Rande s překvapivým zakončením

3. prosince 2010 v 22:28 | Hopísek |  Pouta minulosti
avatar
přináším kapitolu k Poutům, kterou věnuji Gigince =o)
měla totiž včera narozeniny a já jsem jí slíbila kapitolu k narozeninám, ale bohužel jsem ji díky komentářům u předchozího článku včera nestihla, což mě mrzí, ale Gigi je naštěstí chápavá...
takže ještě jednou vše nej k narozeninám, zlatí...mám tě ráda =o*

snažila jsem se ten konec napsat, co nejlíp, ovšem neřekla bych, že se mi to podařilo, mno, můžete to posoudit sami...

snad nemusím připomínat, že první komentář si nevybírá =o) teď budu totiž pracovat na kapitole ke společné povídce a taky na dárku pro Drom, čímž si nejspíš zničím všechny mozkové buňky, protože netuším, co tam psát a to ani nemluvím o povídkách na přání =o)


Shirley seděla u toaletního stolku a nepřítomně pozorovala svůj odraz v zrcadle. V hlavě jí stále zněla sestřina a posléze i švagrova slova z předchozího večera, díky nimž byla celý den duchem nepřítomná. Všimli si toho všichni, kteří ji onoho dne viděli, ale ona všechny odbyla s tím, že se nic neděje. Ovšem ono se dělo! Věděla moc dobře, že Charlottino a její jméno už navždy zůstane zapsané v rodokmenu rodiny Blacků. Nebyla si však jistá, zda udělala dobře, když potlačila svou chuť na vypálení těch dvou jmen, kterou měla ve chvíli, kdy s Anne procházely kolem při cestě zpět do haly.
Povzdechla si a postavila se, aby naposledy zkontrolovala svůj odraz v zrcadle. Slušelo jí to, to musel uznat každý, kdo ji viděl. Měla na sobě černou sukni s dvěma protizáhyby vepředu i vzadu končící nad koleny a bílou halenku s tříčtvrtečními rukávy, manžety ohnuté vzhůru. Dlouhé štíhlé nohy měla obuty do černých lodiček s otevřenou patou na jehlovém podpatku. Oblečení nebylo příliš noblesní, ale zároveň také nemohlo urazit. Shirley nevěděla, kam se Siriem půjdou na večeři, a proto zvolila outfit sice elegantní, ale ne příliš vyzývavý.
Naposledy na sebe pohlédla do zrcadla, zhluboka se nadechla, vzala z postele kabelku a vydala se do obývacího pokoje, kde její dcerka sledovala jakýsi kreslený seriál spolu se svými prarodiči. Shirley se zastavila ve dveřích a pozorovala, jak je Charlotte šťastná. Pousmála se. Milovala ji víc než cokoliv na světě a byla rozhodnutá tohle úžasné černovlasé stvoření, jež jí před pár lety převrátilo život vzhůru nohama, chránit před vším.
Shirleyina maminka pootočila hlavu tak, aby viděla na svou starší dceru. "Sluší ti to," pochválila její oblečení.
Charlotte doteď zakoukaná do pohádky odtrhla pohled od obrazovky, vyskočila na nohy a běžela ke své mamince. "Vypadáš klásně! Tatínkovi se ulčitě zase budeš líbit!" nechala se od ženy obejmout a hleděla na ni rozzářenýma očima.
Hnědovláska se pouze pousmála. Neměla totiž vůbec v plánu se mu líbit, alespoň ne vědomě. Vlastně doufala, že ho touhle večeří odradí a on už ji nechá být. Pak by totiž nevídal Charlotte a nemohl si všimnout jejich podoby, i když bylo jasné, že dřív nebo později její tajemství vyplyne na povrch a pak bude mít co vysvětlovat. Děsila se toho, ale v této chvíli se na to snažila nemyslet.
Jason Benett se zkoumavě zadíval na svou dceru. "Ona ví, kdo je její otec?" Nechápal to a Shirley se mu příliš nedivila, neboť jim to řekla teprve při jejich první návštěvě v USA po narození Charlotte. Tehdy se mylně domnívali, že je to Regulovo dítě a ona je při tom nechat nemohla.
"Zlatíčko, dodívej se s babičkou na pohádku. Já si musím promluvit s dědečkem," vyzvala svou dcerku a nechala se svým otcem následovat do kuchyně. "Tati," zhluboka se nadechla.
Nenechal ji říct více. "Jak jsi jí to mohla říct? Je to malé dítě! Co když se prořekne? My na to pomalu ani nesmíme pomyslet, ale Charlotte to klidně řekneš! My bychom to s maminkou možná ještě ani dneska nevěděli, kdyby nebylo té podoby s Blackovými! Divím se, že to Sirius nezjistil během toho týdne, co ji hlídal!"
Jason se mračil a Shirley si opět připadala jako školačka, kterou peskují za neuklizený pokoj či rozbitou vzácnou vázu přivezenou z Afriky. "Já jsem jí musela něco říct! Našla jeho fotku! Nemohla jsem přece dopustit, aby se to dozvěděla od někoho jiného! To víš, že se bojím, aby mu náhodou neřekla tatínku, ale měla bych jí věřit! Jasně, je malá a možná z toho ještě ani nemá rozum, ale Sirius se to stejně dřív nebo později dozví. Spíš dřív než později," pohlédla mu do očí.
"Jak?" Jasonovi se mezi obočím objevila hluboká přenýšlivá vráska.
"Charlotte a já už jsme v jejich rodokmenu," popotáhla a setřela si hřbetem ruky slzu z tváře.
"Ach, holčičko moje," muž udělal krok k hnědovlásce a objal ji. Nesnášel, když jeho blízcí trpěli, obzvláště pak nenáviděl slzy svých dcer. Měl potom totiž pocit, že selhal, že byl špatným otcem, protože je nedokázal ochránit před vším zlým. Nyní byl původcem těch slaných potůčků on a nedokázal najít výstižnou nadávku, kterou by se otituloval, všechny mu připadaly příliš lichotivé.
***
Sirius Black seděl proti ženě svého srdce v jedné z nejlepších restaurací v centru Londýna a nemohl se na ni vynadívat. Stále mu připadala dokonalá i po těch letech, kdy se neviděli. Miloval ji tenkrát a miluje ji i nyní se stejnou intenzitou.
"Tak," nadechl se, "kde má Charlotte otce?"
Shirley čekala jakoukoliv otázku, ale že bude zrovna tahle první, to rozhodně ne. "Já...on...dlouho jsem ho neviděla," nervózně se pousmála.
"Ví vůbec, že má skvělou dceru?" černovlasý muž ji propaloval pohledem.
Modrá barva jejích duhovek téměř zmizela pod černotou zorniček, které se rozšířily děsem. On zjistil, že je Charlotte jeho dítě! Napadlo ji. Ale pokud by na to přišel, Anne s Regulem by ji přece varovali a určitě by tady neseděl tak klidně. Dovedla si celkem živě představit jeho reakci, byl by schopný změnit restauraci v kůlničku na dříví. "Ví," zalhala.
Překvapeně vydechl. "A viděl ji?"
Shirley mu nechtěla lhát víc než je nutné, ale v tomhle musela. Nikdy by nepřijal pravdu. Dítě a přítelkyně určitě nezapadali do představ o jeho budoucnosti. "Samozřejmě."
Potřásl nevěřícně hlavou. "V tom případě to nechápu! Jak někdo může opustit tak skvělou holčičku, jejíž matka je úžasná?" něžně se na ni usmál.
"Dítě nezapadalo do jeho plánů, takže ani já," pokrčila rameny.
"A ona o něm ví?" položil konečně otázku, na níž by mohla pravdivě odpovědět.
Žena ovšem pouze pokývala hlavou, neboť se bála, aby ji nezradil hlas.
Muž se nadechoval k další otázce, ale byl přerušen příchodem číšníka, který přinesl dezert. Jejich konverzace byla tedy odložena na dobu po večeři, kdy se ovšem ani jeden nevrátil k tématu Charlotte a její otec, za což Shirley děkovala nebesům.
***
Stáli mlčky vedle sebe před restaurací jako dva cizinci a čekali, až přijede taxík, který zavolali, aby se Shirley bezpečně dostala domů a nemusela se přemisťovat. Sirius jí nabídl, že ji doprovodí, ale ona nechtěla, ovšem nechala se přemluvit alespoň k odvozu taxíkem.
Sirius se po chvíli tíživého ticha pootočil a zahleděl se na ni. Pečlivě zkoumal každičký detail jejího obličeje. Pohledem šedých očí utkvěl na jejích rtech, které se nepatrně chvěly a lákaly ho k sobě. Nedokázal jim odolat. Objal Shirley kolem pasu, přitáhl k sobě a políbil ji.
Polibek byl naléhavý, žádostivý. Jeho rty vysílaly žhavý signál do každičkého nervu jejího těla. Shirley se podvolila tlaku jeho rtů a polibek mu opětovala stejně naléhavě.
Příjezd taxi je od sebe na okamžik odtrhl, avšak pouze na tak krátký, aby nastoupili a nechali se odvést k domu, v němž měl Sirius pronajatý byt.
Ještě se za nimi ani pořádně nezavřely dveře a oni ze sebe již strhávali oblečení. Nenasytně se celou dobu líbali. V ložnici se pak jejich těla našla, jako kdyby se snad od svatby Lily a Jamese ani nerozdělila. Všechno bylo stejně skvělé jako tenkrát. Společně dosáhli vrcholu. Bylo to úžasné, bylo to nečekané a dovolilo jim to zapomenout úplně na všechno.
K ránu, za okny byla stále ještě tma, pak Sirius našel na svém nočním stolku vzkaz, na němž stálo: Děkuji za krásný večer. S láskou S.
Muž se spokojeně pousmál, zhasl lampičku, kterou rozsvítil, aby si přečetl těch pár slov, otočil se na bok a opět usnul. V té chvíli mu ke spokojenosti stačilo, že se Shirley večer líbil.
Ta zatím v domě svých rodičů pozorovala spící dcerku a snažila se přesvědčit samu sebe, že to nic neznamenalo a nebyly v tom city, pouze potřeba ukojit svou touhu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 gigi gigi | Web | 4. prosince 2010 v 10:59 | Reagovat

No,hustě!!! :D nemám slovo...čekala jsem všecko, ale takový konec tedy ne :D ale jako super!!! :) povedená kapitola a těším se, až napíšeš někdy další :)... krásný dárek :) děkuji :)

2 Angel Angel | 4. prosince 2010 v 14:45 | Reagovat

Moc hezký:-) chjo když já sem závislá na Nickovi. Tak mi dej aspoň takovej majijinkej nástin,kdy tak napíšeš pokráčko prosím prosím.

3 Hope Hope | Web | 4. prosince 2010 v 14:51 | Reagovat

[2]: pokusím se přes Vánoce, ale nemůžu nic slíbit...já vím, že čteš jenom Nika, ale bohužel, já teď nějak nestíhám =o( přes Vánoce ale budu mít dost času, tak snad mi to vyjde =o)

4 Angel Angel | 4. prosince 2010 v 16:05 | Reagovat

Ne přečetla sem si i tohle a musím říct, žes mě nesklamala a líbí se mi to. Ale to víš- už se těším na tvoji knížku:-)

5 Hope Hope | Web | 4. prosince 2010 v 16:41 | Reagovat

[4]: jasně, jasně, já to chápu =o)

6 Misha Misha | 5. prosince 2010 v 2:55 | Reagovat

Parada!!:-P uz se nemuzu dockat dalsi!:-))

7 Hannah x) / Christie Hannah x) / Christie | 5. prosince 2010 v 19:40 | Reagovat

Skvělé! Vážně jsem hrozně zvědavá, jak to dopadne. A divím se Shirley, že mu to pořád tají i když vidí, že je Sirius obě miluje. :)

8 Hope Hope | Web | 5. prosince 2010 v 19:41 | Reagovat

[7]: nj, jenže neví, jak dlouho mu to vydrží :-D však se neboj, za pár kapitolek se to dozví a jeho reakce...mno, nech se překvapit =o)

9 Cassie Cassie | Web | 5. prosince 2010 v 22:37 | Reagovat

Perfektní!:) Doufala jsem, že to takhle dopadne:D Jen by mě zajímalo, kdy to Siriusovi dojde. Prosím, další kapitolku!:)

10 evi evi | Web | 6. prosince 2010 v 12:15 | Reagovat

No páni! Tak teď to bude mít holka aspoň pořádně zamotané! Až si Sirius všimne rodokmenu, tak ho asi trefí:D

11 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 6. prosince 2010 v 18:37 | Reagovat

Tak! Trochu později, než jsem chtěla, ale je tu zadání druhého kola =) http://sussanah.blog.cz/1012/ls-zadani-druheho-kola

btw moc pěknej dess! =)

12 Hannah x) / Christie Hannah x) / Christie | 6. prosince 2010 v 18:55 | Reagovat

AAAA! Já to nevydržím! Piš! Piš! :D :)

13 Šílenej Šílenej | Web | 7. prosince 2010 v 14:54 | Reagovat

borec Sirius opět zaskóroval, že mě to ani nepřekvapuje :D

14 Nerissa Nerissa | 7. prosince 2010 v 18:21 | Reagovat

Naprosto úžasný. Taky se nemůžu dočkat až mu to Shirley řekne.Doufám, že budeš mít brzy čas napsat pokráčko.

15 Ovečka Ovečka | Web | 14. března 2011 v 18:09 | Reagovat

Tak, jak jsem slíbila, tak jsem i udělala! Konečně jsem se dokopala k dočtení těch pár kapitolek, které mi unikly! A musím říct, že jen doufám v brzké pokračování, zlatíčko!
Proč strašit chudáka Siria dalším imaginárním mužem v Shirleyině životě? Už by tomu "černovlasému volovi" - tvá slova :D - mohlo dojít, že on je otcem toho neuvěřitelně chytrého a prozřetelného děvčátka! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama