úvaha

7. listopadu 2010 v 0:16 | Hopísek
avatar
ve třeťáku jsme měli napsat úvahu...na výběr byla 3 témata...
1. Co si za peníze nekoupíš?
2. tohle si nepamatuju přesně, ale bylo to něco se školou...Co mi škola dala? nebo něco takového...
3. Muž může být šťasten s jakoukoli ženou, pokud ji nemiluje. (Oscar Wilde)
28 lidí ze třídy si vybralo 1. téma, jedna holka 2. a já jako jediná 3., jelikož se mi to líbilo a chtěla jsem být originální...
dneska už mi nepříjde, tak skvělá, ale co nadělám...byla ohodnocena dvojkou a já byla celkem spokojená...nebyla v ní jediná hrubka...učitelce se nelíbila stylisticky...njn, byla na mě tou dobou nepříjemná a dávala mi to najevo pořád, ale teď na ni vzpomínám ráda, protože mě toho hodně naučila...


Oscar Wilde řekl: Muž může být šťasten s jakoukoli ženou, pokud ji nemiluje. Zamysleme se nad tím.
Opravdu si to myslel? Proč? Že by vlastní zkušenost? Zamiloval se, ona ho odmítla a Oscar Wilde skončil se zlomeným srdcem? Třeba ho napadlo: Zlomilo by mi to srdce, kdybych ji nemiloval? Ne, byl bych šťasten. Kdo ví, to se nyní můžeme pouze domýšlet.
Já zastávám názor, že muž může být šťastný (pouze) s ženou, kterou miluje. Vždyť kolik je šťastných zamilovaných párů? Hodně. Jistě, je vysoká rozvodovost, ale proč se dva lidé berou? Převážně z lásky, občas z donucení rodičů nebo okolností. V hodně dávných dobách byly převážně sňatky z donucení a bez lásky, lidé spolu i přesto byli šťastní, ale je docela dobře možné, že se do sebe postupem času zamilovali.
Pokud by to, co napsal Oscar Wilde byla pravda, znamenalo by to zmaření všech mých nadějí. Já totiž pořád věřím a zároveň doufám, že lidé se stále berou z lásky. Láska by měla být jedna z nejlepších věcí, které nás v životě potkaly. Doufám, že jednou se vdám za muže, který mě bude milovat, a kterého budu milovat i já.
Láska vlastně souvisí se vším. Když bude člověk nemocný a nebude ho nikdo milovat, bude chtít dál žít? Pokud člověk nebude mít rád svou práci, bude ho bavit? Nejspíš ne. A nabízí se spousta dalších takových otázek. Myslím, že na většinu z nich si odpovíme ne.
Stále zastávám názor, že kdyby Oscar Wilde řekl: Muž může být šťasten s ženou, pokud ji miluje, byl blíže pravdě. Ale je možné, že si to ze všech lidí na světě myslím jenom já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama