ukázka

23. června 2011 v 17:32 | Hope |  ostatní


k druhé "knížce"...teda doufám, že z toho jednou bude knížka =o) ten nápad se v mojí hlavě zrodil znočehonic, ale líbí se mi =o) tak doufám, že se bude líbit i někomu dalšímu ;o)
nebudu psát žádné info, nemám osnovu, nic, mám jenom vymyšlené, jak by to mělo vypadat =o)
rozmýšlela jsem se, jestli to sem dát nebo ne a taky jsem nevěděla, jestli to psát v ich formě nebo er formě...mno, když jsem to začala přepisovat do er formy, tak se mi to vůbec nelíbilo, takže to je jenom necelá stránka psaná ich formou...
moc prosím, kritizujte! ;o)


Odemknu dveře, vtáhnu dovnitř kufr na kolečkách a pořádně za sebou zavřu.
"Katko? Už jsem doma," zavolám do chodby a zouvám si kozačky. Pohled mi padne na malinké botičky a teprve teď si uvědomím, že Kryštof možná spí.
Z obývacího pokoje vyjde má nevlastní matka s Kryštůfkem v náručí. "Ahoj Eliško," vítá mě s úsměvem a můj roční bratříček ke mně natahuje ručičky.
Vezmu si ho od Katky a následuju ji do kuchyně, protože správně předpokládá, že jsem jedla naposledy v poledne, což je nějakých šest hodin zpátky. "Promiň, že jsem nepřijela už v úterý, ale dneska ráno jsme měli psát test," omlouvám se, zatímco v mikrovlnce se mi ohřívá zeleninové rizoto.
"Měli?" neunikne Kátě minulý čas.
"Eli, Eli!" poskakuje mi nadšeně na klíně Kryštůfek.
Usměju se na něj. "Profesor nám včera večer poslal mail, že dnešní hodinu ruší. Kdybych to bývala byla věděla, tak jsem přijela v to úterý. U něj jsem to ale měla předpokládat, měli jsme sotva polovinu hodin. Vážně jsem zvědavá, kdy si napíšeme ten dnešní test a hlavně, jak bude vypadat zkouška."
Mikrovlnka cinkne a Katka se zvedne. "Však to určitě dopadne dobře," mrkne na mě, postaví přede mě talíř a vezme si Kryštofa k sobě. "Kdy přijede Tomáš?" začne jiné téma.
Zastavím se uprostřed pohybu a kouknu na ni. "Nepřijede."
"Jakto? Já myslela, že do Vánoc bude tady a po Vánocích pojedeš za ním."
Povzdechnu si. "Jo, to jsem si myslela taky," ujistím ji a konečně ochutnám Kátino skvělé rizoto.
"Vy jste se zase pohádali?" položí další otázku.
Odložím vidličku, protože tohle bude jistě delší rozhovor. "Ne."
Její obočí vylétne vzhůru. "Co se teda stalo? Ještě jsi mu neodpustila?"
Pokrčím rameny. "Odpustila, ale nedokážu zapomenout. Prostě jsme si dali pauzu."
"Pauzu?"
Přikývnu. "Já si to potřebuju promyslet. Víš, od té jeho poslední epizodky," naznačím ve vzduchu uvozovky, "uběhlo sice už pár měsíců, ale já se nedokážu zbavit pochybností. Přistihla jsem se, že mu kontroluju trička, jestli na nich náhodou nenajdu otisk rtěnky nebo tak něco. Dokonce jsem minulý týden odolávala pokušení prohlídnout mu smsky. Leze mi to na mozek," schovám obličej do dlaní.
Pár minut je ticho rušené pouze bráškovým žvatláním.
"Nikdy jsem to nezažila, ale myslím, že nejsi jediná holka, která tohle dělá. Navíc tebe šlechtí to, že jsi mu do toho mobilu nekoukla," snaží se mě uklidnit.
"Jenže jak dlouho toho budu ještě schopná? Nechtěla jsem se s ním rozcházet před Vánocema, ale myslím, že dýl s ním nevydržím. Nechápej mě špatně, já ho miluju, ale nevěřím mu. Podvedl jednou, podruhé, podvede potřetí," podívám se své nevlastní, o deset let starší, matce do očí.
"Možná ses s ním měla rozejít. Vztah bez důvěry podle mě nemá smysl. Jenom se trápíš," povzdechne si, "a on nejspíš taky."
Zamyslím se. Má pravdu, já vím, že jo, ale s Tomem chodím tři roky, prožili jsme toho spoustu a překonali snad ještě víc, proto je nejspíš tak těžké ho opustit. "Prosím tě, nebavme se už o tom."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 23. června 2011 v 18:13 | Reagovat

nevypadá to špatně, jen nevim jestli to je na knížku, ale jako povídka by to určitě bylo špičkový

2 Delly Delly | Web | 25. června 2011 v 16:11 | Reagovat

Na posouzení je toho celkem málo, ale jinak pěkný! :) Líbí se mi tvůj styl psaní ..

3 evi evi | Web | 25. června 2011 v 20:42 | Reagovat

mhm, docela prima macecha, doufám, že si příště počteme víc:-)

4 Verča Verča | E-mail | 26. června 2011 v 0:40 | Reagovat

Moc krátký na to, abych mohla hodnotit. Každopádně píšeš hezky, takže na knížku bys mít mohla. Jasně, že to pak záleží na vkusu těch lidí v nakladatelství a td, ale nikdy to nevzdávej.:-)

5 gigi gigi | Web | 4. listopadu 2011 v 0:10 | Reagovat

nooo... :D ...ne,dobře, zcela vážně :) ... vypadá to docela dobře, Eliška zatím vypadá jako v klidu holka a Katka je tež super :) Tomáš asi bude trochu do větru,ale co už :D ...akorát - nevím,zda by ještě někdo takhle v běžném rozhovoru použil:"Kdybych to bývala byla věděla...", a tež mi to na chvíli připomnělo jeden díl Gilmore Girls,ale to možná jen proto,že jsem ho viděla celkem nedávno :)...jinak to ale vážně vypadá moc pěkně, takže určitě pokračuj a uvidíš,co z toho vyleze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama