Mrazivé pohlazení

2. ledna 2013 v 17:57 | Hope |  Nitky osudu
vzheldem k tomu, že bylo vyhlášeno zadání 4. kola soutěže, tak vám sem můžu dát kapitolu, kterou jsem napsala do třetího a jak jsem geniálně (podle mě samozřejmě) obešla zadání =o)


Ashlyn seděla na pohovce v Abiině bytě a nevěřícně sledovala upoutávku na film. Bylo to jako kdyby se vrátila v čase skoro o rok zpátky. Pamatovala si ten den jako dneska.

"Na horor? Nemohl bys na něj jít sám? Víš, že na takové filmy se nedívám," snažila se přemluvit Jamese.

Ten se na ni jen usmál a pevně ji objal. "Budu tam s tebou. Bude to fajn, uvidíš. Navíc to není žádný krvák…no, možná trochu a lekacích momentů je tam taky jenom pár," ujišťoval ji.

Mírně se zamračila. "Jak to víš?"

V duchu zaklel. Nechal se unést a málem prozradil, že byl jedním z významných hostů na londýnské premiéře. "Kamarád to viděl, tak jsem se ho ptal," snažil se to zamluvit a připojil jeden ze svých neodolatelných úsměvů.

Chvíli si ho pozorně prohlížela, ale nakonec se taky usmála. "Tak dobře, půjdu s tebou."

Přivinul si ji do náručí a něžně políbil. Miloval ji jako nikoho. Párkrát byl přesvědčený, že to, co cítí je láska, ale v porovnání s tím, co prožíval teď, to bylo nic.

"Vypadáš jako bys viděla ducha," prohlásila se smíchem Abigail a vytrhla tak Ashlyn ze vzpomínek.

Černovláska zamrkala a pootočila hlavu, aby viděla na kamarádku. "Znáš tenhle film?" mávla rukou k obrazovce.

Abi několik okamžiků sledovala upoutávku. "Mrazivé pohlazení? Nic mi to neříká," zarazila se. "Počkej, to je přece úplně první film, na kterém jste byli s Jamesem, ne?"

Ash pouhým přikývnutím dala najevo, že se její kamarádka nemýlí.

"Ach, zlato," pevně ji objala. Nebyl to totiž pouze první film, který společně viděli, ale také po něm následovala jejich první společná noc a to Abigail jako její jediná a nejlepší kamarádka věděla.

V tu samou chvíli v centru Londýna v jednom z luxusních bytů prožíval James něco podobného jako Ashlyn. Připadalo mu to jako včera.

Žena se podívala na dům, v němž se nacházel její miniaturní byt, a pak na něj. Nervózně si kousala spodní ret. "Nechceš jít nahoru?"

Musel se usmát. Dlouho ji neviděl v rozpacích, naposledy, když se poprvé setkali, a přitom jí to v takových chvílích slušelo nejvíc. "Moc rád," ujistil ji a následoval do nevlídně vyhlížejícího vysokého domu.

"Zase nefunguje výtah, tak musíme jít pěšky," prohodila přes rameno a omluvně se na něj usmála.

A tak se mohl celou dobu, kterou jim zabrala cesta do desátého patra, kochat pohledem na její krásně tvarovaný zadeček ve skvěle padnoucích džínách.

Tiše zaklel a přešel k oknu s výhledem na Temži. Musí s tím něco udělat! Miloval ji a byl si stoprocentně jistý, že ona jeho taky, jen je tvrdohlavá. Navíc tady byla ještě ta věc s jejich dítětem, kterého se chtěla zbavit. Zaťal ruce v pěst a děkoval Bohu, že Abigail napadlo mu zavolat. Nechtěl ani pomyslet na to, co by se stalo, kdyby to neudělala.

***

Vztekle ukončil hovor a zlověstně se mračil.

Šéf jeho ochranky sedící na sedadle vedle něj si ho zkoumavě prohlížel. "Už je tam?"

"Jo," procedil James skrz zaťaté zuby. "Musíme si pospíšit!"

Tony přikývl a dal pokyn řidiči. "Proč jí v tom vlastně chceš zabránit? Je to její rozhodnutí. A nezlob se, ale myslím si, že bude zuřit, až se to dozví," prohodil s pokrčením ramen ke svému příteli a zaměstnavateli v jedné osobě. S Jamesem prakticky vyrůstal a tak věděl, co si k němu může dovolit.

Střelil po něm pohledem. "Je to i moje dítě a ona se šeredně plete, když si myslí, že mě prostě obejde!"

"Můžu k tobě být upřímný?" otázal se černovlasý muž.

"Samozřejmě," odvětil James bez váhání. Nesnášel lži, i když to nebylo tak dávno, kdy sám nejednu lež řekl, ovšem dokázal to sám před sebou obhájit - nechtěl přece ublížit ženě, kterou miloval.

"To těhotenství se týká víc Ashlyn než tebe," na okamžik se odmlčel. "A tebe by nemanželské dítě dostalo na hodně dlouhou dobu na přední stránky novin, to oba moc dobře víme. Takže proč ji to prostě nenecháš udělat? Neříkám, že je to správné nebo že to schvaluju," upozornil ho rázně, když viděl, jak se mračí a z očí mu srší blesky, "ale možná by to pro všechny bylo nejlepší."

"Nejlepší," opakoval James a tvářil se u toho, jako kdyby žvýkal šťovík. Zavrtěl hlavou. "Ne! To by tedy nebylo! Chce jít na potrat, protože jsem jí lhal a protože má peníze sotva na to, aby uživila sama sebe. Myslíš si, že nevím, že během toho roku, co jsme spolu chodili, žila ze dne na den? Kdybys viděl, jak žije! Její byt je snad nejhorší v celém tom baráku a to je co říct."

Tony se zamračil. "Tak proč tam zůstává? Proč jsi jí nekoupil byt?"

Blonďák pozvedl koutek úst v úšklebku. "Protože bych tím ničemu nepomohl. Kdo ví, kde by skončila, kdybych jí koupil byt a ona pak zjistila, jak ji celou dobu lžu."

Ano, to si černovlasý muž dovedl představit. Podle toho, co o ní věděl - a že toho nebylo příliš - se dovtípil, že s rodinou nevychází právě nejlíp. Nejspíš by jí bylo jedno, kdyby skončila pod mostem, hlavně aby nebyla na nikom závislá.

"Ale tentokrát ji nedám jinou možnost než souhlasit s tím, co chci já," v modrých očích se blýsklo.

"A co když to udělá znovu? Zamysli se nad tím. Dojde jí, že ti to řekla ta její kamarádka…jak se jmenuje?"

"Abigail," zamumlal James a pozoroval Tonyho, protože byl opravdu zvědavý, co se mu pokouší říct.

"Jasně. Ashlyn dojde, že ti Abigail řekla, co se chystá udělat a bude si myslet, že se do toho neměla plést, protože je to její život -."

"Není to jenom její život," skočil mu do řeči blonďák.

Jeho kamarád si povzdechl a protočil panenky. "Jo, já vím, tady jde i o život vašeho dítěte, ale můžeš si být jistý, že ona se na to takhle dívat nebude!"

James se zatvářil pobaveně a jeho obočí vylétlo vzhůru. "Od kdy ty jsi expert na ženské?"

Zašklebil se. "Mám doma manželku a dvě děti, copak jsi zapomněl?"

Jak by mohl zapomenout, když šel dvojčatům za kmotra a pokaždé, když se objeví před jejich dveřmi, tak jsou tam skoro dřív, než stiskne zvonek? Sice si s těma dvěma ďáblíkama často nevěděl rady, ale měl je opravdu rád.

"Takže," nadechl se opět Tony, aby dokončil svou teorii. "Až se s tebou dohádá, vynadá Abigail a dostane se domů, tak si domluví další termín," rozhodil rukama, "a v tom ty už jí nezabráníš. Podruhé už to Abigail neřekne. Nebude jí věřit, že bude mlčet."

James se tajemně pousmál. "Copak mě vážně tak málo znáš, aby sis myslel, že tohle nechám náhodě? Mám plán," ujistil ho a vystoupil z auta, které právě zastavilo u nemocnice, k níž rychlým krokem mířila Ashlyn.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | Web | 2. ledna 2013 v 20:27 | Reagovat

krásně jsi to obešla :D
Já tak nesnáším, když jsem přemlouvaná koukat na horory, ale já nikdy nepodlehnu :D
těším se, až ji zastaví a pohádají se :)
tak šup další, jaké je téma?:P

2 Hope Hope | Web | 2. ledna 2013 v 20:41 | Reagovat

[1]: téma je Neporušitelný slib...proč by se hádali? :-D

3 Maysie Maysie | E-mail | Web | 2. ledna 2013 v 20:44 | Reagovat

[2]: vždycky se to přece hádá, že nerespektuje její soukromí atd.. :D
No jo, bych zapomněla... tak to jsem zvědavá!

4 Hope Hope | Web | 2. ledna 2013 v 20:46 | Reagovat

[3]: moje hrdinky ne, moje hrdinky pořád brečí :-D

5 Lilly Lilly | Web | 2. června 2013 v 1:03 | Reagovat

jee to je hezký od něj, jak jí v tom nechce nechat..to mi udělal radost :D nevím zatím, jestli mu teda to lhaní odpustí, ale za pokus to stojí.. oo to je romantika (teda doufám, že bude!) :D

6 Martnka Martnka | Web | 12. září 2013 v 12:16 | Reagovat

James! James! James! skáču na židli a nevím proč, ale musím říct, že james je týpek. Sice je to jak z telenovely, ale to vůbec neva. Zajímalo by mě, co James skrývá a proč to skrývá, snad se to brzy dozvím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama