1.3.2011

1. března 2011 v 17:13 | Hope |  zpověď jedné duše

nový měsíc nezačal zrovna valně...


Ráno jsem byla darovat krev.
Mno, měla jsem vstát v pět, jet busem v 6:10, ale vzhledem k tomu, že jsem šla spát celkem pozdě, tak jsem vstala v 6:12, takže jsem jela až busem v 6:40. Kamarád na mě čekal na zastávce, protože jsme šli darovat krev spolu a je dobře, že jsem nešla sama, protože netuším, jak by to v takovém případě dopadlo.
Já to vysvětlím.
K odběru jako takovému mě pustili, ale paní doktorka mi sama řekla, že přimhouřila oko. Měla jsem málo železa a sodíku a k tomu ještě vysoký tlak, což se celkem vylučuje, protože doktorka mi řekla, ať piju minerálky se zvýšeným obsahem Na, ovšem mám míň solit. Mno, to je jedno.
Když došlo k samotnému odběru, tak sestřička nemohla najít žílu. Jaké překvapení! Pak když si myslela, že žílu našla, tak ji napíchla, jenže ouha, ono se to jenom jako žíla tvářilo, ovšem evidentně o žílu nešlo. Sestřička se ale snažila, bohužel, to pak už bolelo, tak teda řekla, že napíchneme druhou ruku, protože tam to vypadá nadějněji. Naštěstí se jí to pak povedlo, i když žíla byla hluboko, ale sestřičky jsou tam šikovné. =o) Za to první nemohla, moje žíly se schovávaly i minule. Řekla bych, že si rády hrajou na schovávanou. Toho, si radši nevšímejte, je to jenom takový menší zkrat.
Potud to bylo OK. Bylo mi dobře, i když je pravda, že při onom nepovedeném pokusu se o mě pokoušely mdloby, ale po odběru mi bylo fajn a tak jsem odešla do čekárny. To byla chyba, velká chyba!
Posadila jsem se ke stolu, oblíkla si mikinu, ale udělalo se mi zle, tak jsem mikinu opět sundala a došla si pro pití, protože pitný režim je přece důležitý. Ve chvíli, kdy ani to nepomohlo, šla jsem na záchod, abych si opláchla obličej studenou vodou. Nepomohlo to. Posadila jsem se tedy a zhluboka dýchala, jenže se mi začala motat hlava. A aby to přestalo, zavřela jsem oči, že se budu líp soustředit, nebyl to nejlepší nápad. Složila jsem tedy ruce, opřela se jimi o umyvadlo a položila na ně hlavu. Mno, a pak jsem se probrala až na zemi, kdy mě bolelo čelo (jo, jo, mám na něm dvě boule) a nechtěla jsem se zvednout, protože ty dlaždice tak krásně chladily. Odešla jsem tedy zpět do čekárny a posadila se, sestřičky si všimly, že mám nezdravou barvu a tak mě posadily k oknu, nakonec jsem si i lehla, daly mi mokrý hadr na čelo a mně se udělalo líp.Za chvilinku dorazil kamarád.
Jedna ze sestřiček pak došla pro doktorku a ta mi znovu změřila tlak, byl nižší než předtím, ale to se dalo čekat, mno ne? =o) Paní doktorka mě donutila vypít další tři skleničky čaje a sníst dvě housky. Jo, bylo mi líp, ale zase jsem byla přejezená. Někdy během jídla jsem přišla na to, že mě bolí nos! Jo, já si narazila i nos. To je děs. Naštěstí jsem si nerozbila brýle, to by mi tak scházelo.
Toť k mému prvnímu omdlení nejspíš vše. =o) Akorát doufám, že žádné další mdloby už se nikdy konat nebudou, alespoň ne při darování krve. =o)
Zbytek dne popisovat nebudu, protože ten jsem víceméně strávila ve škole, na pedagogice, didaktika byla zrušená. =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 1. března 2011 v 17:30 | Reagovat

sorry, fakt se to vůbec nehodí, ale silně z tebe nemužu :D to bylo hodně krušný ráno!

2 Hope Hope | Web | 1. března 2011 v 17:33 | Reagovat

Šílenej, to je v pohodě, já to chápu :-D

3 Marlex Marlex | 2. března 2011 v 22:12 | Reagovat

Miluji příběhy co píše sám život :-)

4 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 3. března 2011 v 12:09 | Reagovat

Ahojky =) Info k LS http://sussanah.blog.cz/1102/ls-prohlaseni
Pročti si to, dodala jsem tam chybějící informace o časech =)

5 evi evi | 4. března 2011 v 21:21 | Reagovat

tyjo, odběr, to tě obdivuju - já se k tomuhle nikdy neodhodlala, neb mám spíš nižší tlak se sklonem k mdlobám - já bych se jim tam poroučela ještě na sále:D Ale loni jsem nějak měla vyšší tlak a pak se zjistilo, že jsem právě měla nedostatek železa (jako ty, i když o sodíku nevím nic). Tak jsem každý den slupla tabletku železa a pak se to kupodivu (klep klep na dřevo) zlepšilo. A pitný režim, ten je hodně důležitý - taky mi vždycky horko těžko hledají žíly, a když už je najdou, tak z nich nic moc neteče - že prý je krev moc hustá:-D

6 martnka martnka | Web | 5. března 2011 v 10:07 | Reagovat

jeeejda, ne že bych se chtěla smát cizímu neštěstí, ale tohle mě fakt pobavilo :D doufám, že už ti je lépe ;-) neboj, moc dobře vím, jaké to je omdlít(nic příjemného, co bych doporučovala kamarádům). Já jsem si třeba myslela, že jsem oslepla, protože když jsem se probrala, tak byla tma jak v pytli a všude hvězdičky a to bylo ráno! Takže jsem panikařila, sestřičky samozřejmě panikařily se mnou, naštěstí se mi brzy rozsvítilo, prtože by musel přijít doktor a taky by začal panikařit :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama