2.kapitola

3. září 2011 v 22:44 | Hope |  Zažehnutá jiskra
na téhle kapitole je vidět, že je to něco jiného...něco, co jsem nikdy nepsala...kecám, psala, ale jenom do sešitu a pochybuju, že zrovna to bych vám dala někdy přečíst O=o) určitě tam totiž bude milion hrubek, nehledě na fakt, že ten sešit mám ani nevím kde =o))) ale ten děj si pamatuju, tak to možná jednou použiju jako námět na povídku ;o)
první část kapitoly se psala sama...s tím zbytkem to bylo horší, mno =o)


"Ahoj Cass," pozdravila Chloe zadýchaně recepční firmy a svou kamarádku v jednom. "Prosím tě, řekni mi, že tady nový šéf ještě není," dívala se na ni prosebně.

Cassie pokrčila rameny a lítostivý úsměv zkřivil její rty. "Bohužel, ten už je tady hodinu."

"Cože?" vytřeštila oči.

Žena v recepci pokývala hlavou. "Ale měla bys vědět, že je to fakt fešák! Strašně bych teď chtěla být na tvém místě," ujistila ji s úsměvem. "Jo a chce tě vidět hned, jak přijdeš!" oznámila jí ještě.

Sakra, zaklela v duchu. Chloe zavrtěla hlavou a vydala se dlouhou chodbou do své kanceláře, kterou se šlo do kanceláře jejího šéfa, jednoho z ředitelů firmy. Nikdy předtím ho neviděla, ale jeho předchůdcem byla ujištěna, že o své místo nepřijde, za což byla nesmírně vděčná, neboť svou práci osobní asistentky milovala. Věděla, že tím díru do světa neudělá, ale zatím jí to nevadilo.

Odložila kabelku na židli za svým pracovním stolem, uhladila si sukni a s hlubokým nádechem zaklepala na bílé dřevěné dveře vedle stolu vedoucí do kanceláře jejího nadřízeného.

"Dále," ozvalo se zevnitř.

Otevřela tedy a vešla.

U okna za psacím stolem stál, zády k Chloe, vysoký muž s tmavými vlasy ve skvěle padnoucím světlém obleku. "Posaďte se," vyzval ji, aniž by se otočil.

Zamračila se, ten hlas odněkud znala, jen si nedokázala vybavit odkud. Pohodlně se usadila do koženého křesla na druhé straně stolu.

Muž se otočil a Chloe samým překvapením spadla brada. V tu chvíli byla neskutečně ráda, že sedí, jinak by to s ní jistojistě seklo. Nemohla nebo spíš nechtěla uvěřit vlastním očím. To přece nemohl být Marc. Určitě by se zmínil! Vždyť spolu strávili nejúžasnější víkend, který kdy zažila. Navíc věděla, že nový šéf si o svých zaměstnancích zjišťoval nejrůznější informace, takže musel vědět, že ona bude jeho osobní asistentkou.

"Překvapená?" usmál se na ni mile.

Žena zavřela pusu. "Měla bych být?" opáčila chladně. Rozhodla se předstírat, že se neznají a nestrávili spolu víkend plný skvělého sexu. Usoudila, že tato taktika bude nejlepší.

"Chloe," povzdechl si, obešel stůl, opřel se o jeho desku a chytil její ruku do své. "Nechceš doufám předstírat, že se neznáme, že ne?"

Vytrhla mu ruku ze sevření. "Ale my se přece opravdu neznáme, pane Michaelsi."

Jeho obočí vylétlo vzhůru. "Opravdu? Vážně to chceš takhle?"

Pokrčila rameny a nechala se chvíli ovládat city. "Jak se zdá, tak jsi můj nový šéf, takže to ani jinak chtít nemůžu. Navíc, pomalu zjišťuju, že o tobě nic nevím. Proč jsi mi proboha nic neřekl? Strávili jsme spolu celý víkend!" cedila skrz zuby.

"To, že jsem tvůj šéf, přece nic neznamená!"

"Nic to neznamená?" zavrčela a měla sto chutí mu jednu vrazit. "Pro mě to znamená hodně! Kdybych to věděla, tak…tak…," nevěděla, co by udělala jinak, možná nic, možná všechno.

"Chtěl jsem ti to říct, vážně! Ale bál jsem se, že mě vyhodíš a to by byla škoda, protože ty dva dny byly nezapomenutelné," mrkl na ni a usmál se tak, až Chloe zčervenala a sklopila zrak k zemi. "Pojď se mnou na večeři," navrhl zničehonic.

Žena se na něj opět zadívala. "Pracovní nebo soukromou?" zajímala se.

Marc se zhluboka nadechl a propaloval ji pohledem. Zkoušela ho a on si nebyl jistý, která odpověď bude správná. "Na tu, na kterou se mnou půjdeš."

Pousmála se. "Takže pracovní, pane Michaelsi," odvětila. Nikdy by totiž neporušila své zásady a nešla se svým nadřízeným na soukromou večeři, i když se jednalo o jejího kamaráda ze školy, s nímž strávila neskutečně skvělý víkend.

"Když si to přejete, slečno Bradfordová," zašklebil se.

"Mohu už jít nebo máte ještě něco, co byste mi rád řekl?" dotázala se.

Zaskřípal zuby nad jejím tónem, odlepil se od stolu a přešel na jeho druhou stranu, kde si sedl do vysokého koženého křesla. "Můžete jít. Vše, co jsem vám chtěl nyní říct, jsem řekl. O zbytku si promluvíme večer. Vyzvednu vás v sedm."

Chloe vzala tuto informaci na vědomí, přikývla a zvedla se. U dveří se však zarazila. "Můžete mi říkat, Chloe," zašeptala, ale otočit se neodvážila.

Marc zavrtěl pobaveně hlavou a ještě dlouho s úsměvem hleděl na zavřené dveře.

***

Vešel do domu, odložil kufřík na botník a pokračoval do obývacího pokoje, odkud slyšel hlasy.

"Dobrý den, Martho," usmál se na starší ženu sedící na jeho pohovce. Povolil si kravatu a sako přehodil přes křeslo. "Ahoj, Ryane. Pojď dát tatínkovi pusu," vyzval asi dvouletého chlapečka a dřepl si na měkký koberec.

Ryan se zeširoka usmál a vrhl se Marcovi kolem krku.

"Jak ses dneska měl, kamaráde?" muž s chlapečkem v náručí se zvedl a usadil do křesla.

"Dobže," ujistil svého otce. "Klmil abutě," zatvářil se hrdě.

Marc na to neodpověděl, pouze kloučka pohladil po vlasech s očima plnýma lásky.

"Martho," otočil se na ženu, která hlídala jeho syna a bydlela v sousedství, sama už měla dvě dospělé dcery, které byly vdané a žily v jiných městech, "můžete tady, prosím, dnes zůstat déle? V sedm jdu na večeři s," zarazil se, nevěděl, jak Chloe nazvat, s označením přítelkyně by jistě nesouhlasila, "jednou známou a ona nemá o Ryanovi zatím ani ponětí. Vlastně o celém mém životě," dodal s povzdechem.

Usmála se. "Ráda ho pohlídám. Můžu se jen na něco zeptat?"

"Zaplatím vám to, nebojte," ujistil ji, neboť milně předpokládal, že právě peněz se bude týkat ona otázka.

Martha mávla rukou. "Ale ne, to jsem nemyslela. Jen…je to ta žena, se kterou jste strávil víkend?"

Na jeho obličeji se usadil překvapený výraz. "Jak to víte?"

"Ráno jste se omlouvat, že jdete pozdě, protože jste nebyl o víkendu vůbec doma a vaše matka pak přivezla Ryana. Umím si dát dohromady jedna a jedna, takže nebylo těžké si domyslet, že jste strávil víkend se ženou, Marcu. Nejspíš bývalou spolužačkou?"

"Jsem tak lehce prokouknutelný," povzdechl si hraně. Byl ovšem rád, že se Martha dovtípila, protože jistě bude časem potřebovat poradit s Chloe - věděl totiž jistě, že mu to ani v nejmenším neulehčí, to neměla v povaze.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 4. září 2011 v 9:31 | Reagovat

ta chůva je hustá! učiněnej Sherlock! tak schválně o čem budou klábosit na tý véče *malý diblík*

2 Kitty Kitty | 4. září 2011 v 9:55 | Reagovat

tak tohle se ti povedlo, zlato :D pobavil mě její šok, když zjistila, kdo je šéf. Vlastně jsem se tak "pousmívala" celou dobu, co jsem četla tuhle kapitolu. Ty prostě umíš psát takové fajn oddechové příběhy, při kterých člověk švihne starosti za hlavu, uvaří si hrnek kafe a prostě čte :). Už se těším na pokračování :))

3 Delly Delly | Web | 4. září 2011 v 11:39 | Reagovat

Přiznám se, četla jsem to už včera, ale nebyl čas, abych komentila, takže se do toho pouštím teď. Tahle kapitola se mi opravdu líbila a líbí se mi i styl jakým píšeš. Tahle povídka vypadá zajímavě a jsem zvědavá, jak to bude vypadat na tý večeři :-) Doufám, že nás nenecháš moc dlouho čekat ;-) A mimochodem, úplně jsem na to zapomněla a nevím, jestli jsem ti to psala, ale už tě mám mezi oblíbenými odkazy, tak jen tak pro informaci :-)

4 evi evi | Web | 7. září 2011 v 12:19 | Reagovat

No to si tedy Marc zadělal na pěkně komplikovanou situaci. A to ještě navíc s takovou zásadovkou, jako je Chloe. Jiná ženská by takového stavu věcí hned zneužila, ale Chloe mu raději hned začne vykat. To se oba mají na co těšit8-)

5 nel-ly nel-ly | Web | 8. září 2011 v 20:53 | Reagovat

Pf, tak na tohle si mě furt lákala? Krátký :P :D

Hlavní postva prostě musí být zásadová, milá, hodná a ze všech různejch aspektů jednoduše blbá, jinak by nebyl příběh... jo, já bych byla ta zlá, kterou by hepáč nikdy nečekal :D

6 Angel Angel | 10. září 2011 v 16:37 | Reagovat

Wau, krásný, ale krátký. Rychle pokračuj..

7 Seléna Seléna | 8. března 2012 v 0:47 | Reagovat

wow chudák ženská:D ale pěkná kapitolka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama