Kdo to řekne?

21. července 2011 v 9:57 | Hope |  Pouta minulosti
v noci jsem rozepsala 20.kapitolu (měla jsem stránku a půl, když jsem zavírala word) a jelikož mě křeček vzbudil v sedm, tak jsem ji před chvílí dopsala...má dvě stránky a osm řádků =o) ale nějak z té kapitoly nejsem nadšená...nevím, je taková...hm...zvláštní, nechci říkat divná, ale prostě to není ono...
jinak za ni opět vděčíte Gigi, se kterou jsme "uzavřely výměnný obchod"...já napíšu kapitolu a ona mně povídku, další mno, to je jedno =o)
užijte si čtení a snad nebude kapitola moc velkým zklamáním, protože je taková přechodová, řekla bych...ta další bude lepší, to slibuju ;o)


Dětské hřiště v Godrikově dole bylo sobotního odpoledne plné spousty dětí, některé tam byly s rodiči, jiné, ty starší, samy. Mezi přítomnými samozřejmě nechyběli ani Potterovi a Sirius se Charlotte, kteří k nim byli pozváni na oběd.
Lily nepozvala Siriuse na oběd pro nic za nic. Chtěla mu říct, že Shirley porodila druhé dítě, ale nakonec k tomu nenašla odvahu. Představila si totiž hněv své nejlepší kamarádky a to rozhodně nechtěla znovu zažít, bohatě jí to stačilo tehdy v sedmém ročníku. Ještě dnes, když si na to vzpomněla, měla slzy v očích a po zádech jí běhala husí kůže.
"Jak jen jsi mi to mohla udělat?! Jsi moje nejlepší kamarádka! Věděla jsi o Anne a Regulovi a nic mi neřekla!" křičela Shirley v jejich ložnici, kam se zavřely, protože nechtěla dělat divadlo celému Nebelvíru. Kdyby však bývaly byly zůstaly ve společenské místnosti, mělo by to stejný efekt, neboť Shrileyin rozčílený křik doléhal až tam, i když tlumeně.
"Věděli to všichni," pokusila se Lily zmírnit svůj podíl viny.
"Ale všichni nejsou má nejlepší kamarádka! Jak dlouho o nich víš? Kdys je kde viděla?" zajímalo hnědovlásku. "Lily, mluv!" zařvala, když se nedočkala odpovědi.
Zrzka sklopila hlavu. "Asi před čtvrt rokem v Prasinkách. Tehdy, jak jsi měla horečku a nešla s náma, když tady s tebou zůstal Sirius."
Modrooká dívka se zarazila. Zmínka o Siriovi ji na okamžik vyvedla z míry. Pamatovala si ten den, jako kdyby to bylo včera, tehdy ji políbil, když si myslel, že spí a ona si nebyla úplně jistá, zda to nebyla jen halucinace způsobená vysokou horečkou. "A to jsi za celé ty měsíce nenašla příležitost mi o tom povědět?" vyjekla, jakmile se vzpamatovala.
Lily zvedla hlavu, v očích zatvrzelý výraz. "Ty mi taky neříkáš všechno!" pohodila vzpurně hlavou.
"Kdybych nachytala Jamese, jak se líbá s tvojí sestrou, tak bych ti to určitě řekla!" ujišťovala ji Shirley.
Zrzka pochybovačně pozvedla obočí. "Vážně? Opravdu bys mi to řekla, i kdybys věděla, že mi to ublíží? O tom silně pochybuju."
Hnědovláska věděla, že v tomhle má Lily pravdu. Neřekla by jí to, nechtěla by, aby její kamarádka trpěla, ale byla si stoprocentně jistá, že jakmile by to prasklo, svěřila by se jí s tím, co viděla.
"Shirley," Lily se zhluboka nadechla, "já se strašně moc omlouvám. Vím, že jsem ti to měla říct, ale tak nějak jsem doufala, že se to nikdy nedozvíš. Miluješ Reguluse a Anne je tvá sestra a já myslela, že je to jenom chvilkové pobláznění. Prosím, odpusť mi to!"
Dívka s hnědými vlasy zavrtěla hlavou. "Teď nemůžu. Musím se s tím vyrovnat! A musím na to být sama!" dodala s přísným pohledem, když ji Lily chtěla obejmout a vyběhla z ložnice. Do věže se vrátila až druhý den večer a trvalo celý týden, než s Lily vůbec promluvila, což se u nich dalo přirovnat k věčnosti.
Od té doby se již Shirley nikdy tak nerozčílila, ovšem Lily neměla důvod pochybovat, že kdyby o Seanovi řekla Siriovi právě ona bylo by to daleko horší než před těmi několika lety.
"Siriusi, vážně si myslíš, že se Shirley vrátí jenom proto, že chce být Charlotte u tebe?" zajímala se Lily s pohledem upřeným na černovlasou holčičku, která se právě u klouzačky dohadovala s Harrym, kdo z nich půjde první. Charlotte dupla umíněně nohou a připomněla jí tak jedenáctiletou Shirley, která to často dělala, když se rozčilovala, hlavně při učení, kdy jí něco nešlo.
"Tím jsem si jistý," odvětil Sirius přesvědčeně.
Lily si tím sice nebyla tolik jistá, protože ji znala líp než kdokoliv jiný, ale mlčela, nechtěla se s ním hádat. A pokud měla být upřímná, byla by ráda, kdyby se Shirley vrátila, ať už by k tomu měla jakýkoliv důvod.
"Brácho, já ti do toho nechci kecat, ale asi bys na to neměl spolíhat. Víš, že Shirley je nevyzpytatelná," ozval se James.
"Tak mi do toho nekecej!" zamračil se na kamaráda. "Hele, žil jsem s ní půl roku, takže myslím, že ji znám natolik dobře, abych věděl, co udělá," řekl, aby zmírnil dopad svých předchozích slov.
James chtěl ještě něco namítnout, ale Lily mu položila ruku na koleno a tím ho zarazila. Nemělo smysl se hádat, stejně jim neuvěří, dokud se o tom sám nepřesvědčí.
***
"Někdo by mu měl říct o Seanovi," prohlásil Regulus, když se na Grimauldově náměstí sešli všichni, kromě Siriuse, Charlotte a Anne, která byla stále v San Francisku se svou sestrou.
"A riskovat tím, že nás Shirley všechny prokleje? Dík, ale to si ráda nechám ujít," ušklíbla se Gabrielle sedící vedle Remuse.
Regulus přimhouřil oči. "Stejně se to jednou dozví! A nebude to trvat dýl, jak pár měsíců!"
"Regulusi, ale v tomhle má Gabi pravdu. Navíc…Shirley neunese ztrátu dalšího dítěte. Sotva je venku z toho nejhoršího. Měli bychom počkat," vložil se do toho Jason.
"Anebo," začala Lily a všechny oči v místnosti spočinuly na ní, "by mu to měla říct Charlotte," navrhla řešení. Všichni na zrzku zírali jako na zjevení a tak své prohlášení rozvedla: "Na tu se Shirley určitě zlobit nebude. No…možná jo, ale určitě ne dlouho, to za prvé. A za druhé, Sirius jí uvěří a miluje ji stejně jako její matku. Navíc o Seanovi stejně někdo musí Lotte říct, za to Shirley hlavu nikomu neutrhne," pokrčila rameny. Podle ní to bylo prosté.
V místnosti nastalo ticho. Všichni přemýšleli o tom, co Lily právě řekla. Někteří v jejím plánu, pokud se to tak dalo nazývat, viděli nějakou tu trhlinu, ale nejspíš jen proto, že ji tam vidět chtěli. Měla pravdu, někdo Charlotte bude muset říct, že má bratříčka, ať už dřív nebo později, a také všichni věděli, že svým dětem by Shirley nikdy neublížila.
"Já souhlasím s Lily," ozvala se po dobrých pěti minutách Veronica Benettová. "Znám svou dceru snad ještě líp než Lily, takže si myslím, že tohle vyjde. Siriusovi to musí říct někdo, komu uvěří, aniž by musel vidět gobelín a Charlotte je ta pravá, protože Shirley před ní těhotenství určitě netajila, neměla k tomu nejmenší důvod. Jistě, kdyby věděla, co se stane, tak by se o to nejspíš pokusila, ale stejně by se jí to nepodařilo."
Tenhle argument všechny přesvědčil, teď ovšem vyvstala otázka, kdo to tomu malému děvčátku řekne. Všichni se shodli na tom, že by to měl být někdo z rodiny. Normálně by tento úkol nechali Anne, jenže nikdo netušil, kdy se vrátí.
***
Veronica se vděčně usmála na Jasona, když se se zamrkáním zavřel se Siriusem v pracovně.
"Zlatíčko, pojď ke mně," rozpřáhla žena ruce.
Lotte šla k babičce a nechala se posadit na její klín. Tušila, že jí chce říct něco důležitého a taky si byla jistá, že to nesmí vědět tatínek, protože to bylo vůbec poprvé, co ho dědeček vzal na skleničku do pracovny a je nechal samotné.
"Broučku, ty víš, že budeš mít bratříčka nebo sestřičku, že ano?"
Holčička rychle přikývla a úsměv z její tváře začínal mizet, když viděla babiččin vážný výraz.
Žena se nadechla. "Tak už máš brášku. Jmenuje se Sean," kousla se do rtu, váhala, jestli jí má říct i zbytek, ale rozhodla se, že to neudělá, nebude to nebohé dítě děsit.
Charlotte na ni hleděla a nebyla si jistá, jestli je dobře, že se konečně dočkala, když je její maminka za oceánem. "A jsou v požádku?" zajímala se.
"Budou v pořádku," ujistila ji s úsměvem. Věděla, že by neměla tvrdit něco, co není jisté, ale cítila, že všechno bude dobré, muselo být!
"Můžu to žíct tatínkovi?" chtěla vědět.
Veronica pohladila děvčátko po tváři. "To víš, že můžeš."
Lotte vykulila svá modrá očka. "Oplavdu? A nebude se maminka zlobit?" nešlo jí do hlavy, proč to neřekne tatínkovi ona, když je ve vedlejší místnosti.
V to doufám, odpověděla v duchu, nahlas se ovšem zeptala: "Proč by se zlobila?"
"Plotože to bylo tajemství, že budu mít blášku. A hodně jsem jí ublížila, když jsem žekla, že chci bydlet s tatínkem. Ona je na mě ulčitě naštvaná," rozplakala se a přitiskla k babičce.
"Maminka tě miluje! Nebude se na tebe zlobit," pevně holčičku objala a krouživými pohyby ji hladila po zádech, aby ji alespoň trochu uklidnila. "A kdyby jo, tak jí vysvětlím, že jsem ti dovolila to tatínkovi říct," počkala až se na ni podívá a s úsměvem mrkla.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 elll7 elll7 | Web | 21. července 2011 v 10:03 | Reagovat

Máš úžasný blog x)

2 Šílenej Šílenej | Web | 21. července 2011 v 13:25 | Reagovat

no to toho zase vim, shame on you! ale už se těšim na to ródeo, až se to Sirka dozví

3 Sammy Sammy | Web | 21. července 2011 v 14:35 | Reagovat

Ahoj hlásla by jsi pro mě prosím tady? http://www.bookfan.eu/soutez-o-kindle-3/nahled/112

Byla bych ti moc vděčná a promiň za reklamu :)

4 evi evi | Web | 21. července 2011 v 14:50 | Reagovat

No páni, tak na takovej plán bych nepřišla - Charlotta dobře čuje podraz, když se ptá, jestli to může Siriusovi říct - no jsem zvědavá, co on na to a co na to Shirley, až zjistí, jak kulantně se to dozvěděl8-)

5 Delly Delly | Web | 21. července 2011 v 16:31 | Reagovat

Teda :D pěkně to vymysleli. Rychle další kapitolu! :D Jsem zvědavá na ty reakce na to. :-)

6 gigi gigi | Web | 21. července 2011 v 21:50 | Reagovat

Hope,prosím tě, opět to byla moc pěkná kapitola,tak se nepodceňuj...sice jsem si všimla pár chyb, ale to si opravíš a co se příběhu týká, tak ten byl fajně podaný :) taková povídací kapitola, což mě vůbec nevadilo :)

7 Misha Misha | 22. července 2011 v 12:45 | Reagovat

uz se nemuzu dockat jak to dopadne! :-D hlavne at uz Sirius prestane blbnout a zacne se chovat rozumne..:-))

8 Eva Eva | 22. července 2011 v 15:05 | Reagovat

další? DALŠÍ? :)

9 Ditulka Ditulka | 24. července 2011 v 0:30 | Reagovat

Jé! Je super že pokračuješ :) Chodila jsem na tvé staré stránky, lae protože jsem si otvírala rovnou pouta minulosti, tak jsem is nevšimla, že se stěhuješ. Byla jsem ale nadšená, když jsem našla na tvém blogu plno nových kapitolek :) Příběh je vážně úžasný. Jen tak dál :) P.S:Malá Lotty je naprosto kouzelná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama