17.12.2010-25.12.2010

26. prosince 2010 v 19:43 | Hope |  zpověď jedné duše
avatar
tanhle článek je psaný v přítomném čase, protože jsem stejně jako loni psala téměř denně, co se stalo...fotky dodám časem a některé další informace mohu případně poslat na maily...


17.12.2010
Schválně jsem jela do Ostravy dřívějším vlakem, abych neměla na přestup jenom dvě nebo čtyři minuty, ale jak se ukázalo ihned po příjezdu do Svinova, mohla jsem si to ušetřit. Expres, kterým jsem měla jet do Prahy, měl totiž 40 minut zpoždění! Nakonec tedy bylo 50 minut, ale co už. V Praze jsem se sešla s Drom a konečně navštívila Palladium. =o) Za hodinu jsem se pak sešla s Elinkou a do Plzně pokračovala vlakem po sedmé hodině večer. Ten dojel do Plzně asi s desetiminutovým zpožděním, ovšem i tak jsem měla v Plzni na přestup naprosto zbytečných 10 minut. Zbytečných proto, že odjížděl s protější koleje. Mno, nakonec se z 10 minut stalo 20, ale nevadí. V Plasích pak do vlaku přistoupila teta, tak to bylo opravdu fajn. =o)
Jinak ve vlaku z Prahy do Plzně mě jedna studentka práv ujistila, že se nemám čeho bát. Já vím, říkáte mi to všichni, ale když já se i přesto věčně bojím. Od teď už to snad ale bude lepší.
Ten večer jsem ještě i viděla Terezku. Spinkala a já nakoukla do ložnice. Ach, to dítě je úžasné! Miluju ji. =o)

18.12.2010
Terezka si na mě naštěstí rychle zvykla, takže se na mě od rána usmívala, ale měla chudák den plný úrazů. Prsty omylem lehce přivřené postelí, vystříkla na ni troška horké omáčky, což byla víceméně taťkova vina, protože nedával pozor a vrazil mi do talíře, který jsem nesla v rukou. Mno, ale přežila ten den, nebojte. =o)
Dopoledne jsem taťkovi do noťasu nainstalovala hru, kterou dostal k narozeninám a jaksi mu nejde v jejich počítači doma a je vážně dobrá hra, taky ji hraju. =o)
Večer jsem pak jela do Plzně na slučák se spolužákama ze střední a bylo to strašně fajn! Na konci jsme byli jenom čtyři, ale to asi tak hodinu. Ovšem byl tam i jediný kluk od nás ze třídy, který je policajt, a dostala jsem od něj stejně jako holky pusu na rozloučenou a opět se mi dostalo ujištění, že se nemusím bát, nemají nejmenší šanci. Policie to řešit nebude, protože mají spoustu jiných a důležitějších věcí na práci.

22.12.2010
Celý den jsem nakupovala s tou starší nevlastní ségrou, která je ovšem mladší než já, dárky. Byly jsme v Plzni snad úplně všude. Teda až na Olympii, mno. =o)
Když jsme pak přijely domů a asi dvě hodiny po nás přijel i taťka, tak jsem se rozčílila a rozčilením i brečela. Den předtím totiž taťkovi přišel dopis od soudu a on si ho dneska (22.12.) vyzvedl na poště. Tušili jsme, že to bude kvůli soudu se ségrou, ale já ani ve snu netušila, že mě to tak naštve! Kdybyste věděli, co všechno tam píše! Ale nebojte, já si ji v sobotu podám! To, co jí řeknu, si za klobouk nedá! V sobotu tady u taťky totiž má být celá rodina, nějakých 19 lidí, ovšem já si to s ní vyříkám venku, jelikož jsem to slíbila. Taťka nechce, abychom to řešily doma, tady chce mít klid. Ovšem pak se budu muset nějak uklidnit, asi si zajdu do hospody na panáka, jinak to nevidím.

23.12.2010
Dnešek byl pěkně hnusný! Dospěla jsem k názoru, že jet na Vánoce k taťkovi byl moc špatný nápad! Mám chuť sbalit si saky paky a vrátit se do Opavy. Okamžitě! Nenávidím letošní Vánoce, nenávidím.

24.12.2010
Radši se nebudu vyjadřovat k dopoledni a odpoledni a rovnou se pochlubím tím, co jsem dostala. =o) Víte, ani mi nijak nevadí, že se teď budu chlubit, protože mám čím.
Od Delfínka jsem dostala baňku se svým jménem, které tam vytvořila třpytkami. Baňka je fialová a jméno modré. =o)
Od kamarádky z Opavy jsem dostala vlněné ponožky, alespoň mi nebude zima. =o)
Od mladší nevlastní ségry jsem dostala takový červený pruhovaný šátek a vzala si ho na půlnoční, která začínala v devět. Od jejího přítele pak hlavolam Hexagon s HP 6. =o) K svátku jsem od nich dostala bonboniéru. =o)
Starší nevlastní ségra mi nadělila flashku o velikosti 4GB a sadu od Fa, která obsahuje sprchový gel a deodorant (původně ji měla dostat moje vlastní ségra, ale vzhledem k událostem minulých dní jsem ji dostala já…navíc ona by stejně frfňala a nevyužila by ji, protože používá pouze dětské mýdlo, musí). K svátku jsem si vybrala batoh. =o)
Taťka s tetou mi dali sprej, krém na ruce a kuličkový deodorant, vše s vůní levandule a k svátku bonboniéru (pralinky) od Milky. =o)
Já jsem toho moc nenadělila. Starší nevlastní ségře jsem nakreslila obrázek, koupila na něj rámeček a dala jí ho, líbil se jí, což mě potěšilo. =o) Mladší jsem dala voňavou svíčku. Terezka ode mě dostala blok a pastelky a v pondělí ode mě dostala přesnídávky, jogurty a Brumíky, protože teta říkala, že to bude lepší než hračky, kterých má spoustu a pod stromeček jich taky dostala dost, panenky, kočárek, dřevěnou stavebnici, kterou jsme kdysi taky měly se ségrou, plyšového medvídka, klouzačku atd. =o)
Taťka dostal od tety hrneček se dvěma fotkama Terezky. Taky nechávala dělat polštářky s Terezky fotkou babičkám a dědečkům, ale ještě jsem je neviděla, snad zítra. Jo a taky taťka s tetou dostali od nevlastního bráchy a jeho přítelkyně fotoknížku s fotkama Terezky, taťky, tety, mých nevlastních sourozenců a jejich drahými polovičkami. Pěkné je. =o) K tomu pak ještě dva hrníčky, na které bráchova přítelkyně vypálila jejich jména, tetě ještě takový ornament a taťkovi dva fotbalové míče. =o)

25.12.2010
Dostala jsem od babičky svíčky a potěšily mě, protože jsem nečekala vůbec nic.
Ségře jsem nevynadala, protože je zbabělec a bála se jít se mnou sama ven! Ten její mi taky neřekl ani pumpička. Prý to nemají za potřebí. Hlavně, že měli plnou hubu keců!
Ségry přítel se na mě díval jako na nějaký póvl a přiznávám, že na fotkách vypadá líp než ve skutečnosti.
Taťka večer pak volal ségře, že s tetou nechtějí ty dárky od nich, pro Terezku si dárky vezmou, ale pro sebe ne. Mno, byla zaražená. Ségry přítel pak sebral ségře telefon a vynadal taťkovi. Prý se mu nelíbí, jak se k ní chová. Mno, mně se zase nelíbí, jak se ségra chová k taťkovi, takže asi tak! A já mám prý v Opavě trestní oznámení, to jsem tedy zvědavá, jestli opět nekecal! (Musím ovšem přiznat, že se docela bojím.) Taky na mě chtěl volat policajty. Teta z toho byla špatná a já mám výčitky, že je to všechno kvůli mně. =o(
Fakt miluju lidi, kteří dokážou nadávat, vyhrožovat atp. pouze, když ho nevidí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 26. prosince 2010 v 20:15 | Reagovat

Ahojky! Pokračujeme v LS! http://sussanah.blog.cz/1012/ls-zadani-tretiho-kola =)
Sussanah

2 Angie Angie | Web | 26. prosince 2010 v 21:47 | Reagovat

No, Hope, co na to říct?
S těmi lidmi, to souhlasím, to jsou totiž velcí hrdinové, kteří mají v kalhotách naděláno.
Teďka mi přijde docela nemístné, když jsem ti přála k Vánocům, ale tak snad sis je užila v rámci mezí.
Tyhle Vánoce taky tak nějak nemám ráda a vím, že nebudu mít ani ty další, které budou. Prostě už nejsou to co bývaly, ztratily kouzlo, navíc už tři týdny depkuju, stávkuju a nechci dělat vůbec nic, takže i proto jsem si je neužila a možná proto na mě "vánoční atmoféra" nijak nepůsobila.
Každopádně mé přání do nového roku platí stále, snad bude lepší, než letošní:-)

3 Angel Angel | 27. prosince 2010 v 10:45 | Reagovat

Buď silná!

4 evi evi | Web | 27. prosince 2010 v 21:48 | Reagovat

Přiznám se, že mě pobaveně napadlo, jestli byla ta studentka práv z Prahy nebo z Plzně, ale každopádně měla pravdu. A bývalý spolužák policajt - no co jsem ti říkala? Mnoho jiných, důležitějších věcí na práci. Tak, tak. Zatím to vypadá, že si Vánoce spíš užíváš, tak jen v tomto duchu pokračuj a těším se na fotky:-) A přeji ti do Nového roku jen to nejlepší!

5 Nel-ly Nel-ly | Web | 28. prosince 2010 v 21:03 | Reagovat

Nemusíš si představit, jak moc tě chápu... Už jen kvůli tomu, co se děje poslední dobou u nás. Ale to mě zajímat zas tolik nemusí... už skoro tři týdny bydlím u babičky na zemi.. v lednu se snad stěhuju s kamarádkoua a vůbec... je na hovno, že nemůžeš vymazat rodinu, nikdy ne úplně, a že se matky nechovají, jako matky... ále, já si řekla, že rozebírat to nebudu a projdu hezky s klidem a bez vzteku, protože jak začnu psát, nemusela bych přestat

každopádně, když už do Prahy, tak příště třeba i se mnou :-* konečně bych zas někoho atky poznala osobně :D a zrvona do toho Palladia bych měla tak patnáctiminutovou cestu :D

Každopádně konec svátků si uží nejlíp v psychickém zdraví a v klidu... Nic si neber, dokud se něco nestane /což nakonec nemusí/ a prostě.. no vždyť to znáš, hlavu vzhůru, všechno bude jen lepší :) jednou

6 lilalila lilalila | 19. ledna 2011 v 11:08 | Reagovat

..no zlatíčko, mala si to perné... ale jak pravil klasik - blbé lidi , taky lidi. Je pravda, že čo sa cudzích blbcov týka, je to menej bolestivé, než keď sa ti tlačia do rodiny-au- :D Škoda, že  s maminou si nedokážete lepšie porozumieť. Ja som si naopak Vianoce užila, bolo super- fotky capnem na fb - raz - keď budem menej lenivá. Drž sa evik- vieš , ničím nedokážeš blbca nasrať viac, než keď sa mu nepodarí skaziť ti náladu ;)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama