Neporušitelný slib

1. února 2013 v 0:06 | Hope |  Nitky osudu
čtvrté kolo skončilo a tak vám sem dávám kapitolu...uznávám, že zadání jsem příliš nesplnila, ale svět se nezboří ;o)


James udělal několik rychlých kroků a ocitl se přímo za ní. Neměla o něm nejmenší tušení, což bylo skvělé, přesně to potřeboval, moment překvapení. Pevně ji chytil nad loktem a trhnutím otočil proti sobě, pak už jen sledoval její narůstající zděšení odrážející se jí v půvabném obličeji.

Ashlyn nasucho polkla, když pohlédla do jeho tváře a jasně v ní četla vztek. Neměl by tady vůbec být, honilo se jí hlavou. Už tehdy, když se k tomuhle drastickému kroku odhodlala, věděla, že pokud mu to řekne, veškeré její odhodlání zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. A taky se tak stalo.

"Co tady děláš?" vypravila ze sebe.

"Bráním ti v největší chybě tvého života," procedil skrz zaťaté zuby. Sevřel pevněji její paži a nesmlouvavě ji táhl k čekajícímu autu.

"Ale," snažila se protestovat a otočila se k nemocnici.

"Tvá dnešní schůzka je zrušena. Byla zrušená dávno předtím, než jsi sem přišla!" upozornil ji, aniž by jí věnoval jediný pohled.

Zmateně na něj hleděla. "Cože? Jak? Ty bys neměl nic vědět. Nikdo to neví!" mumlala a zdálo se, jako kdyby přesvědčovala spíš sama sebe než jeho.

Významně se na ni zadíval. V obličeji měl jasně vepsanou otázku.

Ash pevně semkla víčka k sobě a doufala, že tohle je jenom zlý sen, z něhož se probudí. "Proč jsi tady? Co po mně ještě chceš?" zajímala se, když nasedala do auta. "Několik týdnů ses neozval, teď si sem nakráčíš a myslíš si, že mi můžeš mluvit do života?" z očí jí šlehaly blesky.

James zůstal naprosto klidný, dal pokyn řidiči a teprve potom se na ni podíval. "Není to jenom tvůj život," připomněl jí.

"Ale ano, je!" odporovala. "Protože to bude jenom můj život, který se změní! Když to neudělám, tak budu muset časem přestat pracovat, jenže to nemůžu, protože těžko uživím sebe, natož někoho dalšího!"

"Všechny peníze ti dám!" ujistil ji.

Zavrtěla hlavou. "Já ale nechci tvoje peníze. Copak to nechápeš? Ty s tímhle nemáš nic společného."

Nevěřícně na ni třeštil oči. Takovou ji neznal a ani nechtěl! "Pleteš se, mám s tím společné všechno! Kdybych neporušil svůj slib, tak jsme mohli být pořád ještě spolu!"

"Žádný slib jsi mi nedal," popírala jeho slova.

"Ale ano, dal," přesvědčoval ji. "Slíbil jsem, že tě nikdy neopustím a přitom jsem se nechal vyhodit z tvého bytu. Měl jsem o tebe bojovat! Měl jsem tě donutit, abys mě vyslechla! Kdybych to udělal, tak jsme se teď mohli z našeho dítěte radovat."

Potřásla hlavou. "Kdyby, kdyby, kdyby, pořád samé kdyby. Ani na okamžik tě nenapadlo, že bych ani tak dítě nechtěla?" zajímala se s nečitelným výrazem. Nemohla mu dát najevo, co opravdu cítí, využil by toho.

"Já tě nepoznávám," vydechl ohromeně.

Pokrčila rameny a zahleděla se z okna. "Kam jedeme?" chtěla vědět.

"K tobě," prohodil a soustředěně se mračil.

"Proč? Měla bych jít do práce."

"Do práce?" zíral na ni jako na blázna. "My dva si potřebujeme vážně promluvit!" upozornil ji.

Zavrtěla rázně hlavou. "Ne, nepotřebujeme! My už nemáme o čem mluvit. To, co jsem ti řekla před měsícem, jsem myslela vážně. Chci, abys zmizel z mého života a nechal mě na pokoji! Už o tobě nechci nikdy slyšet. Copak to vážně nechápeš?"

Nasupeně vydechl nosem. "Jedna lež a budu za ni platit do konce života, co?"

"Jedna lež?" její hlas byl o oktávu vyšší. "Jedna lež? Bylo jich několik, Jamesi. Neměl bys lhát člověku, kterému tvrdíš, jak moc ho miluješ a se kterým chceš mít děti," upozornila ho.

"Ale to je pravda!" vybuchl.

Její rty se zkřivily v úšklebku. "Já už ti nevěřím."

"Přesvědčím tě o tom, že mluvím pravdu," pronesl odhodlaně. Řekl řidiči, aby prostě jezdil po městě, protože si byl jistý, že Ashlyn z jedoucího auta nevystoupí a on s ní potřeboval mluvit, musel jí všechno vysvětlit.

Zírala na něj a nevěřila svým uším. "Vážně mě hodláš držet v autě? Ty ses zbláznil! Okamžitě mě nech vystoupit!"

Jediným pohledem jí dal jasně najevo, že to nemá v nejmenším úmyslu.

S hlubokým povzdechem potřásla hlavou a pokračovala v pozorování Londýna za okny. Nemohla se dívat na Jamese. Nechtěla, aby poznal, co cítí, protože pak by byla ztracená. Už by ji nenechal odejít a ona potřebovala, aby to udělal, aby se mohla pohnout dál, začít zase pořádně žít.

"Ashlyn," začal opatrně, "nikdy jsem ti nechtěl ublížit, Několikrát jsem ti chtěl říct pravdu o tom, kdo jsem, ale pak," zajel si rukou do krátkých blonďatých vlasů, což značilo jeho bezmocnost, "pak to prostě nešlo. Chápu, že na to nemůžeš zapomenout a náš vztah už nikdy nebude jako předtím, ale moc tě prosím, odpusť mi! To, že mám peníze, přece vůbec nic neznamená," přesvědčoval ji, ale věděl, že ona to tak nevidí, už mu to přece jednou řekla.

Podívala se na něj. "Ale ano, znamená. Moc dobře to víš. Kdyby záleželo jenom na mně, tak ti odpustím," ze všech sil se snažila zadržet slzy, "jenže nezáleží," dokončila plačtivě.

"Pleteš se! Záleží jenom na tobě! Nikomu jinému do toho nic není!" ujišťoval ji.

Ashlyn však věděla, že to není pravda. Nemohla s Jamesem být kvůli své rodině. Ne proto, že by ho snad rodina neschvalovala, v tom problém nebyl. Oni ho milovali a potom, co zjistili, kdo doopravdy je, snad ještě víc. Když se pak její rodiče dozvěděli, že už spolu nejsou, jejich vztahy opět ochladly a ona měla doma peklo, proto tam také odmítala jezdit a volala jim jednou za pár měsíců.

Zavrtěla smutně hlavou. "Ty se pleteš. Kdybychom byli spolu, tak…panebože, vždyť moje rodina tě miluje! Ale ne ze správných důvodů," dodala, když se samolibě usmál. Nyní se jeho výraz změnil na nechápavý. "Milují tvoje peníze, to, kým jsi. Myslí si, že když budu s tebou, tak jim budu moct oplatit jejich péči a lásku. Samozřejmě tak, že jim budu dávat drahé dárky a peníze," slzy jí stékaly po tváři a ona je vztekle setřela. "Nikdy jim na mně vlastně nezáleželo, vždycky jen na mém starším bratrovi," kysele se ušklíbla. Nerada mluvila o své rodině, protože na ni doléhaly všechny nepříjemné vzpomínky a ona pak byla jenom naštvaná a podrážděná.

Jamesovy modré oči se vpíjely do jejích. Bylo mu jí líto. Nechtěl, aby trpěla, nezasloužila si to. Hlavně si myslel, že si nezasloužila takovou rodinu. A on si naivně myslel, že o ni mají starost, když mu po jejich rozchodu volali. Potřásl hlavou. "Proč jsi mi to nikdy neřekla?"

Pokrčila rameny. "A změnilo by se tím něco? Je to moje rodina, ať chci nebo ne."

"Nemusí být jediná rodina, kterou máš," zašeptal a pohladil ji po tváři.

Na okamžik si dovolila užít si ten dotek. Chtěla si ho zapamatovat pro chvíle, kdy bude sama, protože i přesto, že ho vyhodila a chtěla se pohnout dál, tak věděla, že se jí to hned nepovede. "Ale ano, musí," sebrala poslední zbytek sil, který měla a odtáhla se od něj. "Neřekl jsi mi, kdo doopravdy jsi, a kdybych to věděla, tak si s tebou nic nezačnu," přiznala. "A teď mě, prosím, odvez domů. Není mi zrovna nejlíp."

"Dobře," souhlasil, ale rozhodně to neznamenalo, že se vzdal.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ,,Nicol" ,,Nicol" | Web | 1. února 2013 v 9:49 | Reagovat

sskvela cast :) tesim sa na pokracovanie :D

2 Maysie Maysie | E-mail | Web | 1. února 2013 v 18:01 | Reagovat

Ještě aby se vzdával! Ježiš, další paličák jako Amber, mě z nich zcvokne :D

3 es ef es ef | Web | 1. února 2013 v 22:05 | Reagovat

Výborný. Čtu tě poprvý, ale líbí se mi styl tvýho psaní.

4 Hope Hope | Web | 1. února 2013 v 22:12 | Reagovat

[2]: ale nezcvokne ;o) naštěstí Ashlyn je úplně jiná než Amber =o)

[3]: jsem ráda, že se ti líbí =o)

5 gigi gigi | Web | 2. února 2013 v 18:43 | Reagovat

Hopi, super kapitola :) víc ti toho teď asi nenapíšu :-/

6 Shirley Shirley | Web | 2. února 2013 v 19:43 | Reagovat

Krásná kapitola :-) moc se těším na pokráčko ... :-)

7 Martnka Martnka | Web | 12. září 2013 v 12:28 | Reagovat

Pěkný, líbilo se mi, jak ji James odtáhl z nemocnice do toho auta. Zajímalo by mě, proč se rozešli, kvůli tomu, že má James hodně peněz? Tohle je hodně nereálné, neříkám, že peníze jsou to nejdůležitější na světě, ale když někoho miluju, tak je mi jedno, jestli je chudý nebo ne.
Jdu si přečíst další kapitolu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama