1.kapitola

3. dubna 2012 v 22:38 | Hope |  Jen to, co chci
včera a dneska jsem napsala kapitolu k povídce...sice není nějak dlouhá, ale já ji sem i tak dám =o)
taky vám chci napsat, že včera/dneska v noci se mnou Temnářka udělala rozhovor...samozřejmě, že jsem se bránila, jak jsem mohla, třeba tím, že nejsem ničím zajímavá, ale nakonec jsem za to ráda =o)"Takže dneska k Holly jdeš?" zajímala se Suzie, která seděla s Am v cukrárně nedaleko školky, v níž Amber pracovala.

Hnědovláska si povzdechla. "Musím. Celý týden mi volá, aby se ujistila, že jsem nezapomněla. Nechápu, proč jí na tom tak záleží. Děti jsem viděla o víkendu u taťky, kde měl Sam oslavu," mírně se zamračila a napila se jahodového čaje, který si objednala.

"Je to divný. To nebude jen tak," Suzie se na okamžik zamyslela. "Pořád se ještě snaží zjistit, s kým čekáš dítě?"

Am s úšklebkem přikývla. Holly tím byla jako posedlá! Usmyslela si, že o něm musí vědět úplně všechno! Amber nepochybovala, že se ho pokusí najít, aby mu všechno řekla. Jenže právě to ona nechtěla! Chtěla mít své dítě sobecky jenom pro sebe, nehodlala se o něj s nikým dělit. A Brad by si ji buď chtěl vzít kvůli dítěti anebo - což by bylo mnohem horší než manželství bez lásky - by jí chtěl dítě vzít a to nemohla dopustit!

"Nemyslíš, že by mohla Brada znát? Nebo spíš Blake? Říkala jsi přece, že je to právník."

"Toho se sice bojím," přiznala, "ale určitě existuje spousta Bradů - právníků. Přece nemůžu mít takovou smůlu."

I když…byla by to vážně smůla? Vypadal opravdu skvěle, navíc byl milý, zábavný, inteligentní a chtěl ji znovu vidět. Ovšem Amber už se s ním nesešla. Věděla, že možná měla, ale zaprvé se hrozně styděla a zadruhé to mohlo být nebezpečné. Hrozilo reálné nebezpečí, že by se do něj zamilovala a to nemohla dopustit. Nehodlala už si víckrát komplikovat život láskou! Pokaždé se totiž bezhlavě zamilovala a pak skončila se zlomeným srdcem.

Suzie stiskla její ruku a povzbudivě se na ni usmála. "Snad máš pravdu."

***

Amber svou sestru v duchu proklínala, když pět minut po šesté dorazila do prostorného šestipokojového domu, v němž Holly s manželem a dětmi žila. Jakmile totiž vešla do obývacího pokoje v těsném závěsu za sestrou, viděla jeho. Kolena se jí podlomila, když se k ní otočil a svůdně se usmál. Nikdo by na něm nepoznal, že by se kdy předtím viděli a přesto si byla stoprocentně jistá, že Holly i Blake to ví.

"Moc rád tě poznávám. Holly mi toho o tobě tolik vyprávěla!" přistoupil k ní a podal jí ruku.

Zlehka se jí dotkla, jakoby se snad bála, že se o něj popálí. Jestlipak ti řekla i to, že s tebou čekám dítě? Ušklíbla se v duchu a měla chuť sestru uškrtit. Zároveň však děkovala Bohu, že na ní není těhotenství nějak zvlášť vidět a tak ho snadno zamaskovala volným tílkem na úzká ramínka, které bylo přestřižené pod prsy.

"Doufám, že nevadí, když ti budu tykat?" zajímal se stále stejným tónem, avšak výraz v jeho očích se změnil.

Ztěžka polkla. Dnešní večer bude jedna velká zkouška a zřejmě nezůstane jen u dneška. Napadlo ji, jestli by neměla předstírat, že se necítí dobře, ale ihned tuhle myšlenku zavrhla. Nejspíš by to vedlo ke spoustě dotazů a Brad by se dozvěděl to, co se před ním snaží tak úzkostně zatajit. Tedy pokud už to neví, ale to by tady jistě nestál, tak klidně.

"Samozřejmě, že ne," promluvila konečně. "Jsem Amber," snažila se působit dojmem, že s ním nikdy nestrávila noc, jenže pak pohledem sklouzla k sestře a poznala, že ona ji prokoukla.

"Bradley," odhalil dvě řady rovných bílých zubů. "Ale přátelé mi říkají Brade."

Měla, co dělat, aby se udržela a nezavzdychala. Tak moc ji vyváděl z míry.

"Můžeme si promluvit?" zajímala se Am asi o deset minut později, když Holly odešla do kuchyně zkontrolovat jídlo. Byla ráda, že se může vymluvit na pomoc mladší sestře a dostat se tak alespoň na chvíli z Bradovy přítomnosti. Snažil se být zdvořilý, ale párkrát zahlédla v jeho krásných modrých očích zlost.

Holly se s povzdechem otočila čelem k ní. Věděla, že bude zuřit a vlastně se ani nedivila, jenže nechtěla, aby jednou litovala svého rozhodnutí. Navíc nebylo správné, když dítě vyrůstalo pouze s jedním z rodičů. "O čem?"

Amber vytřeštila oči. "O čem? To myslíš vážně? Co tady dělá? Kolik jsi mu toho řekla?" rozčileně šeptala, aby ji náhodou nezaslechli, i když to bylo prakticky nemožné, protože z obývacího pokoje se právě ozýval hlasitý smích jejího tříletého synovce. "Jak to že ho vůbec znáš? Chovají se k sobě s Blakem jako nejlepší kamarádi," zamračila se.

"Chodili spolu na vysokou. Brad se pak odstěhoval do New Yorku. Není to tak dávno, co se sem vrátil," Holly se na okamžik zamyslela. "Tu noc, co jsi ho sbalila v tom baru, zrovna dostal práci ve stejné firmě, jako pracuje Blake," dodala se zadostiučiněním.

Najednou Amber všechno dávalo smysl. Proto jí tenkrát připadal povědomý, viděla ho na fotkách. Zničehonic jí na mysli vytanula vzpomínka, naprázdno polkla a pohlédla sestře do očí. "Byl i na vaší svatbě?"

"Samozřejmě," odtušila a mírně se zamračila. "Děje se něco? Vypadáš, jako kdybys měla každou chvíli omdlít. Nechceš si sednout?"

Amber přikývla, doklopýtala k jedné ze židlí u stolu a ztěžka na ni dosedla. "To on byl Blakův svědek, že jo?" zamumlala.

Holly teprve teď došlo, o co tady jde. Zírala na ni s otevřenou pusou. "Byl," ujistila ji, i když už ani nemusela.

Am nechápala, jak ho mohla nepoznat. Vždyť se zase tolik nezměnil! Na druhou stranu ho ale zase neviděla nějaké čtyři roky. A tenkrát na svatbě vlastně nikoho nevnímala, protože se s ní to ráno rozešel její přítel, s nímž strávila tři roky! Jenže pak se objevil Brad, tak sexy, svůdný, ohleduplný a milý, který byl Blakovým svědkem a trávil spoustu času s hlavní družičkou. S ní. Už si ani nevzpomínala jak - určitě za to mohl všechen ten alkohol, který na svatbě vypila - ale ocitli se sami v temném koutě zahrady, obklopeni rozkvetlými růžovými keři, kde se líbali jako o život. Kdyby se po nich nezačali všichni shánět, kdo ví, jak by to tehdy dopadlo.

"Zlato, je mi to tak líto! Já na to úplně zapomněla," objala Holly svou starší sestru.

"To já taky," přiznala. "Ale teď je tady, budeme spolu mít dítě a on to ani neví," povzdechla si nešťastně. Jako pár dalších věcí, dodala v duchu. "Teda doufám," podívala se na ženu s o odstín světlejšími vlasy, než byly ty její, očima plnýma slz.

Povzbudivě se na ni usmála. "Neví, neboj. To bych ti přece nemohla udělat."

"Děkuju," zamumlala. "Myslíš, že si na mě pamatuje ze svatby?"

Mladší z žen pokrčila rameny. "Netuším. Ale myslíš, že se na něco takového dá zapomenout?" mrkla na ni vesele, aby trochu odlehčila situaci.

Povedlo se jí to, protože i Amber se mírně pousmála. Nemělo cenu se trápit něčím, co už bylo dávno minulostí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martnka Martnka | Web | 4. dubna 2012 v 7:34 | Reagovat

Nevypadá to špatně, vlastně je to docela dobrý, a hezky napsaný. Zatím to vypadá jako typická červená knihovna, kterou osobně nemusím, ale přece se nevzdám tvé tvorby :) už teď se těším na další kapitoly a jsem zvědavá jak to bude pokračovat.
P.S. heč mám první komentář :D

2 gigi gigi | Web | 7. dubna 2012 v 12:51 | Reagovat

Četla jsem a četla jsem i prolog :) to koukáš co? :D ...každopádně, souhlas s Martnkou - červená knihovna a h. není moje gusto, ale je to pěkně napsané a pro mě takové odpočinkové...a zase je to něco jiného a je to od tebe :) takže, piš, piš, my dear :)

3 Šílenej Šílenej | Web | 7. dubna 2012 v 23:04 | Reagovat

duo... sakra, jak se vůbec jmenujou? to je fuk! Holly a Blake jsou mý favoriti a držim s nima basu co se podfuků týče *malej škodolibej škleb*

eštěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěě!

4 EM EM | 8. dubna 2012 v 16:10 | Reagovat

Ahoj, píšu Ti sem, protože nevím zda by mi odepsali z blogu Kate a Tam.....Nevíš jestli bude pokračovat váš společný projekt Letní kurs? Popřípadě proč skončil? Vím že jsi tam taky přispívala. Děkuji ;) Ještě jednou se omlouvám že píšu pod tímto článkem ale zdá se, že jsi aktivní a o blog se staráš a odepíšeš mi určitě a snad i brzo :D

5 Hope Hope | Web | 8. dubna 2012 v 16:38 | Reagovat

EM, já nevím, jestli to bude pokračovat...já bych nápad na pokračování měla, ale vzhledem k tomu, že jsem psala poslední část, tak by to vypadalo jakože je to jenom můj projekt =o)

6 Fanynka12 Fanynka12 | 8. dubna 2012 v 21:53 | Reagovat

Tohle bude velice zajímavá povídečka :-). Moc se těším na další kapitolku, jelikož tahle kapitolka byla fakt skvělá :-) ;-)

7 nel-ly nel-ly | Web | 10. dubna 2012 v 22:34 | Reagovat

Brade je divná zkratka z Bradleyho... ale zas já zkratky nikdy moc nechápala.
nemám ráda to: uviděla JEHO :D leze mi to na nervy, ale sem se to hodilo... připomíná mi to trochu ten film... teď nevím, s Jennifer Lopez? já si pamatuju trailer, ale neviděla jsem to

Povedlo se jí to, protože i Amber se mírně pousmála. Nemělo cenu se trápit něčím, co už bylo dávno minulostí.
- vidiš, vem si příklad, hezký konec, mimochodem

jo a souhlas, Holly je moje favoritka

8 evi evi | Web | 12. dubna 2012 v 19:42 | Reagovat

Rozhovor na spisovatelích super a první kapča též - koukám, žes to stihla zamotat hned na samém začátku, tak se máme na co těšit...

9 Maysie Maysie | Web | 20. září 2012 v 18:56 | Reagovat

já to věděla, že bude znát Blaka!! Hahááá!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama