první pokus nevyšel…

21. září 2011 v 7:52 | Hope |  zpověď jedné duše
…druhý snad bude úspěšný
Jak víte, měla jsem do Anglie letět místo 19.9. už 14.9., stejně tak ale víte, že jsem neodletěla.

Proč?

Důvod je prostý, v den odletu jsem přišla o občanku.

Ano, čtete správně! Měla jsem namířeno do Brna (sama samotinká), ale dojela jsem pouze do Suchdola, neboť jsem po nastoupení do rychlíku zjistila, že nemám peněženku, v níž jsem měla občanku. Docela bomba. Abyste chápali, ještě na nádraží v Ostravě jsem ji měla, ale na nástupišti mi ji musel někdo ukrást. Moc si ale nepomohl, peníze tam skoro žádné nebyly. Pravda, měla jsem tam kartičku na vlak, kartičku na autobus, průkaz studenta, řetízek s přívěškem, který jsem dostala k osmnáctinám a pár dalších drobností, ale s tím se dokážu srovnat, protože nic jsem ve středu nepotřebovala tak nutně jako občanku!

Ne, nebudu se rozčilovat, nemá to cenu.

Můj příběh má ovšem pokračování a ne zrovna nejhezčí.

Vrátila jsem se tedy do Opavy. Noc ze středy (asi od 23:00) na čtvrtek strávila na náměstí. Samozřejmě, jsem byla na místě, které je osvětlené, monitorované kamerou a ještě kolem pravidelně jezdí Policie, někdy i chodí, a oka jsem nezamhouřila. Nebo zamhouřila, ale ne na dlouho. To víte, tři dny jsem se pořádně nevyspala a musela jsem probdít noc, to nebylo moc dobré. Ve čtvrtek dopoledne mě pak kamarádka seřvala na dvě doby, že mě mohl někdo zabít a proč jsem tedy nešla na tu jednu noc ke kamarádovi anebo nezajela na privát, když ho mám zaplacený do devatenáctého. Já vím, že v době, kdy ze mě byl bezdomovec, měla jít veškerá má hrdost stranou, ale ono to prostě nešlo. Kamaráda bezmála donutili k tomu, abych tam tu jednu noc mohla být a navíc, ta jedna noc nic neřešila, alespoň já jsem si to tehdy myslela. Mno, těch lidí, kteří mi chtěli minimálně vynadat, bylo víc a od minimálně tří jsem si něco vyslechla, zaslouženě, to uznávám.

Ve čtvrtek před polednem jsem jela na privát, abych se zeptala, jestli bych tam mohla zůstat, když to mám zaplacené. Dozvěděla jsem se, že nemůžu! Paní domácí už tam měla nahlášenou nějakou studentku! Takže já jsem zaplatila nájem, ovšem místo mě tam bude někdo jiný - takhle se v dnešní době vydělává!

Noci ze čtvrtka na pátek, pátku na sobotu, soboty na neděli a neděle na pondělí jsem pak strávila v azylovém domě, kde jsem byla za úklid. Proč jsem tam nešla už ve středu? Neměla jsem tušení, že v Opavě azylový dům pro ženy je a za druhé jsem vůbec nevěděla, že tam může člověk přespat za úklid. Dny jsem pak trávila ve městě, většinou tedy v parku anebo procházkami.

V pondělí jsem pak jela do Rokycan, abych si vyřídila rychloobčanku (kterou jsem si nakonec nevyřídila, protože pro vydání rychlopasu není potřeba!) a rychlopas (který nejspíš nakonec taky nebude potřeba, protože pokud neseženu jinou rodinu, tak do Anglie poletím zhruba za měsíc!). A to jsem za ten rychlopas zaplatila 1500! Jestli to budou vyhozené peníze, tak mě fakt klepne!

Sakra, sakra, sakra! Když se daří, tak se holt daří!

Do neděle mám kde být, ale kde budu pak, to netuším. Je to všechno na houby a mě to tak neuvěřitelně štve! Kdybych si na tu peněženku dávala větší pozor nebo kdybych si ji večer předtím dala do dokladů, když jsem nad tím přemýšlela, ale ne Hope prostě debil! A smolař! Vždycky, když mě napadne, že mám nějak moc štěstí, tak se stane něco, co mě srazí na kolena, ne-li rovnou na dno jako teď. Já už jenom doufám, že mě znovu nic takového nepotká, protože to bych skončila na psychiatrii, při nejlepším!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 21. září 2011 v 9:53 | Reagovat

no tak tohle je teda hodně drsný! a mimochodem seš fakt pako, zustávat na náměstí, to byl zase jednou nápad :-/ to kámošce plně schvaluju, že tě seřvala!
a mimochodem, to si ta ženská hned našla někoho jinýho?

2 evi evi | Web | 21. září 2011 v 11:00 | Reagovat

No tak ta bytná je drsná, tos po ní měla chtít zpět poměrnou část peněz do toho devatenáctého, když jsi tam kvůli ní nemohla být! Nebo ještě lépe, mělas tam rovnou nakráčet, že si jdeš odbydlet zbytek, a ne zůstávat na náměstí. To je vážně hrozná smůla. A jak to vzala ta rodina? Za ten měsíc bys jela k té samé nebo někam jinam?

3 Hope Hope | 22. září 2011 v 10:23 | Reagovat

Šílenej, pfff =oP jj, za jeden den si našla někoho jiného =o(

evi, kamarádka taky říkala, že jsem se neměla nechat odbít, ale když já už jsem taková, mno...za měsíc bych jela k té samé rodině, ale zkouším najít nějakou jinou, abych mohla letět dřív...

4 Lirael Lirael | Web | 22. září 2011 v 18:06 | Reagovat

Páni, to je hrozný Hope... Ale souhlasim, že ta kamarádka měla plný právo tě seřvat. Znát tě líp a být to já, tak tě v tu chvíli určitě seřvu daleko hůř, takže dobře pro tebe. :D Ta bytná ti ty peníze nevrátila? Tys pak tý rodině po zjištění, že nemáš občanku, volala? To ti rovnou řekli, že mají někoho jinýho? Vážně mě to mrzí Hope. Ale nevzdávej se, ten rok v cizině za to stojí.

5 Hope Hope | 22. září 2011 v 19:37 | Reagovat

Lir, nevrátila...mevolala, psala jsem mail a mamka holek mi volala, ona si tam vzala sestřenku, protože jsem netušila, že budu mít za týden rychlopas, řekla jsem jí, že budu mít občanku za pět týdnů, takže se podle toho zařídila...taky mě to mrzí =o( neboj, nevzdávám ;o)

6 nel-ly nel-ly | Web | 22. září 2011 v 23:01 | Reagovat

Taky bych tě seřvala a ne jen na dvě doby (no, vždyť jsi to slyšela na facebooku).
Starý paní domovný bych rozbila hubu...no jasně, že to nejde, ale stejně... hádat se a hádat se, co si to dovoluje?!
No... všechno určitě dopadne dobře. Určitě!

7 Hope Hope | 22. září 2011 v 23:14 | Reagovat

Nell, ano, ano, slyšela jsem tě, ještě štěstí, že jenom na fb...mno, neměla jsem kývnout na odlet o pět dní dřív holt, pak bych tam do toho devatenáctého byla, že jo...mno musí všechno dobře dopadnout, protože jestli ne, tak už mě vážně klepne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama