prolog

10. března 2012 v 19:26 | Hope |  Jen to, co chci
sice krátký, ale já doufám, že bude stačit =o)"Ty ses zbláznila!" vyhrkla Holly, když ji její sestra seznámila se svým plánem.

Amber se rozhodla to nekomentovat, Holly by to nikdy nepochopila. Byla vdaná, čekala druhé dítě a přitom o tři roky mladší než ona.

"Copak už ti nestačí děti ve školce?" zajímala se mladší z žen. "Vážně chceš mít vlastní dítě? S úplně neznámým chlapem?"

Hnědovláska se zamyslela. Ty děti milovala, ale žádné nebylo její. A ona už nechtěla čekat, nemohla, musela to udělat teď a nic ji od toho nemohlo odradit. "Zvládnu se o něj postarat!" prohlásila s jistotou v hlase.

Blondýnka, nyní však opět s černými vlasy se ohradila. "Já přece neřekla, že nedokážeš! Ale uvědomuješ si, jak je to těžké? A co když si otec toho dítěte bude dělat nároky na něj? To se klidně může stát!"

Amber si začala pohrávat s vlasy. "Já mu to ale neřeknu," svěřila se s drobností, kterou po sestřině příchodu vynechala.

Holly vyskočila na nohy jako píchnutá vosou a vytřeštila oči. "To nemyslíš vážně! Opravdu si myslíš, že můžeš něco takového utajit?"

Její starší sestra vystrčila bojovně bradu. "Vím to!" odsekla. "Nehodlám mít na čele napsáno: Chci se s tebou vyspat a počít dítě, o kterém ti nehodlám říct! Bude to prostě jenom románek na jednu noc," pokrčila rameny. "To je běžné."

"Možná tak u Suzie, ale ne u tebe!" upozornila ji.

Suzie byla Ambeřína nejlepší kamarádka, která byla "proslulá" svými jednodenními nebo spíše jednonočními známostmi a donedávna si s tím nedělala hlavu, jenže pak se jedna taková její známost protáhla na sedm nocí a teď už jsou spolu tři měsíce.

"Přestaň se do ní pořád navážet! Vždyť jsi ji měla celkem ráda!" mračila se hnědovláska.

Holly protočila oči v sloup a povzdechla si. "Já se do ní nenavážím, jenom říkám, že ty prostě nejsi jako ona."

Ušklíbla se. "Toho bych si nevšimla."

Suzie byla opravdu krásná. Vysoká, blonďaté vlasy do půli zad, zelené oči, štíhlá, dlouhonohá, dalo by se říct, že byla snem každého muže. Nebyla jen krásná, ale i všestranně nadaná, malovala, tančila, zpívala, na střední bývala kapitánkou roztleskávaček.

Pravda, Am nebyla ošklivá, její dlouhé vlasy měly světle hnědou barvu, byly tak moc jemné, že kolikrát jejich úpravou strávila i několik hodin jen aby držely požadovaný tvar, který po pár hodinách opět ztratily. Hnědé oči nebyly nijak zajímavé, alespoň ona si to myslela, štíhlá byla taky, ale nedokázala se obléknout tak, aby se za ní muži na ulici otáčeli jako za její nejlepší kamarádkou. Milovala děti, ráda vařila, zpívala a hrála na klavír, ale nedokázala si představit, že by tohle nějaký muž ocenil. Ani to, že je milá, chytrá a chápavá, podle ní nebyly vlastnosti, kterých si opačné pohlaví cení.

"Tak jsem to nemyslela a ty to víš, takže se nesnaž, abych měla špatné svědomí!" mračila se Holly a unaveně se posadila zpět na postel v sestřině ložnici.

Amber polekaně přikročila k sestře. "Není ti dobře?" Cítila se provinile, neměla o tom s ní vůbec mluvit, ne v jejím stavu.

Černovláska ji odbyla mávnutím ruky. "Nic mi není! V těhotenství se občas stává, že není člověku zrovna nejlíp. Na to by ses měla připravit!"

Am se zase vrátila k otevřené skříni, v níž se snažila najít nějaké vhodné oblečení. "Takže teď se mě budeš snažit zastrašit tím, že mi budeš říkat, co všechno za nepříjemnosti sebou nese těhotenství? Jenom abys dosáhla toho, abych nešla do baru, nesbalila prvního chlapa, kterého potkám a neměla s ním dítě? Nepřijde ti to trošku dětinské? Myslíš si, že jsi jediná z nás dvou, která má právo na vlastní děti?"

"Proboha to ne! Jen nechci, abys toho třeba časem litovala. Proč na to tak spěcháš? Proč nepočkáš na toho pravého?"

"Protože je mi osmadvacet!" prudce se odvrátila od skříně. "Nechci dalších deset let čekat na toho pravého, jak říkáš."

Holly si rezignovaně povzdechla. "Fajn, já to vzdávám, dělej si, co chceš. Je to tvůj život."

***

Od okamžiku, kdy si ho všimla, z něj nemohla spustit oči. Když si pak sedla na jedinou volnou židli u baru, která byla vedle něj, a oni spolu začali mluvit, nemohla se ubránit pocitu, že tenhle muž změní její život od základů. On byl ten, s nímž chtěla dítě a byla si jistá, že toho dosáhne. Trochu ji sice znepokojoval fakt, že je právník stejně jako Hollyin manžel a taky jí někoho připomínal, ale všechna podezření a obavy zaplašila. Musela se soustředit na svůj cíl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 10. března 2012 v 19:35 | Reagovat

začátek vypadá slibně, už aby byla první kapitola *diblík*

2 Bičik Bičik | Web | 10. března 2012 v 23:07 | Reagovat

ajaj, právník... tak to nevim, jestli byla zrovna nejlepší volba, ještě z ní to dítě vysoudí :D jinak super začátek a jsem zvědavá, jak se to vyvrbí

3 Hope Hope | Web | 10. března 2012 v 23:22 | Reagovat

Bičiku, hádám, že k tomu nebude mít daleko, jestli se to někdy dozví :-D

4 Fanynka12 Fanynka12 | 10. března 2012 v 23:44 | Reagovat

tohle bude zajímavá kapitolovka :-) moc se těším na 1. kapitolku :D

5 nel-ly nel-ly | Web | 17. března 2012 v 18:58 | Reagovat

Holly!!! Taky mám jednu rozpracovanou Holly :D bezvadný jméno, takový... no dobře Holly Bible, že jo, ale to udává nevídané možnosti, to je fuk, zas jsem zvrhlá...

ten konec mi trošku připomněl Pýchu a předsudek, vůbec tu dobu s kecama o staro panenství, moc povedený

Kdy bude pokračování? HM.. hm...hmm?

(btw. fakt jsem to četla po částech skor celej tejden :D hrůza)

6 evi evi | Web | 12. dubna 2012 v 19:37 | Reagovat

osmadvacet je pohoda, to ještě mohla vydržet:D a zkoušet to na právníka, z toho kouká jen nepříjemnost8-) Teda ale ta víra, že se sama zvládne postarat o dítě, tu bych teď po vlastních zkušenostech už rozhodně neměla:-D

7 Maysie Maysie | Web | 16. září 2012 v 23:01 | Reagovat

Tak jsem se jako odreagování od Kouzla vrhla na tohle :) pomalu se chystám dál :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama