Pád

1. listopadu 2012 v 21:22 | Hope |  Nitky osudu
vzhledem k tomu, že skončilo první kolo soutěže a začalo druhé, tak sem vkládám kapitolu, za kterou jsem se umístila na 6.místě...
na téhle povídce si taky můžete všimnout mé posedlosti dětmi =oD ale je to i tím, jak dobře se mi psala Pouta a jak se mi píše Jen to, co chci =o)
mimochodem, chystám pro vás článek s fotkama ze sobotní halloweenské párty ;o)

hlavní postavy: Ashlyn McKayová, James Cobb
vedlejší postavy: Henry McKay, Susan McKayová, Mary McKay, Paul McKay, Georgia McKayová, Robert McKay, Vanessa Cobbová, Jack Cobb, Abigail Greenová
děj: Mělo by to být takové rozepsání povídky Každý si zaslouží lásku, ale kdo ví, jestli to tak dopadne.
žánr: romantika
poznámka: Jedná se o povídku do soutěže Příběh pro princeznu.Ashlyn nepřítomně zírala na obrazovku počítače a nedokázala uvěřit, že se to opravdu děje. Vždyť ještě před pár dny byli tak šťastní a teď? Teď je on mimo její dosah.

Netušila, že je možné, aby ještě někdy spadla na samotné dno, jenže to tak bylo. Nestalo se to tehdy, když zjistila, že jí lhal. Dobrá, lež možná není správný výraz pro to, co udělal, ale to bylo stejně jedno. Neřekl jí o sobě pravdu, zamlčel poměrně důležitou část toho, kdo je a přitom, kdyby byl od začátku upřímný, mohli být stále spolu.

Na dno dopadla dnes ráno, kdy zjistila, že je těhotná. Nechápala, jak se to mohlo stát, brala přece prášky!

"Co to s tebou dneska je?" zajímala se Abigail, její spolupracovnice a jediná přítelkyně, kterou měla.

Pohodila hlavou. "Co by se mnou mělo být? Jen jsem se zamyslela." Chtěla jí povědět o svém tajemství, vážně chtěla, ale nemohla, ještě ne. Potřebovala se s tím první vyrovnat sama.

"Volal ti James?" naléhala Abi. Viděla na kamarádce, že ji něco trápí a zastávala názor, že sdílená bolest je poloviční bolest.

Ash zavrtěla hlavou. Zavřela oči a zhluboka dýchala, jelikož ji opět přepadla nevolnost, kterou pociťovala pokaždé, když si na něj vzpomněla. Ještě před několika hodinami to připisovala zlomenému srdci.

Objala ji kolem ramen. "No tak, pověz Abigail, co se děje," mumlala vtíravým hlasem.

Už se nadechovala k tomu, že jí všechno poví, když do knihkupectví vešel další zákazník a dožadoval se pomoci s výběrem knihy pro svou dceru. "Taky mohl přijít o pět minut později," mumlala zlostně Abi.

Ashlyn na druhou stranu byla ráda, že se tak nestalo, protože to už by se tady topila v slzách.

"Můžu ti nějak pomoct?" usmála se mile na asi patnáctiletou dívku, jež nesměle postávala u regálu s dívčími romány.

"Já," polkla a sklopila zrak k zemi, "kamarádka mi říkala o jedné knížce, ale nemůžu ji najít," smutně se na ni podívala.

"Znáš název nebo alespoň autora?"

Dívka horlivě přikyvovala a oboje Ash nadiktovala, ta ji zavedla na konec regálu, kde požadovaný titul vytáhla z poličky a podala jí ho.

"Je to ono?" ujišťovala se.

"Je!" prohlásila nadšeně a přitiskla si knihu na prsa, jakoby to byl drahocenný poklad. "Kolik stojí?"

Jakmile se dozvěděla cenu, její nadšení trochu opadlo, ale sáhla do kapsy pro peněženku, z níž začala vytahovat bankovky.

"Ber to jako dárek," zarazila ji Ash. Milovala knihy a byla ráda, když viděla mladé lidi, kteří chtěli číst, ovšem často se stávalo, že si některou z knih nemohli dovolit a tak je platila za ně. Možná i to byl důvod, proč žila v příšerné části Londýna, v ještě příšernějším bytě, kde byla plíseň, vlhko, nefungovalo topení a často netekla teplá voda. "Třeba k narozeninám."

Dívka vytřeštila oči. "Jak víte, že jsem měla narozeniny? Tyhle peníze," natáhla ruku, v níž svírala bankovky, "jsem dostala od babičky, abych si koupila něco hezkého."

Tmavovlasá žena se smutně pousmála. "To znám," prohodila. "Každopádně doufám, že se ti ta knížka bude líbit. A kdybys chtěla," dodala po krátké odmlce, "tak mám doma spoustu románů z dob, kdy jsem byla mladší. Některé by se ti třeba mohly líbit. Mohla bych udělat seznam a pak ti třeba některé půjčit."

"To byste vážně udělala?" chtěla vědět dívka s očima na vrch hlavy.

Pokrčila rameny. "Proč ne. Já už mám stejně všechny přečtené," několikrát, dodala v duchu.

"Děkuju, děkuju, děkuju!" spontánně ženu objala a radostně vyšla z obchodu.

"To nemyslíš vážně!" ozvala se za jejími zády Abigail právě v okamžiku, kdy dávala peníze do kasy.

S tázavě zvednutým obočím se na svou kamarádku zadívala. "Co?" ptala se opatrně. Moc dobře věděla, co přesně Abi vadí, ale ospravedlňovat se nehodlala.

Krátkovlasá blondýnka mávla rukou od ní ke dveřím a zpět. "Zase jsi někomu koupila knížku! Tenhle týden už potřetí a to je teprve úterý!"

"Jsou to moje peníze," zamračila se a zavřela pokladnu.

"Pomyslela jsi na to, z čeho zaplatíš nájem, když budeš kupovat knížky, které ani nejsou pro tebe?" chtěla vědět Abigail.

"Ab, já už nájem zaplatila," ušklíbla se. Byla to koneckonců velká část z jejího měsíčního platu.

Blondýnka se prudce nadechla nosem. "Tak co budeš jíst? Takhle to přece dál nejde. Ztrácíš se před očima!"

"Budu v pohodě," prohlásila černovláska, sice si tím nebyla tak docela jistá, ale rozhodla se alespoň předstírat, že je všechno v pořádku.

"To už jsem někde slyšela," zamumlala zlověstně její kamarádka.

Ashlyn zavrtěla hlavu. "Neboj. Tentokrát se nezhroutím," uklidňovala ji. Nebo možná spíš sebe.

Abi jí věnovala výmluvný pohled a s rezignovaným zavrtěním hlavy se šla věnovat dalšímu zákazníkovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 21:44 | Reagovat

Těším se dál :) Je to ňouma, kupovat knížky :P Ale je moc hodná :)

2 gigi gigi | Web | 1. listopadu 2012 v 21:55 | Reagovat

Ta je ale blbá :D jako promiň,ale to se ani nedá nazvat 'hodná', ona je prostě blbá! Mít málo peněz, sotva zaplatit za nájem, nemít pořádně na další výdaje a kupovat knížky cizím lidem? :D Hahaha, tohle je fakt směšné!

Ale jinak to bylo pěkně napsané, ač mi to spíše přišlo jako součást kapitolovky než samostatná povídka...asi i tím,že jsi napsala, že je to takové rozšíření'Každý si zaslouží lásku'. A líbilo se mi, že to bylo z 90% postavené na dialozích, to já můžu :)

Takže tak...určitě,kdybys neměla daný limit a mohla to víc rozepsat, byla by tahle povídka ještě lepší, ale i tak se to příjemně četlo.

3 Šílenej Šílenej | Web | 4. listopadu 2012 v 12:15 | Reagovat

he, malej cvok ta ženština :D ale zatim se to tváří good, mám s tim jen jeden dost velkej problém... JÁ CHCI CHLAPA! kdo má furt číst jen o ženskejch? :D kde je Paul Walker? šup, šup, ať se kouká zjevit :D

4 Nina Nina | Web | 8. dubna 2013 v 22:11 | Reagovat

Vždycky jsem četla jen fanfiction povídky, ale rozhodla jsem se vyzkoušet i něco jiného, protože ty píšeš moc hezky.
A zatím se mi to celkem líbilo ... i když teda placení knížek za cizí je trošku... zvláštní :D Ale proč ne. Jdu na další část.

5 Lilly Lilly | Web | 2. června 2013 v 0:51 | Reagovat

Tak to je hodně zajímavej začátek... takové zlaté srdce má... jsem zvědavá, jak to bude dál a honem honem jdu číst :) je to tak poutavě napsaný!!!

6 Martnka Martnka | Web | 12. září 2013 v 11:52 | Reagovat

Teda já zírám, že jsem tohle ještě nečetla. Je to moc pěkný. Zajímalo by mě, kde je to knihkupectví, že bych si tam taky zašla pro knížku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama