Za mnohé vděčí přátelům

28. prosince 2010 v 0:00 | Hope |  literární soutěž
avatar
máme zveřejnit svá díla do 2. kola literární soutěže, tak tady je =o) měla to být charakteristika a povinné položky byly vzdor a vzor a já na ně málem zapomněla =o) njn, skleróza nebolí ;o)


Dívka, kterou budu popisovat, si o sobě rozhodně nemyslí, že je krásná, ba ani hezká. Má pocit, že je ošklivá a proto ji nikdo nemá rád. Její oči hrají všemi barvami. V dětství bývaly modré, poté šedé a nyní jsou kombinací těchto dvou barev s příměsí zelené a hnědé. Má světle hnědé vlasy, které kdysi byly blonďaté. Jeden čas dokonce vypadaly jako zlato. Je si jistá, že není ničím výjimečná, ovšem je to pravda? Vždyť každý člověk je něčím zajímavý a tak jistě i ona, i když nezastává tento názor.
Tato obyčejná dívka si od malička získávala těžko přátele právě kvůli tomu, jak vypadala. Nikdo ji neměl příliš rád. Na druhém stupni základní školy se stala jednou z premiantek třídy, čímž si příliš přátel také nezískala. Nehleděla na to, nemohla, neboť cítila potřebu dokázat svému okolí, že není tou průměrnou studentkou, kterou do té doby bývala. Toto jí zůstalo. Jistě, někdy by radši svou snahu vzdala, ale nakonec v sobě vždy našla sílu pokračovat.
Postupem času, když objevila kouzlo internetu, poznala spoustu úžasných lidí. Bylo s podivem, kolik má najednou přátel. Nikdo ji nesoudil podle toho, jak vypadá, nýbrž podle toho, jaká je. Nikoho nezajímalo, jestli má bradavici na obrovském nose, zda je hubená nebo tlustá, vysoká či malá. Nic z toho jakoby neexistovalo. Byla pouze ona pod svou přezdívkou a její povaha, bez předsudků, bez odsuzování. S těmito lidmi mohla být konečně sama sebou, nemusela nic předstírat, na nic si hrát. Její upřímnost se jí nakonec sice vymstila, ovšem přátelé ji neopustili, za což je nesmírně vděčná.
Snažila se být nesobecká, avšak ne vždy se jí to dařilo, obzvláště co se přátel týkalo. Jenže to bylo nejspíš způsobeno právě tím, jak málo jich měla, proto si jich vážila a nechtěla je ztratit. Myslela často více na ostatní než na sebe samotnou. V první řadě byla část její rodiny. Bylo jí jedno, jestli se jí to stane osudným, musela se jednoduše chovat jako dospělá a tím se lišila od své sestry.
Dívka nepřestává v hloubi duše doufat, že jednou se objeví její princ na bílém koni a ona konečně bude šťastná. Netouží po tom, aby její vyvolený byl dokonalý, nikdo není, ale chce, aby ji měl rád! Takovou jaká je, protože se nehodlá kvůli nikomu měnit. Měl by být alespoň trochu romanticky založený, stejně jako ona. Její romantická snící povaha se promítá do všech jejích děl, jakožto i její povětšinou nepříliš šťastné zážitky.
Má i záporné vlastnosti, jež jí komplikují život.
Nedokáže si prosadit svou, rozhodně ne hned. Ví, že to s ní všichni myslí dobře, ale má strach, aby někomu neublížila. Nejspíš by stále dřela bídu s nouzí, kdyby s ní přátelé neměli svatou trpělivost a nenápadně ji vytrvale nepostrkovali k cestě vedoucí správným směrem.
Další takovou nevítanou vlastností je její nedůvěra v sebe sama. Ona v hloubi duše ví, že je dobrá a zaslouží si chválu, milující rodinu, lidi, kteří ji mají rádi, ale bojí se tomu věřit. Všem vzdoruje, nerada by totiž, aby se z ní stala namyšlená fiflena, jejíž díla za nic nestojí a ničí chválu si tím pádem nezaslouží. Proto bude radši stát nohama pevně na zemi, myslet si, jak je nedokonalá, neboť poté může být jen mile překvapena.
Teprve nedávno objevila svůj vzor. Dopomohl k tomu jeden jediný krátký dokument, při němž se zničehonic rozbrečela a nemohla přestat. Jejím vzorem není nikdo jiný než autorka knih o světoznámém čaroději. Ano, možná je to ohrané a neoriginální, ale nestydí se za to. Vždyť právě knihy této spisovatelky byly první, o počtu stran větším než 200, které přečetla a okamžitě si je zamilovala.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 28. prosince 2010 v 8:12 | Reagovat

wow, víc ze mě fakt nedostaneš! wow to vystihuje nejvíc!

2 Angel Angel | 28. prosince 2010 v 11:03 | Reagovat

Na jedničku napsané a výstižné... co dodat

3 55 55 | 28. prosince 2010 v 11:35 | Reagovat

nádhera:)

4 Neriah Neriah | Web | 28. prosince 2010 v 21:19 | Reagovat

dokázala jsi toho mnohem víc než ti, díky kterým se tak podceňuješ. Ta tvoje vůle neustále bojovat je obdivuhodná. Adresa tvého blogu je výstižná. :-) Buď silná a drž se!! A trochu té sebedůvěry neuškodí! Znám spoustu lidí, co si věří a nejsou to žádné namyšlené fifleny. A věřím tomu, že i ty najdeš nějakého toho prince, s kterým budeš šťastná.
Teď jsem napsala něco, čím se sama neřídím, ale co už. :-D
Věřím tomu, že tohle dílko někoho zaujme a minimálně nechá člověka, aby si uvědomil, že by si měl vážit toho, co má... A ano, přátelé jsou zlatí! Nebýt přátel, tak taky nevím, kde bych byla.
A teď jdu najít ostatní  dílka, četla jsem jen u Bereniky, ostatní blogy neznám a zapoměla jsem si u těch pohádek poznamenat adresy. :-)

5 evi evi | Web | 30. prosince 2010 v 4:24 | Reagovat

Popsala jsi dívku, kterou znám přesně tak, jak jsi ji popsala. Tak bych řekla, že to je dobré a výstižné dílko:-)

6 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 2. ledna 2011 v 20:21 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama