3.kapitola

21. prosince 2011 v 18:01 | Hope |  Could it be love?
tákže, další kapitola k povídce, kterou píšu společně s Agneskou je tady a já jsem vážně moc ráda, že jsem ji dopsala...akorát mám pocit, že ze mě nebudete moc nadšení...vzhledem k výrazům, které v ní používám, ale ono to prostě jinak nešlo O=o) a taky se těším až budu psát 5.kapitolu...to se budou teprve dít věci =oD


Tiše otevřela dveře do kuchyně a opatrně nakoukla dovnitř. Jistě, podle rozpisu, který Sirius aktivně vytvořil, byla na řadě ona, i když u něj jeden nikdy neví. Nechápala, jak to zvládl vymyslet, když byl celý den v práci!

Právě v okamžiku, kdy si oddechla, objevila se před ní úplně nahá dívka. Tiffany zalapala po dechu a odvrátila zrak. Nevěděla, jestli se smát nebo začít křičet. Nakonec jen překvapeně zírala, neboť dívka chtěla vědět, kde je koupelna. Mladá žena ji tedy nasměrovala a nevěřícně vrtěla hlavou.

"Nešla tudy náhodou…," začal Sirius, který vešel do kuchyně.

"Myslíš Ruby?" probodla ho pohledem. "Jo, ta je teď v koupelně. A doufám, že brzy zmizí! A ty teď laskavě zmiz z kuchyně, která je podle tvého rozpisu, právě teď moje a ty mě připravuješ o čas!" vylítla na polonahého černovlasého muže.

Sirius protočil panenky, ale odešel zpátky do knihovny, kde počkal na Ruby, která po dalších deseti minutách opustila jejich dům. Pak se vrátil do kuchyně, kde čekala jeho naštvaná manželka. Věděl, že svou aférkou si zadělal na pořádnou hádku, ale stálo to za to.

"Nepřeju si, aby sis sem vodil ty svoje kurvy!" rozkřikla se, jakmile si všimla jeho přítomnosti.

Muž se zatvářil znechuceně. "Nebuď vulgární!" pronesl klidně. "Ruby je přece naše bývalá spolužačka."

"Ano. A všichni moc dobře ví, čím se živí! Co si pomyslí lidi, jestli ji viděli odcházet z našeho domu?"

Sirius si odfrkl. "Chováš se jako čistokrevná panička!"

Pozvedla bradu. "Však taky jsem čistokrevná panička! Musí mi záležet na tom, co si lidi budou myslet! Jestli se o Ruby někdo dozví, tak," schovala obličej do dlaní. Jí na vlastní pověsti nezáleželo, ale jejím rodičům ano. Bála se, co by se stalo, kdyby o tom věděli, ale Siriovi o svých obavách nesměla říct.

Její manžel se pobaveně uchechtl. "Tak si budou myslet, že mě neumíš uspokojit!" pronesl se zadostiučiněním. Strašně moc jí chtěl ublížit, protože ho mučil pohled na ni. Když kolem něj prošla a on cítil smyslnou vůni jejího parfému. Dráždilo ho, když při chůzi nevědomky pohupovala zadečkem. Chtěl ji, chtěl ji tak moc a on přitom pro ni od samého začátku znamenal pouze vysvobození ze sňatku s Rabastem - to ho bolelo, ale nemohl s tím nic udělat, dokud ona sama nebude chtít.

Veškerá lítost ji okamžitě přešla. "Co prosím?" měla pocit, že špatně slyší.

Pokrčil zdánlivě bez zájmu rameny. "Stačí se párkrát zmínit před správnými lidmi a pak už to chce jen čas, však oni si dají dohromady jedna a jedna."

Tiffany zalapala po dechu. "No, to se mi snad jenom zdá! Jak jsi mohl?"

"Úplně normálně!" ujistil ji a zachytil ve vzduchu její dlaň sevřenou v pěst, kterou ho hodlala udeřit. "Až se ke mně začneš chovat, jak se patří, tak tohle všechno skončí."

"Co myslíš tím, jak se patří?" procedila skrz zaťaté zuby.

Přistoupil o několik kroků blíž a naklonil se k ní tak blízko až cítila jeho horký dech na svém obličeji. "Co bys asi tak řekla?"

Nasucho polkla. Věděla dobře, co chce, ale to nikdy neudělá. Ne dokud si on bude tahat své známosti na jednu noc domů. "Prevíte!" prskla, vyprostila svou ruku z jeho sevření a vyběhla z domu.

Sirius se štěkavě rozesmál, ovšem radost mu její bolest rozhodně nepůsobila.

***

Jakmile byla před domem rodičů, na nic nečekala a vešla. Samozřejmě se u ní okamžitě objevil jejich domácí skřítek, kterému věnovala letmý úsměv. "Kde je má matka?" zeptala se.

"Madam je právě v knihovně a nejsem si jist, zda si přeje být rušena."

Tiffany se ušklíbla. To bylo pro její matku typické! Nikdy si nepřála být rušena, celý život si zakládala na tom, že jí nikdy nikdo nenaruší její program či plány, ovšem právě plány jí její dcera narušovala ráda. "Možná nepřeje, ale bude," a s těmito slovy se mladá žena vydala do své nejoblíbenější místnosti v domě.

"Dobré dopoledne," pozdravila, když bez zaklepání vstoupila. Věděla, že její matka bude mít spoustu poznámek k tomu, že vešla, aniž by zaklepala anebo k tomu byla vyzvána, ale Tiffany to bylo v danou chvíli srdečně jedno.

"Tiffany!" začala Margaret Golightlyová pohoršeně.

Mladší z žen zarazila proslov, k němuž se chystala, odmítavým zvednutím ruky a hlubokým povzdechem. "Ano, já vím! Jsem nevychovaná, mou návštěvu by měl oznámit skřítek, ať se jedná o návštěvu kohokoli, měla bych zaklepat, počkat na vyzvání a bla, bla, bla. Jenže na takovéhle hlouposti já nemám čas!"

Margaret na ni zírala, neschopna jediného slova. "Tak co potřebuješ, když nemůžeš věnovat sotva pět minut společenskému chování?"

Spojení společenské chování by Tiffany za jiných okolností pobavilo, avšak dnes to ignorovala, neboť měla na srdci mnohem důležitější a závažnější věci.

"Sirius si dnes v noci přivedl domů…ehm…šlapku," oznámila Tiffany a při posledním slově se znechuceně ušklíbla.

Její matka pozvedla nechápavě obočí. "No a?"

"No a?! Vážně? Copak ti to nevadí? Je docela možné, že si o tom přečteš zítra v novinách! Víš přece, jak se novináři rádi pitvají v takových věcech! Vaše jméno bude navždy pošpiněno!" rozčilovala se Tiffany a nechápala nedostačující - podle ní - matčinu reakci.

Margaret se nadechla, aby se uklidnila, neboť ji dceřin křik pobouřil. Nemá právo na ni byť jen zvyšovat hlas, to ona si přece chtěla vzít Siriuse Blacka za manžela, tak ať si ten problém taky sama vyřeší. "Drahá Tiffany, milenky jsou ve vyšších kruzích obvyklé. A neměj strach, nikdo si o tom nepřečte. Jsi pro novináře příliš malé sousto."

"Ruby není jeho milenka! Je to děvka!" procedila skrz zaťaté zuby.

"Nebuď vulgární!" pokárala ji Margaret stejně jako před zhruba hodinou Sirius. "Mně je jedno, s kým kromě tebe spí nebo nespí tvůj manžel! Hlavní je, abychom se s otcem konečně dočkali vnoučat."

"Na to si ještě hodně dlouho počkáš," zamumlala Tiff.

Margaretino obočí vylétlo vzhůru a žena se vymrštila z křesla jako píchnutá vosou. "Co prosím?" zasyčela výhružně.

Černovláska byla v pokušení se přikrčit, ale odolala. Její rodiče nad ní již neměli žádnou moc, byla vdanou paní, nemohli jí nic udělat. "Vnoučata nebudou!" zopakovala rozhodně. "Můj manžel přespává v knihovně, takže je nemožné, aby spal se mnou! A navíc jsme se dohodli, že děti nechceme…zatím," dodala, aby její slova neměla takový dopad.

"No, ty si ze mě děláš legraci! Tiffany Blacková, dovolili jsme ti vybrat si manžela, takže nám něco dlužíš!" rozčílila se starší žena.

Tiffany samým překvapením zapomněla zavřít pusu. "Dovolili? První jste mě ale proti mé vůli zasnoubili s Rabastanem! A že vám něco dlužím? Možná ano, ale nebudou to vnoučata! Ne v nejbližších měsících nebo letech! Jsem mladá, nechci v osmnácti dítě! A mít ho nebudu!" s tímto ujištěním opustila knihovnu a následně i dům.

***

"Jednoho krásného dne ji zabiju," prohodil Sirius směrem ke svému kamarádovi, s nímž právě procvičoval útočná a obranná kouzla.

"Koho?" nedocházelo Jamesovi.

"Tiffany," zavrčel Tichošlápek.

James se rozesmál a vyslal na něj jedno ze základních útočných kouzel. Sirius se však příliš nesoustředil a tak skončil na zemi. Jeho nejlepší kamarád nad tím pobaveně vrtěl hlavou.

"Moc se nesměj," zavrčel a zvedal se. "Kdybys to u nás viděl! Pořád se jenom hádáme! Dennodenně se jí něco nelíbí a tak po mně ječí jako smyslů zbavená!"

"A nemohl sis za to dneska náhodou sám?" zadíval se na něj James zkoumavým pohledem.

Sirius se zamračil. Nechápal, jak se to mohl dozvědět, ale nehodlal se tím zabývat. "Možná trochu," připustil nakonec.

"Trochu? Hele, já se Tiff nedivím! Nečekal jsi snad, že když si přivedeš domů…milenku, ještě k tomu když je doma, že ti za to skočí kolem krku nebo jo?" James se zastával Tiffany, protože on ji díky Lily poznal jinak než ostatní. Věděl, co všechno ji potkalo, i když ona netušila, že to ví.

"Hele, měl bys být na mojí straně," upozornil ho Sirius, protože se mu ani za mák nelíbilo, že podle kamaráda on je ten špatný.

James pokrčil omluvně rameny. "Promiň, v tomhle nemůžu."

"A vůbec!" rozohnil se Sirius. "Tady nejde jenom o ten dnešek! To je každý den něco! Je horší, jak moje matka a já si nedovedu představit, že bych měl s touhle panovačnou čistokrevnou bezcitnou ženskou vydržet dalších padesát let!"

"Tak se s ní rozveď," prohodil ledabyle bývalý hráč famfrpálu.

Muž protočil své bouřkově šedé oči. "To nemůžu. Její rodiče by ji donutili provdat se za Rabastana."

James skryl úsměv. Sirius se sice tvářil, jako že mu na manželce nezáleží, ale opak byl pravdou, jen si to ještě nepřipustil. Nepochyboval však o tom, že to dřív nebo později přijde a pak se teprve budou dít věci.

***

Tiffany zírala na obálku určenou pro manžele Blackovi v jedné ruce a na pozvánku, kterou z ní vyndala, v ruce druhé. Uvažovala jak je možné, že to přišlo až teď, čtrnáct dní před svatbou. Čím déle nad tím přemýšlela, tím víc se mračila. Tak moc jí to připomínalo její svatbu! Pouhý týden před tím "velkým" dnem byla donucena, aby poslala pozvánku několika kouzelnickým rodinám, které tam rozhodně nechtěla, avšak proti Margaret nic nezmohla.

S povzdechem se vydala za Siriem do kuchyně. Neobtěžovala se promluvit, jen před něj hodila obálku i pozvánku a se založenýma rukama čekala, co na to řekne.

Jakmile obojí přelétl očima, pohlédl krátce na Tiffany a s odporem to odhodil dál na stůl. "Tam nejdu," oznámil a věnoval se čtení časopisu.

"Ale jdeš," pronesla nesmlouvavě.

Povzdechl si. "Proč zase?"

"Protože jsi z čistokrevné kouzelnické rodiny a tak bys pro svou nepřítomnost musel mít pádný důvod! Pobyt v nemocnici, bezvědomí, smrt, narození dítěte a tak. Navíc je Bellatrix tvá sestřenice a nikoho nezajímá, že ji nesnášíš! Mně se tam taky nechce, to se neboj," ujistila ho.

"Vážně by to nešlo nějak zařídit?" zajímal se otráveně.

Pokrčila rameny. "Bohužel nešlo."

Byla ráda, že si rozumí alespoň ve chvílích, kdy jdou proti svým rodinám. Sice to nebyl nejlepší základ pro jejich manželství, ale muselo to stačit.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 gigi gigi | Web | 21. prosince 2011 v 18:36 | Reagovat

Pěkně, Hopi! To s Ruby byl celkem mazec, udělat to můj chlap, tak to nepřežije :D a jak Tiffany seřvala tu svou šílenou matku byla paráda, taková čůza fakt. Kladivem do hlavy! Jinak prostě rozpory mezi těma dvěma  jsou opravdu rozkošné, hádají se jak dokonalý pár (když teda vynechám tu Ruby) a je super, že alespoň tu nenávist k rodinám mají společnou :D i když myslím, že toho mají a budou mít společného daleko více...lol! No, prostě povedená kapitola, těším se na další :)

2 Agnes Agnes | 21. prosince 2011 v 21:17 | Reagovat

Miluju tuhle kapitolu. Proč kurňa musíš dávat tak vysokou laťku? :D
A vůbec...prostitutky, to je přece moje parketa! :D
Moc se ti to povedlo :* :))

3 Fanynka12 Fanynka12 | 23. prosince 2011 v 1:18 | Reagovat

Ani se Tiffany nedivim, že na něj tak vyjela...jen do něj Tiff :-). Moc se těšim na další kapitolku :-)

4 Verča Verča | E-mail | 24. prosince 2011 v 10:37 | Reagovat

Super. Těším se na pokráčko a na pátou kapču, když jsi nás tak navnadila.:-)

5 evi evi | Web | 26. prosince 2011 v 2:47 | Reagovat

S ohledem na to, co se tam dělo, jsem na žádné nepatřičné výrazy nenarazila:D Naopak mám pocit, že na tebe psaní s Agnes má zajímavý vliv - že tě taky poznáváme trochu z jiné než z té čistě romantické roviny. Tohle bylo vážně super, jen tak dál!:-)

6 Šílenej Šílenej | Web | 26. prosince 2011 v 21:20 | Reagovat

dvě sprostý slova, ty naděláš... ale schválně chci vidět to tóčo na svatbě a co se bude dít dál

7 Woosy Woosy | Web | 29. prosince 2011 v 18:59 | Reagovat

Pěkný, píšete moc hezky, těším se na další kapitolu.

8 Delly Delly | 31. prosince 2011 v 16:32 | Reagovat

Velice se těším na další kapitolu, doufám, že v ní bude návštěva oné svatby :D Mohlo by to být zajímavý. Jinak, kapitola se mi líbila, začíná to jít zajímavým směrem. :-)

9 Shirley Shirley | 28. března 2012 v 16:20 | Reagovat

Krásnéééé.... :-) prosím, prosím.... napiš další kapitolu :-)

10 Hope Hope | Web | 28. března 2012 v 20:31 | Reagovat

Shirley, další kapitola není na mě ;o) a Agneska bohužel teď nestíhá, ale neboj, dočkáš se ;o)

11 Maysie Maysie | 27. listopadu 2012 v 21:32 | Reagovat

Sakra, chci se taky dočkat další kapitoly! :D

12 Lovely Lovely | 2. ledna 2013 v 23:47 | Reagovat

Bude mať táto poviedka pokračovanie?:)

13 Hope Hope | Web | 3. ledna 2013 v 19:38 | Reagovat

[12]: bude, jen nevím kdy, protože další kapitola je na Agnesce =o)

14 nel-ly nel-ly | Web | 22. února 2013 v 4:50 | Reagovat

chováš se jako čistokrevná panička - a člověk si to hned dokáže představit

abys věděla, jakou povídku tu hezky pomaličku čtu :P

tahle povídka je zajímá, člověk si řekne, že to bude divný, když píšou dva různí lidé, ale různým stylem...jenže mi přijde, že se (druhou autorku neznám) tvůj styl trochu změnil a prospělo ti to, je to plný děje :-)
a příští kapitolu si přečtu, až přidáš další, protože ta je podle výpočtů na tobě :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama