Vzpomínky

7. listopadu 2010 v 11:22 | Hopísek |  Pouta minulosti
avatar
2.kapitola


Sirius Black seděl v křesle, v ruce svíral lahev s máslovým ležákem a zíral na svého nejlepšího kamaráda, který seděl proti němu a právě mu oznámil, že jedna kapitola jeho života, Shirley Benettová, za níž udělal před čtyřmi lety tlustou čáru, se vrátila. Netušil, že má dítě. James sice byl v pokušení mu to říct, ale pak si vzpomněla na Lilly, která ho důrazně nabádala k mlčenlivosti. Řekla, že Shirley nechce, aby se o Charlotte kdokoliv dozvěděl.
Jamesovi bylo jasné, že ji tají kvůli otci a taky si všiml, že se Charlotte podobá Siriovi. Ovšem stejně dobře věděl, že on není jediný Black, který může být otcem. Shirley chodila v Bradavicích s Regulem, ale těsně před svatbou Lilly a Jamese se rozešli. To byl možná důvod, proč se nechala Siriem, tak snadno odvést k němu domů.
"Kdy?" zeptal se stroze Jamese.
"Včera," dostalo se mu stejně strohé odpovědi.
Sirius si pořádně zavdal z lahve a na chvíli se ponořil do vzpomínek na onu hnědovlásku, jenž mu popletla hlavu a neměla o tom ani tušení.
Když v sedmém ročníku začala chodit s jeho bratrem málem se zbláznil. Miloval ji! Miloval ji dávno předtím, ale uvědomil si to až v den, kdy začala chodit s Regulem. Toužil jí to říct, jenže se nenaskytla vhodná příležitost a když už to vypadalo víc než nadějně, pokaždé je někdo přerušil.
Ač se to zdá nemyslitelné, on ji opravdu miloval. Miloval její dlouhé, hebké vlasy, smějící se modré oči, dolíčky ve tvářích, když se usmívala a hlavně její povahu. Byla milá, přátelská, chytrá a nevrhala na něj zbožňující pohledy pokaždé, když prošel kolem. Dokázal by ocenit i její chyby. Když mu oznámila, že odjede do Ameriky a potom odešla, sáhl po lahvi ohnivé whisky a opil se do němoty. Druhý den ráno toho trpce litoval, jelikož mu došlo, že ji mohl zastavit. Mohl jet na letiště, říct, co k ní cítí a teď mohli žít šťastně. Jenže místo toho seděl doma, opíjel se, sebelitoval se a jediné, co z toho měl byla kocovina a hrozná bolest hlavy.
"Jak vypadá?" zeptal se Sirius tónem, jako by na tom záležela jeho existence.
James se pousmál. "Pořád stejně, akorát dospěleji."
"Bydlí u rodičů?"
"Ano, ale nemyslím si, že na dlouho. Nejspíš si brzy najde něco vlastního."
"Má někoho?" chtěl vědět Sirius dychtivě.
"Já nevím. Nic neříkala a Lilly se taky nezmiňovala, takže nejspíš ne," pokrčil rameny.
Sirius si oddychl. Na moment se zamyslel a zvedl se z křesla.
"Kam jdeš?" James se také zvedl a šel za kamarádem do chodby, kde si bral bundu.
"Za Shirley!" odsekl a dál soukal ruku do rukávu, který jakoby se proti němu spikl a byl obrácený dovnitř. "Sakra!" zaklel.
"Vidíš? I ta bunda ví, že bys to dělat neměl! Nech tomu volný průběh!"
Sirius po příteli šlehl nenávistným pohledem, ale vzdal svou snahu. Vrátili se do obývacího pokoje, kde se bavili o všem možném, avšak tématu Shirley Benettová se pro jistotu vyhýbali.
***
"Mami?" Shirley vešla do kuchyně, kde její maminka právě četla Denního Věštce, který přišel ráno, ale ona neměla čas.
"Ano?" Veronica zvedla na okamžik hlavu, aby krátce pohlédla na dceru a opět se vrátila k novinovému článku.
"Chtěla bych se trochu projít, tak jsem tě chtěla poprosit, abys pohlídala Charlotte. Teď spí a nejspíš ještě dlouho bude, ale kdyby se náhodou probudila."
"Ale samozřejmě! Jestli se probudí, tak ji pohlídám! Buď venku, jak dlouho chceš!"
"Děkuju!" usmála se, odešla z místnosti, oblékla si teplý svetr, vyšla do slunečného, avšak větrného a tím pádem i studeného zářijového dne.
Procházela liduprázdnou ulicí, která vedla ke koupališti, na němž se kdysi po večerech scházela s kamarády a taky s Regulem.
Když si uvědomila, kam ji nohy vedou, zaplnily jí hlavu vzpomínky na ty krásné bezstarostné časy. Kdyby tenkrát, po svatbě Jamese a Lilly, myslela na následky, mohla si jich stále užívat, ale ona v tu chvíli myslela sobecky jenom sama na sebe.
Právě na koupališti se poprvé bavila s Lilly o lásce k Siriovi a neměla ani zdání, že o pár dní později se právě na tomto místě, bavil i on o tom samém s Jamesem.
Tady začala chodit s Regulem a tady se s ním také rozešla, protože se dozvěděla o sázce, kterou uzavřel s kamarádíčky ze Zmijozelu. Chtěl, aby jeho bratr trpěl, jenže Shirley nebylo jasné, proč by právě jeho vztahem s ní měl trpět. Vždyť on jí nikdy nevyznal lásku a ani v nejmenším nenaznačil.
Tohle koupaliště neznamenalo hodně pouze pro ni, ale také pro její přátele. James tady požádal Lilly o ruku, Remus vyznal lásku Gabrielle, jejich spolužačce, kamarádce a spolubydlící holek.
Koupaliště se stalo svědkem mnoha šťastných událostí, ale i těch druhých, jenže na ty myslet nechtěla. Bylo snadné na ně nemyslet a tak to udělala.
Posadila se pod starou lípu, která zde stále od nepaměti, opřela si hlavu o její kmen a zadívala se na sluncem ozářenou hladinu. Byla ráda, že tady nikdo není, potřebovala být sama, potřebovala si urovnat myšlenky a vše důkladně rozmyslet. Na jednu stranu si hrozně přála Siriovi povědět, že mají krásnou malou dcerušku, ale na druhou se toho bála. Bála se jeho reakce a taky jestli jí uvěří. Vždyť se narodila o víc než měsíc dřív a ona těsně před onou nocí chodila s jeho bratrem. Mohl by si myslet, že je Regulova, ale Shirley věděla naprosto jistě, že není! Věřil by jí však? Nejspíš ne. Povzdechla si, pohlédla na hodinky na levém zápěstí a když zjistila, kolik je hodin a ona venku byla hodiny téměř dvě, zvedla se, oprášila džíny, otočila se a zírala do známé tváře orámované černými vlasy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 13:51 | Reagovat

Ach, to je ono, přesně tak tam měl být :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama