2.kapitola

11. dubna 2012 v 19:34 | Hope |  Jen to, co chci
nevím proč, ale nějak mě psaní téhle povídky baví...ono mi to nejspíš nevydrží dlouho, ale na tom nesejde...jinak ti, co si myslí, že je to klasická červená knihovna, tak mají pravdu, jenže co byste ode mě taky čekali jiného, že? =o)Ambeřin pohled sklouzl na hodinky a ona se upřímně zděsila. Bylo krátce po desáté večer, a pokud chtěla stihnout poslední autobus, byl nejvyšší čas, aby se rozloučila. Nebylo to však tak snadné, jak si myslela.

"Musím jít," zvedla se ze židle. Pravda, nechtělo se jí. Poté co se přestala soustředit na to, aby se náhodou neprozradila, se uvolnila a skvěle se bavila. Blake s Bradem byli skvělí společníci a její sestra ostatně taky.

Holly se zamračila. "Proč? Můžeš tady přespat, jestli chceš. Víš, že pokoj se tady pro tebe vždycky najde, ne?"

"Samozřejmě. Ale," střelila pohledem k Bradovi, "ráno pro mě přijede Suzie s Georgem a vyrážíme na nákupy."

Holly se zamračila. "Na nákupy?"

Am krátce přikývla a přehodila si kabelku přes rameno. "Potřebuju nový nábytek," odpověděla a doufala, že to jako vysvětlení bude stačit.

"Nový nábytek? Vždyť jsi nedávno," začala její sestra, ale její výhružný pohled ji zarazil. "Aha," zamumlala a doufala, že něco nepokazila.

Brad, který se díval z jedné na druhou a nic nechápal, se do toho vložil. "Můžu tě odvézt."

"To nejde," odmítla rychle. To by jí ještě scházelo.

Pousmál se a povytáhl obočí. "Proč by to nešlo? Má to hned několik výhod. Je to rychlejší, bezpečnější a pohodlnější," vypočítával.

Hnědovláska zalétla očima k sestře a švagrovi, aby jí pomohli. Ani jeden se však k ničemu neměl. "Brade," začala, "jsem zvyklá jezdit posledním autobusem sama domů. Přece si kvůli mně nebudeš zajíždět, ne?"

Tentokrát se usmál pořádně. "Pro mě to ale nebude zajížďka. Blake se zmínil, kde bydlíš, mám to po cestě."

Amber probodla černovlasého muže rozzlobeným pohledem. Její švagr se snažil tvářit jako neviňátko, ale ji neobměkčil. Vždyť úplně zničil šanci na to, aby ho mohla odmítnout! Nezbylo jí nic jiného než kapitulovat. Poté, co se oba rozloučili, došli k jeho stříbrnému Volvu. Jako správný džentlmen otevřel dveře na straně spolujezdce a počkal, dokud nenastoupí.

"Proč ses neozvala?" zeptal se Brad, když byli asi v polovině cesty a on zastavil na semaforu.

Chtěla namítnout, že nemá jeho číslo nebo cokoliv jiného, ale lhala by. Tenkrát jí napsal na druhou stranu účtenky svůj telefon, jenže ona ten kousek papíru strčila naspod šuplíku nočního stolku a snažila se zapomenout, že ho tam má. "Já…měla jsem moc práce," zamumlala.

Na semaforu naskočila zelená a Bradovo auto vyrazilo vpřed. "Hele, jestli jsi hledala někoho na jednu noc, tak jsi mi to mohla říct. Já bych proti nebyl," zasmál se tichým melodickým smíchem.

Am milovala tenhle jeho smích, dokázal se jí dostat až do morku kostí a spolu s úsměvem podlomit kolena. Ale tentokrát se nemohla podvolit jeho omamujícímu kouzlu, potřebovala mít čistou hlavou.

"Tak co, hledala?" krátce na ni pohlédl.

Ztěžka polkla. Nechtěla mu lhát, ale pravdu říct nemohla. "Nehledala. Jen…," zarazila se.

"Jen co?" naléhal.

Nadechla se. "Jen jsem se potřebovala odreagovat a to, co se stalo, nebylo…byl takový bonus," pokrčila rameny a doufala, že jí uvěří. Ano, věděla, že to není správné, ale nemohla mu to říct. Byla si stoprocentně jistá, že by jí to nikdy neodpustil a to by byl teprve začátek, začátek konce.

Obočí, na něž viděla, se pozvedlo. "Bonus…hm, zajímavé," prohodil a odbočil do ulice, ve které se nacházel její malý byt.

Pousmála se. "Moc pěkný bonus to byl, abys věděl," nebyla to lichotka, ale čistá pravda. Sex s ním byl ten nejlepší, jaký kdy zažila. Možná to bylo i díky tomu, co k němu cítila. Nepřiznala by to nahlas, samozřejmě, ale ty city tam byly a Amber si toho byla až příliš dobře vědoma.

Zastavil před domem a vypnul motor. "Když byl tak pěkný…nechceš si ho zopakovat?" Bradley na ni mrkl a připojil smyslný úsměv.

Rázně zavrtěla hlavou. "Nejde to." Ne, dokud ti neřeknu to, co musíš vědět a za co mě budeš nenávidět!

Všiml si výrazu v jejích očích, byl tam smutek a strach. "Čeho se bojíš?" trochu se mračil.

Na okamžik zavřela oči. "Ničeho. Ale ráno brzy vstávám, takže to není nejlepší nápad," vymluvila se.

Znovu během krátké doby se zasmál. "Kdyby sis to náhodou rozmyslela, víš, kde mě najít."

Pokývala hlavou. Věděla to až moc dobře.

***

Neuběhl ani týden od večeře u Holly a Blakea a Amber stála před vysokou budovou, v níž sídlila právnická firma, pro kterou pracoval její švagr. Od toho večera, kdy ji Brad odvezl domů, si byla jistá, že za ním půjde, jen netušila, že k tomu dojde tak brzy.

Naposledy se zhluboka nadechla horkého městského vzduchu a vešla do klimatizované budovy.

"Dobrý den," pozdravila mile se usmívající ženu, kterou tipovala na něco málo přes třicet, v recepci. "Potřebovala bych mluvit s Blakem Carlylem," Am věděla, že se snáz dostane do kanceláře svého švagra než do Bradovy.

"Máte domluvenou schůzku?"

Zavrtěla hlavou. "Je to můj švagr."

Žena si ji podezřívavě přeměřila. "Zjistím, jestli vás bude moci přijmout. Vaše jméno?"

"Amber Webbová," odvětila a sledovala, jak žena za pultem zvedá telefon a následně s někým mluví. Slovům nevěnovala pozornost, znovu si v duchu přehrávala, co řekne Bradovi.

"Za okamžik bude dole," oznámila jí recepční a kývla na muže středního věku stojícího za ní.

Hnědovláska přešla k oknu, u něhož bylo rozmístěno několik stolků a kolem každého pak dvě až čtyři kožená křesílka pro návštěvy, a pozorovala ruch na ulici. Nestačila se divit, kolik lidí je v tuhle dobu a vedru k padnutí venku. Viděla i několik maminek s kočárky a pohladila si rukou bříško. Dnes se ho nesnažila skrývat oblečením, alespoň ne tak úzkostlivě jako minulý týden.

"Ahoj Am," ozval se za ní veselý hlas jejího švagra.

Otočila se od okna a věnovala mu úsměv. "Ahoj. Jak se máš?"

Povytáhl obočí. "Vážně tě to zajímá nebo nevíš, jak začít?" odváděl ji k výtahu, který je dovezl do třetího patra, v němž měl kancelář.

Ušklíbla se. Měl ji přečtenou stejně jako její sestra. "Obojí," ujistila ho s povzdechem.

Vedl ji dlouhou chodbou ke své kanceláři, kde ji vybídl, aby se posadila a teprve potom odpověděl na otázku. "Mám se celkem fajn. Všichni se máme fajn. Až na tebe, předpokládám."

Amber pozorovala béžový koberec, který byl v místnosti. Mělo jí dojít, že si všimne tmavých kruhů pod jejíma očima. Blake byl chytrý, možná až příliš, a nic mu neuniklo. To bylo pro jeho práci samozřejmě skvělé, ovšem pro ni už tak ne. A také ji znal prakticky ode dne, kdy se seznámil s Holly.

"Tak povídej," vyzval ji. "Proč jsi za mnou přišla?"

Zvedla oči od podlahy. "Vlastně jsem nepřišla za tebou. Jen…je pravděpodobnější, že mě pustí bez předem domluvené schůzky za švagrem než za otcem mého dítěte, který o tom nemá ani ponětí a já mu to chci oznámit."

"Víš určitě, že to chceš udělat?" vypálil otázku, protože se nestačil včas zastavit. Samozřejmě, že chtěl, aby to jeho kamarád věděl, jen si nebyl jistý jeho reakcí a nechtěl riskovat případné zdravotní problémy sestry své ženy či jejího dítěte.

Sotva znatelně přikývla. "Má právo to vědět. A má taky právo o své dítě bojovat," dodala po chvilce zaváhání a do očí se jí nahrnuly slzy.

"Bojíš se, že se s tebou bude soudit?" optal se opatrně.

Kousla se do rtu, jak moc se snažila nerozbrečet, ale bylo to marné. Zlobně slzy setřela. "Nemyslíš, že by to měl udělat? Nikdo by se mu nedivil a já ze všeho nejmíň! Vždyť jsem ho prakticky využila a ještě mu to chtěla zatajit!"

Blake nechtěl Amber trápit, ale nedokázal potlačit svou zvědavost. "Takže mu hodláš říct úplně všechno?"

Nervózně se ošila. "No, to asi ne. Nechápej mě špatně, jednou mu řeknu celou pravdu, ale teď ještě nemůžu. Víš, kolik mě stálo sil, než jsem se vůbec rozhoupala sem přijít?"

Dovedl si to představit. Její strhaná tvář navíc mluvila celkem jasně. "Potřebuješ psychickou podporu?"

"To ani ne," vyvedla ho z omylu. "Spíš se k němu potřebuju dostat."

Blake se chápavě usmál a zvedl telefon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Delly Delly | Web | 11. dubna 2012 v 20:03 | Reagovat

A takhle se ukončuje kapitola?! :D Přiznám se, že předchozí kapitoly jsem četla hned na začátku, jen nebyl čas na komentáře. Ale teď je :-) A kapitola byla skvělá. Povídka celkově vypadá docela zajímavě a těším se na další kapitoly :-) Jen doufám, že bude brzy :D

2 Hope Hope | Web | 11. dubna 2012 v 20:04 | Reagovat

Delly, ano, přesně takhle se ukončuje :-D to abyste byli nedočkaví a já měla motivaci psát :-D

3 Lilli Lilli | Web | 11. dubna 2012 v 20:29 | Reagovat

Hopí jako to se nedělá, takhle nás nechat napnuté :-D ale je to krásnýý ^^

4 Hope Hope | Web | 11. dubna 2012 v 20:37 | Reagovat

Lilli, to abys přišla znovu, víš? ;o)

5 gigi gigi | Web | 11. dubna 2012 v 22:15 | Reagovat

Teda, odvahu má :D to se musí nechat...já bych mu to asi neřekla, ještě právníkovi :D ... fajná kapitola, Hopi :) jsem ráda, že jsem tohle začala číst...taaakže se těším,jak to bude dál :)

6 Šílenej Šílenej | Web | 12. dubna 2012 v 23:17 | Reagovat

hej, ty... šváro, jak si to jako přestavuješ jen zvednout telefon? hezky mi vyklop všechno do detailů!!! a to laskavě co nejdřív! to samý platí i pro autorku, víš jak se na to klepu? *dělá čertíka*

7 nel-ly nel-ly | Web | 13. dubna 2012 v 13:17 | Reagovat

Jo, co je to za konec... (sem to zapomněla okomentovat, ale tentokrát jsem za to mohla jen a jen já).
Nevím, jestli bych měla její odvahu - no, nejspíš by to jinak nešlo, ale jít za nim do práce. Ještě omdlí a nějak si tam ublíží :D
No, uvidíme, co z toho vymyslíš. Mě by nevadila trocha srdcervocucích scén a podobné, ale  víme, že náš Houp je na ty romantické "všichni se máme rádi a pomáháme si", takže budu čekat, jestli překvapí hodně, nebo jen překvapí mile :P

8 Guenon Guenon | Web | 13. dubna 2012 v 16:57 | Reagovat

Je to romantika. Skoro víc, než mé chladné srdce zvládá. :D Ale napsané výborně, takže jsem to zmákla a moc se mi to líbilo.

9 Maysie Maysie | Web | 21. září 2012 v 18:52 | Reagovat

Tak to čučím, že tak rychle :)) Držím Amber palce a jdu dál :)

PS: červenou knihovnu miluju, ale to znáš z mých povídek ;) Takže směle dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama