to kamarádka mluví. A pak ji napadlo, že možná chce slyšet o Jimovi, kterého před ní chtěla utajit. Sama si nebyla jistá proč. Možná proto, že věděla, že jí ho Lexi neschválí. Koneckonců jejím požadavkům vyhovoval málokdo a ona považovala za svou povinnost, aby i všichni, s nimiž chodili její kamarádky, byli ti nejlepší. Jenže Nicole nepotřebovala toho nejlepšího - Jackovi se stejně nikdo nevyrovnal - stačilo jí, že ji má rád. "Já ti nemám co říct," pokrčila rameny a zhluboka se napila.

Lexiino obočí vylétlo vzhůru. "Já myslím, že máš. Co třeba ty pánské boty v chodbě?"

Sakra! Nicole protočila panenky. "Jsou Russela," zalhala.

Lexi si odhrnula kaštanově hnědé vlasy z obličeje. "Tak Russela říkáš. Proč by si tady tvůj bratranec nechával boty? Ani jsem nevěděla, že za tebou přijel."

Světlovláska se zašklebila. Měla za to, že jí nemusí říkat všechno, ale často to tak nevypadalo. "Nepřijel. Teprve přijede. Ty boty si tady zapomněl na podzim a dneska se tady má zastavit cestou do Brightonu, tak jsem mu je připravila, abych ho nezdržovala hledáním. Zní to uvěřitelně, pochvalovala si.

Ne však její kamarádce, která si ji nedůvěřivě prohlížela, nakonec ale mávla rukou a změnila téma: "Co děláš příští víkend?" Rozhodla se přejít k plánu B.

"Proč?"

"První odpověz. Pak ti to vysvětlím," vyzvala ji.

Nicole si povzdechla a v duchu listovala svým diářem. "O víkendu asi nic zvláštního, protože všechny čtyři nevěsty i s družičkami přijedou pro šaty už v pátek. A ještě jedna ve čtvrtek. A na další týden je jenom jedna svatba, kde chce šaty jenom nevěsta," zasněně se usmála. "Takže si konečně budu moct odpočinout."

"A nechceš odpočívat v Yorku?" zajímala se Lexi.

Překvapeně se na ni podívala. "Co bych dělala v Yorku? Já nehodlám vylézt celý víkend z postele, protože potom je tam zase pár nabitých týdnů. Vážně je škoda, že nejsou všechny nevěsty jako ty," povzdechla si.

"Neříkalas, že na další týden jsou tam jenom jedny šaty?"

Netrpělivě přikývla. "Jo, jenže na ten potom jich je hromada a k tomu se všechny rozhodly mít snad tucet družiček. Myslím, že jsem Eleganci neměla nikdy zakládat. Je toho moc!" složila hlavu do dlaní. Svůj svatební salon milovala, ale v dobách jako byly tyhle, litovala, že se rozhodla pustit do podnikání. Vždyť co bylo špatného na jejím zaměstnání? Tehdy alespoň nebyla na všechno sama a většina starostí padala na hlavu její zaměstnavatelky a ne její.

Lexi se k ní naklonila a poklepala jí po rameni. "Tak pojeď se mnou. Jedu tam na konferenci Calebovi firmy se Španěly a budu pracovat, ale bylo by fajn tam mít kamarádku, se kterou bych vyrazila o pauzách do města, protože Caleb na mě nebude mít čas."

Nicole se na ni podívala. "Takže tam bude i Jack?" zajímala se a skoro nedýchala, když čekala na odpověď.

"Nebude," popřela Lexi. Tohle všechno přece dělala pro její dobro, a pokud musela lhát, tak ať.

Světlovláska si ji pozorně prohlížela, ale nakonec se rozhodla kamarádce věřit. Koneckonců, proč by jí měla lhát? "Tak dobře, pojedu s tebou."

***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gigi gigi | Web | 6. května 2013 v 0:58 | Reagovat

Já jsem tak ráda, že jsem tě 'donutila' tuhle povídku napsat :D :) super prostě :) hlavně ten jejich vztah - Nicole a Lexi - že je vidět, že jsou kamarádky, ale je to tak trochu i Itálie :D jsem zvědavá na tu druhou část :) ...jo a btw, nějak jsem nepochopila, kam zmizely ty důkazy z Lexiiny kabelky? :D

2 Hope Hope | Web | 6. května 2013 v 1:02 | Reagovat

[1]: zůstaly v kabelce :-D ani je nevytáhla, protože přešla radši k plánu B :-D

3 gigi gigi | Web | 6. května 2013 v 1:21 | Reagovat

ahaa :D ok, už jsem to tam našla...božee :D ...joo a pěkné logo :)

4 Hope Hope | Web | 6. května 2013 v 1:23 | Reagovat

[3]: :-D
mně se taky líbí =o) a trvalo asi jenom pět minut :-D

5 Rogue Rogue | Web | 7. května 2013 v 16:21 | Reagovat

Bohužel jsem nečetla povídku, na kterou tohle volně navazuje, takže jsem se malinkato ztrácela, ale to by se dalo lehce napravit, jen co budu mít víc času.
Absolutně mi učaroval název, jdu bleskem číst druhou část!

6 nel-ly nel-ly | Web | 8. května 2013 v 22:37 | Reagovat

"Přítelkyně není nemoc,"... ale jakmile to má na ruce prstýnek, tak už je :D Lexi je od rány, co?
to vypadá jako docela smutný bordel, ale udělalas mi radost, já věděla, že tě moje škemrání o pokračování zlomí :D

7 Šílenej Šílenej | Web | 23. května 2013 v 22:25 | Reagovat

opakuju se, ale Lexi mi fakt pije krev, jenže mě zajímá jak to dopadne a hlavně se chci konečně dočkat toho slibovanýho Jacka, to se dělá ho furt schovávat?
jinak čupr logo a dík za věnováni..i když čteni maličko trvalo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama