Za každou cenu

8. května 2012 v 22:00 | Hope
vzhledem k tomu, že má blog narozeniny a já jsem dostala povolení zveřejnit svoji povídku, která vznikla jako úkol na E-B, tak ji tady máte =o)
zadání znělo:
Téma: Kdybych já byl/a zvěromág
Obsah: Vymyslete, v jaké zvíře byste se přeměňovali a proč. Nejlépe bych to uvítala jako příběh - můžete to napsat jako den zvěromága
Rozsah: 1 A4
zadání jsem snad splnila a doufám, že se to bude alespoň trochu líbit ;o)Když jsem se začala zajímat o zvěromágy, někdy ve čtvrtém ročníku, chtěla jsem jedním z nich být. A pokud jsem něco chtěla, tak jsem si šla za svým, ať to stálo cokoliv. Tentokrát jsem si musela nechat pomoct od toho, koho jsem bytostně nesnášela! Tehdy jsem ho nesnášela.

Dnes se té vzpomínce nedokážu neusmát. Jak jsem byla hloupá. Byl úplně jiný, než si všichni mysleli a opravdu hodně mi pomohl. Samozřejmě, mé kamarádky si myslely, že jsem blázen, když žádám pomoc zrovna od něj, vždyť i mě bylo jasné, co bude chtít na oplátku, ovšem v tu chvíli mi to bylo jedno. Já se musela stát zvěromágem. Prostě musela!

***

"Je to jediný způsob! Nikdo jiný není ochotný mě to naučit!" mračila jsem se na Natt, která stála proti mně s rukama založenýma v bok.

"A proč asi?" rýpla si Anette.

Ušklíbla jsem se. "Vážně si myslíte, že nevím proč? Klidně s ním skončím v posteli, když to pomůže!" byla jsem opravdu naštvaná, tuhle debatu jsme za poslední týden vedly minimálně jednou denně.

"Lily! Ty jí k tomu nic neřekneš?" zkusila pro změnu An zapůsobit na naši primusku, která naše hádky sledovala, jakoby se jí netýkaly. A vlastně tomu tak bylo, i když…

Přimhouřila jsem oči. "Bude na mojí straně," ujistila jsem je. Měla jsem je vážně ráda, ale někdy mi tou svou starostlivostí lezly na nervy.

"Jak si tím můžeš být tak jistá?" chtěla vědět Natt.

Zhluboka jsem se nadechla, abych se uklidnila.

A Lily mě s odpovědí předběhla: "Protože když žádala o pomoc Jamese, tak jsem to byla já, kdo navrhl, aby jí pomohl Sirius."

V naší ložnici nastalo překvapené ticho, tohle holky rozhodně nečekaly.

"To snad nemyslíš vážně!" první se z ohromení vzpamatovala Anette. "Proč bys to dělala? Nevehnala bys Hope do náruče Siriuse Blacka!"

Rudovláska trhla vzpurně rameny. "Kdybych si myslela, že je to to nejlepší, co pro ni můžu udělat…"

"To nejlepší? Jak by to mohlo být to nejlepší?" mračila se na ni Natt.

"A jak můžete vědět, že nebude? Vždyť ho ani neznáte! Nevíte, jak se chová, když je se svými kamarády, nevíte, koho má rád, na kom mu záleží, tak ho přestaňte soudit a nechte ho, aby vám dokázal, jaký doopravdy je!" s těmito slovy Lily odešla z pokoje.

***

"Proč se tak usmíváš?" zajímal se Sirius ležící vedle mě na obrovské pohodlné posteli v Komnatě nejvyšší potřeby.

Zavrtěla jsem pobaveně hlavou a mávla rukou. "Jen jsem si vzpomněla, jak mě před tebou holky varovaly. Že prý ti jde jenom o to, abys mě dostal do postele," okamžik zamyšlení, "a měly pravdu."

"A tobě to vadí?" optal se šeptem, na rtech svůdný úsměv.

"Vůbec ne," ujistila jsem ho a vášnivě políbila. Oba jsme se poddaly citům. Dobře, v tuhle chvíli nešlo ani tak o city jako spíš o fyzický požitek, ale copak na tom záleželo? Podle mě to byl nejlepší způsob, jak oslavit mou první úspěšnou přeměnu. Konečně ze mě byl taky zvěromág. A Siriovi se moje zvířecí podoba líbila, i když, jak sám přiznal, tohle by se mnou ve zvířecí podobě prožít nemohl.

***

Stáli jsme před Zapovězeným lesem a usmívali se na sebe. Sirius na mě kývl a můj úsměv se ještě rozšířil, kývla jsem nazpátek a skočila. Na zem jsem pak dopadla ve své kočičí bílostříbrné podobě. Po mém pravém boku stál velký černý pes.

Hned na začátku naší první "lekce" se mě Sirius ptal, jak by měla vypadat má zvířecí podoba. Nedokázala jsem mu odpovědět. Věděla jsem, že mě to zvíře musí vystihovat a také jsem věděla, že musí být nenápadné. Nehodlala jsem patřit k registrovaným zvěromágům, to by mi bylo celkem k ničemu, a navíc jsem se potřebovala dostat do jistých prostor, kam by mě jako studentku nepustili.

Můj první nápad byl jednorožec, kouzelný tvor, který byl ztělesněním dobré magie. Jeho roh byl čistá magie a to mě fascinovalo, jenže nebyl příliš nenápadný.

Se Siriem jsme se tehdy tomuhle mému nápadu od srdce zasmáli. Když nás záchvat smíchu přešel, najednou vyhrkl: "Perská kočka."

A já se zamračila. Perské kočky patří mezi ušlechtilá a čistokrevná zvířata, ale také mají spoustu protichůdných pocitů - znala jsem to od svého milovaného perského kocoura. Navíc byl hrozně náladový. Stejně jako já.

Až na tu čistokrevnost jsme byli úplně stejní, povahově i zbarvením kožichu. Vlastně…já jsem taky čisté krve, čisté mudlovské krve.

Pohodila jsem hlavou a běžela hloub do lesa ve vzrušeném očekávání věcí příštích. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martnka Martnka | Web | 9. května 2012 v 20:39 | Reagovat

tak tahle jednorázovka, nebo jak toto dílko jinak nazvar, se mi moc líbila :) Byla taková krásně milá, což jsem přesně dneska potřebovala :)

2 Guenon Guenon | Web | 11. května 2012 v 17:51 | Reagovat

Tohle se mi moc líbilo. A taky skvělé zadání, skoro mám chuť to taky zkusit. A Hope tam samozřejmě šoupla Siriuse - paráda :D
A vše nejlepší blogu přeju :) Ještě spoustu psavých let :)

3 Verča Verča | 12. května 2012 v 17:06 | Reagovat

Pěkný.
A vše nej, blogu.

4 Dromedka Dromedka | 9. června 2012 v 0:06 | Reagovat

Heh, ani si mě to nečekala co? :D a já se ti dostanu zrovna sem..:D mno chceš ode mě něco slyšet? :D měla bych začít asi tím, co se mi líbilo..:) rozhodně se mi zdá, že se nějak zlepšil styl tvého psaní..:) tím samozřejmě nechci říct, že si předtím nepsala dobře, ale přijde mi, že teď to bylo trošku jiné a trošku víc profesionální - respektive co se aspoň složení vět týče a podobně...:D líbila se mi ta prostřední část, čístě z stylistického hlediska samozřejmě..:D
A teď abych se vyjádřila k tomu, co mi trošičku nesedělo :P Byl to ten začátek trošku, to, že už ve čtvrťáku se rozhodla, že bude zvědomág a jestli sem to pochopila, pak ten rozhovor se odehrával v 6. nebo 7. ročníku? Jestli v 6., tak to znamená, že jim bylo 16 a dost pochybuju, že někdy v roce 1975 bylo úplně normální mít se Siriusem sex za to, že tě naučí být zvěromágem... a taky mi trošku přišel useklej ten konec..:) je mi jasné, že to muselo být v rámci zadání takhle zkrácené, ale kdyby to bylo o trošičku víc rozepsané, vůbec by to nebylo špatné..:D mno myslím, že pro dnešek sem se nakritizovala zase dost, kouknu, jestli tu máš ještě něco zajímavého, čím zabiju trochu času... ;)

5 Šílenej Šílenej | Web | 4. července 2012 v 11:06 | Reagovat

nj, takovýho úču taky beru :D

6 Maysie Maysie | Web | 23. září 2012 v 15:33 | Reagovat

"A měly pravdu" tak to mě zabilo :D Výborný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama