Svatební šaty

20. září 2011 v 19:34 | Hope |  Pouta minulosti
předposlední kapitola k Poutům...na poslední už se pracuje
btw. nejsem v Anglii ještě, ale o tom víc jindy..."Užijte si nákupy," políbil Sirius svou snoubenku na tvář těsně předtím, než vstoupil do krbu, kde ho pohltily zelené plameny, které ho dopravily na Ministerstvo kouzel.
"Užijeme," zamumlala Shirley tiše, i když věděla, že už ji dávno nemůže slyšet, a přešla k Charlotte, která seděla u stolu, a právě dojídala snídani.
"A maminko, jaké budu mít šatičky?" zajímala se, jakmile dožvýkala poslední sousto.
Shirley pokrčila rameny. "Já nevím. Vybereš si takové, jaké se ti budou líbit, ano?" usmála se na dcerku.
Holčička nadšeně přikyvovala, vždycky ji potěšilo, když směla o věcech rozhodnout úplně sama a Shirley to věděla, takže k tomu docházelo celkem často.
Do nastalého ticha se rozdrnčel zvonek.
Lotte seskočila ze židle a hnala se otevřít, Shirley se vydala pomalým krokem za ní. Byla dnes bez nálady a vůbec se jí nechtělo strávit celý den vybíráním všeho možného i nemožného, co na svatbě nesmí chybět. Jediné štěstí bylo, že dnes ji čekal akorát nákup šatů a nejrůznějších doplňků, protože všechno ostatní už bylo objednané a dodáno by to mělo být během příštího týdne. Samozřejmě, kromě nějakých drobností, které dorazí až na sobotní svatbu.
Shirley nemohla uvěřit, že za osm dní se stane paní Blackovou. Stejně tak nevěřila tomu, že se jí podařilo přemluvit sestru, kamarádky a Veronicu, aby šly šaty vybrat až dnes, když se od začátku příprav nemohly toho dne dočkat. Shirley si sice pohrávala i s myšlenkou, že je vybere až příští pátek, avšak i ona musela uznat, že by to byl nesmysl. Co kdyby se jí žádné nelíbily? Navíc musely vybrat šaty i pro družičky.
"Ahoj," pozdravila příchozí, kteří již byli v chodbě, a Charlotte za nimi zavírala dveře.
"Ty ještě nejsi připravená?" nestačila žasnout zrzka stojící vedle malé Ashley, která o něčem vzrušeně diskutovala se Charlotte.
Hnědovláska rozhodila rukama. "Sirius teprve před chvílí odešel do práce. Dejte mi minutku," poprosila, odvedla všechny do obývacího pokoje a spolu s dcerkou odešla do patra, aby se připravily. Shirley ještě oblékla Seana, který si v postýlce hrál s dudlíkem a vesele kopal nožičkama.
***
Shirley stála v kabince a pozorovala se ve vysokém zrcadle. Na sobě měla úžasné šaty a věděla, že se Siriovi i všem ostatním budou líbit, ale i přesto všechno se jí chtělo brečet. Měla si brát muže, jehož miluje, ale nedokáže mu to říct, protože má strach, jak by to mohlo dopadnout.
"No, tak už se nám ukaž!" vyzvala Gabrielle kamarádku, protože se nemohla dočkat, až ji uvidí v těch úžasných šatech, které se všem přítomným ženám i malým slečnám líbily. Charlotte z nich byla unešená, když je objevila.
Hnědovláska s hlubokým nádechem odhrnula závěs dělící ji od ostatních. Pocítila zadostiučinění, když Veronice, Lily, Anne, Gabrielle i všem ostatním zákaznicím salónu poklesla brada. Ty šaty byly dokonalé, Shirley měla pocit, jako kdyby byly ušity přímo pro ni. Také ji potěšilo zjištění, že tyto šaty jsou pouze v jednom jediném provedení a to měla právě na sobě, takže se nemusela bát, že by některá jiná nevěsta měla stejné, protože ona si je hodlala koupit a již teď věděla jistě, že je nikdy neprodá.
"Maminko, moc ti to sluší!" rozplývala se Lotte a rozběhla se k Shirley, avšak těsně před ní se zastavila. Měla strach, aby tu sněhobílou nádheru nezničila.
Žena se usmála a přidřepla si k dcerce. "Takže myslíš, že si mám vzít tyhle a ne žádné z těch asi dvaceti předchozích?"
"To vím," vypnula holčička hruď.
"Ano, teto, vem si tyhle! Jsou pžekjásné a stejdovi vypadnou oči, až tě uvidí," přitakala Ashley.
S úsměvem pocuchala malou holčičku ve vlasech. Ano, slušelo jí to, ale nedovedla si představit, že by mohla Siriuse něčím ohromit tak, aby třeba jen na pouhý zlomek vteřiny ztratil řeč. Samozřejmě, předpokládala, že až mu řekne o Charlotte, tak to tak bude, ovšem jeho reakce byla úplně opačná, byl rozčílením bez sebe, a jak reagoval na zprávu o Seanově existenci, to netušila.
"Holky? Mami?" pohlédla s tázavě zvednutým obočím na svou sestru, matku a kamarádky. Jeden by řekl, že na výběr jediných šatů, je tam těch lidí příliš. Avšak ten jeden by neznal přísloví: Víc hlav, víc ví.
Všechny čtyři ženy jí výběr nadšeně schválily. Nevadilo jim, že těch šatů vyzkoušela příliš jako spíš to, že je v podstatě vybíraly na poslední chvíli, což se Shirley nepodobalo. Vždycky radši dělala vše s předstihem, než by dopustila, aby snad na něco zapomněla nebo nestihla. Nehledě na to, že šaty jí seděly jako druhá kůže a kdyby ne, tak se daly velice jednoduše upravit, od toho přeci byly čarodějky, ne?
***
Shirley seděla v obývacím pokoji, měla zapnutou televizi, ale nesledovala ji. Dívala se před sebe a přemýšlela o svatbě. Děti dala spát před hodinou a Sirius stále ještě nebyla doma, takže se mohla nerušeně věnovat sobě a svým myšlenkám, pocitům a citům.
Plameny v krbu náhle zezelenaly a z nich se vynořil její snoubenec, který vypadal celkem unaveně. Žena pohlédla na nástěnné hodiny nad krbem a trošku se zamračila, bylo téměř devět večer, takhle pozdě z práce nikdy nechodil.
"Dobrý večer, miláčku," usmál se a došel k pohovce, hábit za cesty odhodil na křeslo. Posadil se vedle Shirley, ale jen na kratičký okamžik. Nakonec si lehl na její klín a ona jen fascinovaně zírala. Nechápala, co se to s ním stalo, od doby, co tady bydlela, si k ní nedovolil nic jiného než letmý polibek na tvář, když se s ní loučil nebo naopak vítal.
"Dobrý večer," odvětila zaskočeně. "To jdeš teprve z práce? Za chvíli tam budeš i spát."
Zasmál se. "To je možné, i když doufám, že tak daleko to nedojde, protože to bych dal výpověď, jenže pak bych neuživil ani sebe, natož tebe a naše potomstvo."
"Našel by sis jistě jinou," zamumlala a nevědomky si hrála s jeho vlasy.
Jeho úsměv se rozšířil. "Rodinu?"
"Třeba," mrkla na něj, také s úsměvem.
"Já ale jinou nechci, takže mě budeš muset trpět, dokud budeme živi, ať chceš nebo ne, i kdybys se mnou a našimi dětmi musela žít pod mostem," zubil se zeširoka a byl rád, že Shirley jeho vtip pochopila. Dnes by se opravdu nedivil, kdyby se urazila.
"To nehrozí."
Siriovo obočí se trochu stáhlo. "Co nehrozí?"
"Že skončíme pod mostem," ujistila ho. Byla si jistá, že její rodiče ani sestra by to nedovolili, i kdyby měli všichni žít u nich. Měla rodinné zázemí, které mnohým lidem chybí, dokonce i jejímu snoubenci, čehož litovala, ale na druhou stranu…kdyby Sirius to zázemí měl, tak by jistě nebyl takový, jaký je, nejspíš by ani nebyli spolu a také by neměli dvě skvělé děti.
"Však já vím," ujistil ji, nadzvedl se na lokti, přitáhl si blíž její hlavu a políbil ji. Nebyl to nesmělý polibek, natož na tvář, byl to polibek plný vášně, z něhož bylo poznat, jak moc mu chybí její polibky a Shirley to věděla, dokonce i bez tohohle projevu náklonnosti. Taky už o tom několik dní přemýšlela, dokonce se každý večer odhodlávala, že nepůjde spát do pokoje pro hosty, ale s ním do jejich ložnice, ovšem Sirius vždy její odhodlání zadusil nějakou svou poznámkou.
Po další čtvrt hodině, kdy Sirius klidně oddychoval na Shirleyiných nohách a ona si hrála s jeho vlasy již zcela vědomě, pronesla do nastalého ticha, rušeného pouze tikotem hodin a praskáním ohně v krbu: "Miluju tě. Tak moc až to téměř fyzicky bolí."
Černovlasý muž pootevřel jedno oko, aby zjistil, že si utírá rukávem trika oči a tudíž ho nesleduje. Pousmál se. "Však já tebe taky," ujistil ji tiše.
Pomněnkové oči rozšířené překvapením se setkaly s bouřkovýma. Hnědovláska neodolala a vrátila mu polibek, který jí on dal před několika minutami…
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 gigi gigi | Web | 20. září 2011 v 22:45 | Reagovat

Krásné, Hopi :! Lehce ovlivněné tvou nynější situací, zdá se mi...ale jinak vážně paráda :) hlavně ten konec!!! :D :)

2 Eva Eva | Web | 21. září 2011 v 0:10 | Reagovat

Ah Ah AH, já pláču :(
předposlední kapitolka.... Ne nebudu sentimentální, neco koncí a neco zacína....Sem zvedava co dal protože mi príjde že Shirly je nejaka pochybovačná a to by nevesty pred svatbou nemely bzt teda :) Ja bych si blacka nebrala, je stejne hledany a bude v azkabanu. (ale predstava by to byla teda super ho mit za manzela a otce svuch deti)

3 evi evi | Web | 21. září 2011 v 10:55 | Reagovat

No vida, sice je plná pochyb, ale nakonec mu to přece jenom řekla, i když asi nečekala, že on nespí. Tak uvidíme, jak vyjde svatba:-)

4 Šílenej Šílenej | Web | 21. září 2011 v 14:14 | Reagovat

juchůů, už má i šaty, snad to Sirka nebo Shirley nijak nezkoní a dočkáme se svatby se vším všudy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama