4.kapitola

5. února 2013 v 0:07 | Hope |  Could it be love?
vím, že kapitola k téhle povídce nepřibyla dlouho, ale jednoduše nebyl čas...také vím, že tahle kapitola nebyla na mě, ale nakonec to tak je...Agnesku nahradí v psaní Gigi...pokud se Agneska bude k téhle povídce chtít vrátit, může a ví to =o) tahle kapitola měla původně být pátá a když mi Agneska pošle původní čtvrtou, tak z ní pátou také udělám ;o)
doufám, že si čtení užijete a nebudete šetřit kritikou, protože je co kritizovat ;o)


Sirius překvapeně zamrkal, když se před ním objevila jeho manželka. Měla na sobě jednoduché rudé minišaty s hlubokým výstřihem vepředu, zavazováním za krkem a tudíž úplně holými zády. Byly to šaty, které by odhalily každý nedostatek její postavy, kdyby nějaký existoval, jenže tomu tak nebylo a Sirius si to až příliš dobře uvědomoval.
Odkašlal si. "Vážně chceš jít v tomhle?" zajímal se a doufal, že nepozná, co s ním její oblečení provádí.
"Samozřejmě," uculila se a zatočila kolem dokola. "Nemyslíš, že jsou moc dlouhé?"
"Dlouhé?" jeho obočí vylétlo vzhůru. "Kdyby byly jenom o kousíček kratší," naznačil prsty asi centimetr, "tak všichni můžou obdivovat tvoje spodní prádlo," znechuceně se při té představě ušklíbl. "Tvoji matku z toho klepne a otec tě vydědí," prorokoval.
"Přesně o to mi jde,"oznámila, spokojená sama se sebou. "A jako bonus mi všichni budou věnovat pozornost! Belatrix nebude mít daleko k tomu, aby mě proklela," zasmála se.
Muž proti ní nasucho polkl. "O tom nepochybuju," přitakal. Byl si stoprocentně jistý, že přiláká pozornost úplně každého a jeho sestřenka rozhodně bude zuřit! "Možná bys ji neměla provokovat a vzít si nějaké jiné, míň vyzývavé šaty," navrhl.
Tázavě se na něj podívala. "Proč?"
Protože nechci, aby se ti něco stalo, chtělo se mu vyhrknout, ale včas se zarazil. Sám si nebyl jistý, proč mu tolik záleží na tom, aby všechno proběhlo hladce a on se o ni nemusel bát nebo ji zachraňovat. Ať už ze spárů jeho sestřenice nebo nějakého chlapa. "Viděla jsi, jak vypadají zezadu? Máš holý celý záda! Sotva máš zakrytý zadek! A ten předek? Dneska ses oblíkla jako Ruby!" upozornil ji.
Zalapala po dechu nad jeho upřímností. Kdyby nevěděla, jak to mezi nimi je doopravdy, snad by si i myslela, že mu na ní záleží. "Tak ať!" odsekla. "Třeba se tam i najde někdo, kdo by si dal říct a uspokojil jisté potřeby jedné čistokrevné paničky, když je její manžel v tomhle ohledu nepoužitelný," sladce se na něj usmála, ale z očí jí čišela čirá nenávist.
S hrozivým výrazem v očích přistoupil těsně k ní. "Mám ti připomenout naši dohodu? A taky kdo na tom trval? Mimoto se tě dotknu teprve tehdy, až o to sama požádáš!" Na okamžik se zamyslel. "Samozřejmě, kromě akcí, na kterých musíme předstírat zamilované novomanžele."
Odfrkla si. "Jo, tak to se, hádám, nikdy nestane," odtušila. "To, že bych tě požádala, myslím," pronesla se svůdným úsměvem na rtech, zamrkala a pořádně se narovnala, takže její prsa vypadala větší než normálně. Neušlo jí, jak na ní visí pohledem, byla si jistá, že tyhle šaty byly správná volba.
Sirius v duchu zaklel. Nedovedl si představit, jak to dneska vydrží. Tiffany ho přiváděla k šílenství.
***
Tmavovlasá žena se se širokým šťastným úsměvem na tváři zavěsila do svého manžela a vychutnávala si pohledy všech hostů. Když však viděla, jak mlsně na ni zírá Rabastan Lestrange, trochu se otřásla. V jeho očích spatřila záblesk pochopení. V duchu si vynadala. Mělo jí dojít, že ho neoblafne, nebyl to přece žádný hlupák. Nepochybovala o tom, že právě spřádá plány, jak ji dostat do postele. Nevědomky stiskla pevněji Siriusovu paži.
Překvapeně na ni pohlédl. "Děje se něco?" zajímal se šeptem.
Tiffany překvapeně zamrkala. "Samozřejmě, že ne. Jak jsi na to přišel?" opět nasadila nacvičený úsměv. Hlavně, aby nikdo nic nepoznal.
"Drtíš mi ruku," upozornil ji s pozvednutým obočím.
Pohlédla na své prsty zaryté do jeho saka a stisk povolila. "Promiň," zašeptala omluvně. A pak udělala něco, co chtěla udělat už hodně dlouho. Postavila se na špičky, objala ho kolem krku a přitiskla své rty na jeho. Nechápala, kde se to v ní bere a později přesvědčovala sama sebe, že to udělala jenom kvůli ostatním, kteří to od nich očekávali. Byli přece manželé. Když ji Sirius přitiskl pevněji k sobě, začala si pohrávat s jeho vlasy. Jejich polibek sledovali úplně všichni a rozhodně byl přesvědčivý, nikdo nemohl pochybovat o tom, že se milují. Jakoby z velké dálky zaslechla pochvalné zapískání. Za několik málo okamžiků ji pak někdo neopatrně popadl za paži a od jejího manžela ji odtrhl. Překvapeně zamrkala a podívala se na člověka, kterého v tu chvíli neměla dvakrát v lásce. Byla to její matka. Při pohledu na její rozzuřený obličej nasucho polkla. "Mami," dostala ze sebe namáhavě.
"Tiffany, co to tady provádíš? A co to máš, krucinál, na sobě?!" z Margaretiných očí sršely blesky.
"Líbala jsem svého manžela," odvětila navenek klidně, uvnitř se však třásla jako osika. "A na sobě mám šaty. Copak se ti nelíbí?" našla v sobě dostatek odvahy a vystrčila bojovně bradu.
"To si piš, že se mi nelíbí!" procedila starší z žen skrz zuby. "Musíš pořád dělat jenom ostudu? Kdybych mohla, tak tě odsud vyhodím!"
"Ale nemůžeš," přimhouřila Tiffany oči, "a to tě pěkně štve," dodala s chladným úsměvem a vykroutila ruku z jejího sevření. "Navíc ti může být úplně jedno, co dělám nebo nosím, protože jsem vdaná. Nebyla jsi to náhodou ty, kdo mi řekl, že je teď všechno mezi mnou a Siriusem? Že tě do toho nemám tahat?"
Pravda, tohle přesně její matka neřekla, ale jako kdyby se stalo, Tiffany byla na světě už dost dlouho na to, aby dokázala číst mezi řádky, obzvlášť co se jejích rodičů týče.
Matka na ni přezíravě pohlédla, se vztyčenou hlavou se otočila na podpatku a odkráčela.
***
Belatrix Lestrangeová chytila Tiffany ocelovým stiskem nad loktem ve chvíli, kdy kolem ní procházela
Žena v krátkých rudých šatech zabodla nic neříkající pohled do té v dlouhých bílých. "Co chceš?"
Belatrixiny oči se nebezpečně zúžily. "Věděla jsem, že je chyba zvát Siriuse a tebe. Oba jste krvezrádci a ty tady děláš jenom ostudu!"
"Co přesně ti vadí?" pozvedla obočí. "To, že mi všichni věnují větší pozornost než tobě? Nebo to, že mě prostě nemůžeš zabít?" provokovala ji, i když věděla, že je to velice nebezpečné, ale jednoduše si nedokázala pomoct.
"Aby ses nedivila," procedila skrz zaťaté zuby.
"Nemůžeš," prohodila s přezíravým úsměvem. "Voldemort přece nechce vraždit čistokrevné kouzelníky a tím já jsem. Navíc jsem si i jednoho vzala. A naše děti," položila si významně dlaň na břicho, "budou taky."
Bella se chladně usmála, naklonila se k ní a zašeptala jí do ucha: "A to dovolíš, aby si otec tvého dítěte vodil domů ženské jako Ruby? Nejspíš nebudeš jediná čistokrevná čarodějka, která s ním bude mít dítě." Odtáhla se od ní a pozorovala, jestli její slova dopadla na úrodnou půdu.
Tiffany zatrnulo. Její matka přece tvrdila, že nikoho nezajímá, že se vůbec nikdo nedozví, že Sirius spal s Ruby. Teď před ní ale stála Belatrix, která všechno věděla.
"Máme to rádi ve třech," vypálila první věc, která ji napadla a snažila se na sobě nedat znát, jak se jí jenom ta představa hnusí.
Bellino obočí vylétlo vzhůru. "Přesto bych ale ocenila, kdybyste z mojí svatby odešli."
Bývalá studentka Nebelvíru se usmála nacvičeným milým úsměvem. "Neboj se, máme to v plánu. A nikdo nebude mít ani nejmenší pochybnosti o tom, že odcházíme kvůli sobě a ne kvůli tomu, že jsi rudá vzteky," ujistila ji a s hlavou pyšně vztyčenou se vydala hledat svého manžela. Její klid byl pouze hraný, ale ona dobře věděla, jak své pravé pocity skrývat, to jí koneckonců celé dětství vštěpovali. Nikdo nesmí poznat, co opravdu cítíš, říkali jí denně. Když budeš chtít brečet, tak jedině v naprostém soukromí. Při loučení při odjezdu do školy se musíš tvářit naprosto neutrálně. Tiffany se ušklíbla, když si na všechny tyhle "poučky" vzpomněla a málem se otřásla odporem. Hlavně v prvních třech ročnících v Bradavicích to nesnášela. Chtěla ukázat rodičům, jak moc jí budou chybět! Ale kdyby se o to jenom pokusila, tak by trpce litovala, věděla to.
"Můžeme jít domů?" zeptala se tiše, když se připojila ke svému manželovi opřenému o zeď a popíjejícíme šampaňské z vysoké skleničky.
Chtěl protestovat, ale pak si všiml jejího zkroušeného výrazu a tak jen přikývl, odložil skleničku a vedl ji ven, odkud se pak přemístili do jejich domu.
"Co se stalo?" zajímal se, jakmile se ocitli na bezpečné půdě.
"Nic," nasadila opět chladnou masku. Připadala si tak bezpečněji. Sama se postupem času naučila, že city ji jenom přivedou do maléru.
Zavrtěl hlavou a pevně ji chytil nad loktem. "S tímhle na mě nechoď! Něco se stalo, viděl jsem to na tobě. Buď ke mně upřímná, jsem tvůj manžel!"
Několikrát marně trhla rukou. "Ale nechováš se tak! Belatrix ví o Ruby! Kdo ví, kolik dalších lidí to ještě ví. A navíc," zarazila se. Nemohla mu přece říct, co ve slabé chvilce vmetla do tváře jeho nenáviděné sestřenici.
"A navíc co?" chtěl vědět s vyčkávavým výrazem ve tváři.
"Navíc je docela možné, že si myslí, že čekáme dítě," zamumlala a zabodla oči do země.
Sirius se rozesmál. "To jako vážně? Vždyť spolu ani nespíme," upozornil ji.
Po jeho slovech se v ní vzedmula vlna vzteku. Probodla ho pohledem. "To já přece vím," procedila skrz zaťaté zuby. "Ale Bella si myslí, že to máme rádi ve třech," pověděla mu i zbytek.
Muže smích okamžitě přešel. Vytřeštil oči. "Je ti doufám jasné, že nebude trvat dlouho a dozví se to rodiče!" Jako na důkaz jeho slov se ozvalo několikeré zaťukání na okenní tabulku a za ním seděla sova s dopisem připevněným k nožičce.
Tiffany si povzdechla a pevně zavřela oči. Tak trochu doufala, že je to jen zlý sen, z něhož se za chvíli probudí.
Sirius ji musel chtě nechtě pustit a odešel otevřít okno.
"Tvoji nebo moji rodiče?" chtěla vědět, i když to bylo vlastně úplně jedno, protože ať ji matka s otcem mají sebevíc rádi, skandál jí jen tak nedarují.
"Tvoji," podával ji rudou obálku.
Věděla, že nemá cenu to oddalovat a tak dopis otevřela. Místností se okamžitě rozlehl rozezlený hlas Margaret Golightlyové. "Probírat veřejně váš sexuální život je naprosto nepřípustné! Navíc na svatbě!" následovala spousta upozornění, příkazů, nadávek a celý proslov končil slovy: "Velice jsi mě zklamala, Tiffany."
Nastalo tíživé ticho. Sirius k ní přistoupil a pokusil se ji obejmout. "Jsi v pořádku?"
Odstrčila ho od sebe a ušklíbla se. "Není to poprvé, co jsem ji zklamala, ale naučila jsem se s tím žít, takže tvůj soucit vážně nepotřebuju," odsekla a vyběhla po schodech do patra, kde se zamkla v ložnici.
Přes to všechno, co mu dole řekla, ji to mrzelo. Nesnášela, když se na ni rodiče zlobili, když v jejich obličejích viděla zklamání a v hlase slyšela opovržení. Samozřejmě, že oni se díky své výchově nikdy nedozvěděli, co se v nitru jejich dcery odehrává, to nevěděl nikdo, ani její nejlepší kamarádka.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | E-mail | Web | 5. února 2013 v 0:43 | Reagovat

Honem další! To je mučení, ty dva takhle sledovat..!
Výborně popsaný, jak Siriuse zarazila, tím co si vzala :)
Belle to pěkně natřela, i když to mělo a asi ještě bude mít své následky. každopádně - máme to rádi ve třech, skvělá výmluva :D

2 gigi gigi | Web | 5. února 2013 v 10:17 | Reagovat

Začátek a prostředek se teda pěkně rozjel :D a jako vmést Bellatrix do obličeje 'trojku' - geniální :D akorát jsem zvědavá,jak to budeme dál vymýšlet s tím 'těhotenstvím'...konec už byl takový smutnější, ale hodilo se to tam, protože to tak nějak vyplynulo ze situace :) takže jsem spokojená :)

3 Šílenej Šílenej | Web | 5. února 2013 v 14:56 | Reagovat

hmmm nezávidim vám další kapitoly, takový zamotaný to je už v ve čtvrtý kapitole? nechtělo by se mi to rozmotávat :D ale stejně mě zajímá pokračováni

4 Lovely Lovely | 5. února 2013 v 22:20 | Reagovat

Ach konečne kapitola k tejto poviedke <3 ..Moc sa mi to páčilo:)teším sa na pokračovanie!:)

5 Lia Lia | 10. února 2013 v 0:38 | Reagovat

No teeeeeeeeeeda..ako az teraz som sa nejako dostala k tejto poviedke, ale zhltla som to cele za par minut :D ...uplne som sa toho vzila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama