Krutý návrat do reality

19. března 2013 v 0:31 | Hope |  Život není pohádka
nevěděla jsem, k čemu napsat kapitolu, tak jsem se rozhodla k téhle...kapitola se mi celkem líbí a to je co říct, protože ještě před pár dny tomu tak nebylo, což vám jistě ráda potvrdí Gigi =o)
povídka je takhle vymyšlená od začátku, stejně jako její pokračování, takže se mě nesnažte nijak ovlivnit ;o)
kapitolu věnuji Gigi, Mňoukle, Šílenýmu, Maysie a Domeenice =o)


Christine hleděla na krásnohůlský hrad a nemohla uvěřit, že už se musí vrátit do Bradavic. Její pocity byly tak odlišné od těch, které měla, když opouštěla Kruval. Nechtěla pryč. Cítila se tady chráněná. Z návratu se jí svíral žaludek a měla tušení, že jí nepřinese nic dobrého.

Těsně před tím než se vydala ke kočáru, k ní přistoupil Michel a pevně ji objal. "Nedělej si starosti. Všechno dobře dopadne! Sestra a přátelé ti pomůžou," ujistil ji a políbil na obě tváře.

Zamračila se. "Co tím myslíš? Ty víš něco co já ne?"

Pokrčil rameny a tvářil se soucitně. Strašně moc si přál, aby jí mohl pomoct, ale věděl, že tenhle úkol náleží někomu jinému. Nezbývalo mu nic jiného než mlčet a čekat.

"Micheli, prosím!" naléhala.

S povzdechem zavrtěl hlavou. "Víš, že ti to říct nemůžu, i kdybych sebevíc chtěl. Můžu ti jenom napovědět, ujistit tě, že všechno bude nakonec v pořádku."

"Vůbec se mi nelíbí, co mi tady říkáš. Mám strach!" pronesla šeptem a v jejích očích byly jasně patrné obavy.

"Děje se něco?" zajímala se Elizabeth, která se právě objevila vedle své mladší sestry. Doteď postávala o několik metrů dál a pozorovala je, ale pak se Christinin výraz změnil a tak jí radši chtěla být nablízku.

Oba na právě příchozí dívku pohlédli.

Michel se zhluboka nadechl, aby jí odpověděl, ale Christine ho předběhla: "Nic. Všechno je v naprostém pořádku," prkenně se usmála a i když věděla, že její se sestra se nenechá odbýt, tak jí nehodlala říct cokoliv dalšího. Alespoň teď ne.

"Chris," začali oba najednou.

Zarazila je rázným zavrtěním hlavou. "Nechte to být! Prostě se nestarejte," otočila se na podpatku a rychle odcházela ke kočáru, kde stály Lily s Mandy. Neměla náladu se o tom bavit, vlastně ani nebylo o čem. Netušila, před čím ji Michel varoval a ani to nechtěla zjišťovat.

***

Byli v Bradavicích teprve pár hodin, když do nebelvírské společenské místnosti vešla ponuře se tvářící profesorka McGonagallová. To, co musela udělat, jí vůbec nebylo příjemné a obávala se, že způsobí velký rozruch.

Zástupkyně ředitele se zhluboka nadechla a šla k jedné ze studentek šestého ročníku. "Slečno Malfoyová, mohla byste jít se mnou?" požádala ji bez okolků a při pohledu na její bezstarostný úsměv ji zamrazilo. Za několik málo okamžiků bude její život v troskách a na rtech rozhodně nebude mít úsměv.

Když Tine spatřila její vážný výraz, zarazila se. "Provedla jsem něco?"

Profesorka pokrčila rameny. "Doufejme, že se všechno vysvětlí."

"Paní profesorko," vložila se do rozhovoru Mandy, "co se stalo?"

"Nemůžu vám nic říct, slečno Woodová! Všechno se jistě včas dozvíte," zpražila ji pohledem. Kývla hlavou k blondýnce a šla ke vchodu do místnosti.

Chris ji poslušně následovala a snažila se nevnímat pohledy, které se na ni upíraly ze všech stran. Nic nechápala! Srdce jí zběsile bušilo a žaludek měla strachy stažený. Něco se dělo a určitě to nebylo nic dobrého.

Mlčky došly až do ředitelny, kde bylo poněkud plno. Christine nečekala, že by tam byl někdo jiný než ředitel, ale při pohledu na ministra kouzel a dva bystrozory se jí podlomila kolena.

Zmateně mezi nimi těkala očima a snažila se přijít na to, co se tady vlastně děje. Že by se něco stalo rodičům? Ne, to by tady byla i Liz. "Proč jsem tady?" zeptala se vyděšeně.

"Slečno-" začal ministr. Nevypadal, že by byl nadšený z toho, že tady musí být.

Brumbál ho však umlčel pohledem. "Udělám to sám," ujistil ho a pak se jasnýma očima zahleděl na studentku před sebou. "Slečno Malfoyová, v Kruvalu bylo nalezeno tělo profesora Kolchoviče. Byl zabit v době, kdy jste tam byli. Bohužel, všechny důkazy ukazují na vás."

Christine zesinala. Tohle byl zlý sen, musel být. Tohle se jí přece nemohlo dít! "Cože?"

"Je mi to líto, ale musíte jít s námi," ujal se znovu slova ministr.

Zamrkala. "Kam? Co se mnou teď bude?" Byly to zbytečné otázky, protože sama znala odpověď až příliš dobře. Věděla, co se děje s vrahy, i když třeba jen domnělými. A taky věděla, že se z téhle šlamastyky sama nedostane, ale kdo by jí chtěl nebo mohl pomoct? Nikdo ji nenapadal.

***

"Paní profesorko, je to pravda?" Sirius vtrhl do kabinetu ředitelky jejich koleje, aniž by zaklepal, jenže nemohl čekat.

"Zavřete dveře," vybídla ho zamračeně, "a posaďte se."

Když viděl její výraz, tak ho ani při nejmenším nenapadlo odporovat. Vlastně mu tím dala odpověď na všechny jeho otázky. Jakmile dosedl na židli proti profesorce, chytil se rukama za hlavu. "Jak se to mohlo stát? Nikdo si přece nemůže myslet, že Chris," zhluboka se nadechl, "že by někoho zabila! Vždyť ona by neublížila živé duši! Copak nikdo neví, že se bránila výuce černé magie? Že měla snad nejvíc trestů z celého jejich ročníku? Tohle nikoho nezajímá?"

"Uklidněte se, pane Blacku," vyzvala ho rázně. "Snažíme se to vyřešit. Celou dobu jsem tam byla s vámi, určitě na něco přijdu," snažila se ho uklidnit, ale marně. Její hlas postrádal jistotu a on si toho okamžitě všiml.

Podíval se do profesorčiných očí. "Nepřijdete," ujistil ji. "Někdo to na ni narafičil," prohlásil s přesvědčením. Zvedl se, a aniž by se zajímal, jak jeho slova zapůsobila, vyběhl z místnosti a vyrazil chodbou ke schodišti.

Už byl prakticky ve sklepení, když vrazil do Elizabeth. Zdálo se, že na něj čeká. "Tak co?" vyhrkla okamžitě, ve tváři vepsaný strach.

Chytil ji nad loktem, vyvedl do prvního patra, zabočil za roh a vtáhl ji do malé místnosti, v níž bylo jen několik kbelíků a pár košťat. "Je to pravda. Tine je v Azkabanu," odpověděl, přešel ke kamenné zdi a vší silou do ní udeřil pěstí. Nevnímal bolest, potřeboval ze sebe dostat nahromaděný vztek, ale nepodařilo se mu to.

Beth se sesunula k zemi a oči se jí leskly slzami. Téměř nikdy neplakala, jenže tentokrát netušila, jak se vyrovnat s tím, co život připravil pro její malou sestřičku. Věděla, že musí něco udělat, protože Christine v Azkabanu nezvládne víc než několik dní. A to i přesto, že byla zocelená pěti lety v Kruvalu. "Co budeme dělat?" otupěle zírala před sebe.

Mladík se prudce otočil, klekl si vedle ní, vzal její obličej do dlaní a donutil ji, aby se mu podívala do očí. "Já ji odtamtud dostanu! Slíbil jsem ti to! Nenechám ji tam!" ujišťoval ji.

Tvářila se pochybovačně. "Jak to chceš udělat?"

Zhluboka se nadechl. "Popovídám si s Malfoyem!"

"S Luciusem? Co ten s tím má společného?" ptala se Liz zmateně.

A tak jí Sirius řekl o tom, co se stalo, když dal Chris v Krásnohůlkách čtyřlístek.

***

"Zjistila jsi něco?" vypálil Sirius, když o hodinu později našel Lily ve společenské místnosti.

Zrzka pokývala hlavou. "Podle všeho se to stalo v době, kdy měla být s tebou. A taky," zarazila se.

Jeho obočí vylétlo vzhůru. "A taky? Mluv, Lily!" zvýšil hlas, až se po něm James sedící vedle ní nevraživě podíval.

"A taky to vypadá, že je jenom jediný člověk, který tvrdí, že to byla Christine," povzdechla si a nechala se obejmout nebelvírským chytačem.

"Nech mě hádat…Nataša," ušklíbl se. Hned první den si všiml jejího zjevného nepřátelství vůči Tine, takže ho to ani příliš nepřekvapilo. Ovšem to neznamenalo, že by snad jeho zlost byla menší, právě naopak. Vůbec nepochyboval o tom, že se ona a Lucius snaží zničit nevinného člověka. "Ještě něco?" chtěl vědět, když si všiml pohledu, který si vyměnili James s Remusem.

Slova se ujal Náměsíčník. "Ivan byl zabit svou vlastní hůlkou, takže nikdo nemůže dokázat, kdo to udělal."

Sirius si vjel roztržitě rukou do vlasů. "Tohle je snad zlý sen," zamumlal. "Chcete mi tvrdit, že holka, která nenávidí Chris, je jediná, která ji z toho může dostat? Že její život závisí na tom, co řekne? Jsme v háji!" zhroutil se do křesla a snažil se nemyslet na to, co se stane s blondýnkou, která mu tolik přirostla k srdci.

"Nejsme!" ozvalo se za ním. Všichni se podívali ke vchodu do společenské místnosti, kde se právě objevila Mandy. "Šla jsem za Brumbálem a řekla mu, co vím. Pokud všechno půjde dobře, tak bude Christine zpátky do Vánoc."

"Co víš?" vyhrkl Sirius a vyskočil na nohy.

Dívka však jen s lítostivě stisknutými rty zavrtěla hlavou. "To vám musí říct sama," upozornila je a vydala se ke schodišti vedoucímu k dívčím ložnicím. "A mimochodem, byli tady její rodiče! Rozhodně to nevypadalo, že ji milují nebo snad věří v její nevinnu," prohodila přes rameno a zmizela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | 19. března 2013 v 12:17 | Reagovat

Jako až tak? hned do Azkabanu? Co nějaká cela předčasného zadržení? Ty si ale zlá!
Okamžitě ji odtamtud dostan :D

2 gigi gigi | Web | 20. března 2013 v 0:23 | Reagovat

Tak vidím,že to věnování tě stále nepřechází :D každopádně děkuji :) ...no,když jsem viděla ten název,tak můj prvotní plán byl ti tady napsat,že realita nemůže být krutá,že to je jen špatné slovní spojení,které ale všichni používáme :D prostě realita je realita...no,ale! Tohle teda bylo kruté,takovej šok :D, i když jsem to věděla...ale jak šla Chris s Minervou,tak mi bušilo srdce stejně jako jí..chudák!
A pak Sirka a jeho vtrhnutí k Minervě do kabinetu, to jsem se zas musel uchichtnout,když jsem si to představila :D
Natašu si nějak neumím z dřívějška vybavit,ale je to teda pěkná svině a Malfoy jakbysmet, ale tak to už všichni víme :D
All in all, awesome chapter! Další povídka, s kterou tě teď budu na facu otravovat :) xx

3 Šílenej Šílenej | Web | 22. března 2013 v 10:45 | Reagovat

děláš si srandu? hned do Azkabanu? ti jeblo? nech do ní nalejt litr veritaséra, vypláchni jí mozek v myslánce nebo si vymysli nový kouzlo, tak blbý aby někoho šoupli hned do kriminálu nemužou bejt ani v kouzelnickým světě :D
mimochodem, za jak dlouho tam maj bejt ty Vánoce? nechce se mi čekat dalších pět kapitol, já radši ty veselejší kapitoly, kterejch nemáš moc, ale o to víc se na ně pak těšim :D

4 Hope Hope | Web | 22. března 2013 v 21:16 | Reagovat

[3]: v další kapitole bude alespoň část Vánoc ;o)

5 Vanda a Anďa Vanda a Anďa | Web | 23. března 2013 v 17:11 | Reagovat

Super blogís! :)

6 Popcorn Popcorn | Web | 27. března 2013 v 18:58 | Reagovat

Ahoj, s kamoškami sme založili poviedkový blog, kde budú poviedky všeho druhu a hľadáme autorov(poprípade adminov), ktorí by chceli zverejniť svoje diela. Ak máš záujem, pozri blog a prepáč za reklamu :) //nevidím rubriku na reklamy, tak prepáč (hoc viem, že si lajkla FB, chcela by som ťa nejak presvedčiť k nám na blog, lebo tvoje poviedky stoja za to:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama