prostě se o to musím podělit =o)

19. června 2011 v 0:00 | Hope |  zpověď jedné duše


nejde o nic závratného =o)


První vás ale chci ujistit, že na kapitole ke knížce se pracuje, i když jsem se teď tak trochu zasekla, ale já to prolomím a to půjde. ;o)

Teď k tomu, co vám chci sdělit. =o) Bude to krátké, alespoň doufám.
V pátek jsem měla telefonát až z Dánska. Mno, a nevypadalo to, že za sebou mám deset let angličtiny, maturitu a k tomu ještě dva semestry na vysoké. Už se nedivím, že jsem nenapsala zápočet v zimáku ani jednou. Ale to je jedno, o tom jsem nechtěla psát. =o)
Já jsem si včera nedokázala vzpomenout ani jak se řekne anglicky později! Já jsem totiž viděla strašně málo filmů, kde se posouval děj třeba o několik let a bylo tam anglicky napsáno třeba o osm let později (viz. A Cinderella Story). Mno, ukončily jsme teda hovor a mně zhruba půl minuty po tom dojde, že později je LATER! Já normálně myslela, že mě vomejou. Bohužel, se mi díky tomu víceméně potvrdilo, že jakmile se dostanu do Anglie, Dánska nebo kamkoliv jinam, tak si vzpomenu sotva na Yes a No, natož abych dala dohromady větu, která bude dávat smysl a bude říkat to, co říkat má.
Ovšem abych na tom neviděla jenom ta negativa, dneska mi přišel mail a v něm stálo: And do not be scared, what I heard, you speak good English and I do not bite;o) (překlad: A nemusíš se bát, co jsem slyšela, mluvíš dobře anglicky a já nekoušu;o) ). Předtím bylo napsáno, jestli mi může zavolat znocu, potřebuje totiž au pair od začátku července.
Já nemám extra velké problémy s psaným projevem, navíc u něj můžu použít slovník, že, ale prostě tohle byl můj první telefonát s člověkem, který mluví anglicky a já byla šíleně nervózní a navíc na cestě do města, abych neskončila pod mostem. =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 19. června 2011 v 0:22 | Reagovat

hej, paráda!!!

2 Drom Drom | Web | 19. června 2011 v 0:39 | Reagovat

Hele, nic si z toho nedělej..:D já nikdy v životě nazapomenu na můj hovor do Anglie, když sem musela zavolat své rodině, kdy přijedu..:D vážně to byla sranda, bo to bylo po 9. třídě a já neuměla skoro nic..:D já měla naučenou větu "Dobrý den, tady Lucy. Přijedu 31. srpna v 15hodin," a ona se mě najednou začala ptát.. tak sem hezky mlčela, dokud nepochopila, že tam na ten kurz jedu naučit se anglicky..:D :D a pak se jen rozloučila a bylo to..:D ale nakonec to nebylo tak děsné..:D

3 nel-ly nel-ly | Web | 19. června 2011 v 9:24 | Reagovat

tak hlavně že si VYDĚLA :D i moje krásná beta se ošklivě utne... ach jo, slasti mládí :D
hele, co se týče angličtiny, já při maturitě mluvila o "číp elektronika" a podobnejch věcech ;-) ani jsem se nevzpomněla, jak se řekne zlatnictví.... a na při zkoušce minulej rok jsem zas nevěděla, jak říct nezaměstnanost (a ano, těsně předtím jsem mluvila o zaměstnancích :D)

4 evi evi | Web | 22. června 2011 v 11:30 | Reagovat

To už tak bývá, že si člověk nevzpomene na slovíčko, co právě potřebuje - mě při čtení tvého článku hned napadlo 8 years later, ale kdyby na mě někdo mluvil do telefonu, tak bych si nevzpomněla ani na to, jak se jmenuju. To tě hrozně obdivuju, z telefonování v cizím jazyce já mám strach vždycky největší, já mám totiž problém rozumět lidem i česky:-D Dánsko? To bys měla fajn, navíc u lidí, co nejsou rodilí mluvčí, se mnohem líp domluvíš než v anglické rodině, která to na tebe bude chrlit:D Držím palce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama