Severus

7. listopadu 2010 v 11:18 | Hopísek |  Který svět?
avatar
16.kapitola


Od toho mého útěku od rozhovoru se Siriem uběhl týden a já s ním stejně dlouhou dobu nezůstala ani na minutu sama, natož abych s ním mluvila, nestojím o to a on zřejmě také ne. Ovšem tohle je to nejmenší, co mě trápí. Horší je skutečnost, že jsem si zatím nepromluvila ani se Sevem, což mě trápí, jelikož bych ráda věděla na čem jsem, abych případně mohla rychle vymyslet náhradní plán k záchraně Lilly, Jamese, Siria a dalších nevinných lidí.
Chodím po prázdné ložnici, Lilly se dole ve společence háda s Jamesem, a přemýšlím, jak to narafičit, abych se setkala o samotě se Sevem. Napadá mě jediné řešení, jak ho dostat na nějaké tajné místo, dokonce vím které, ale to nemůžu prostě udělat!
"To nejde!" prohodím nahlas, zavrtím hlavou a zamračím se.
"Co nejde?" ozve se ode dveří kamarádčin hlas.
Prudce se otočím. Lily za sebou právě zavírá dveře, tváře má červené a vlasy rozcuchané. Zkoumavě si ji prohlížím ignorujíc její dotaz. A pak, když mi dojde, co se zřejmě stalo, na ni vytřeštím oči. "Ty...," slova mi nějak nejdou přes rty.
"Já?" zvedne nechápavě obočí.
"Líbala ses s Jamesem!" obviním ji.
Kamarádka se nervózně ošije a uhne pohledem. "To on líbal mě, ne já jeho!" brání se.
"Nemyslíš si doufám, že ti na tohle skočím?"
Lilly zavrtí hlavou a znovu se na mě s pousmáním podívá. "Hádali jsme se. Nebo spíš já jsem po něm křičela," opraví se s pokrčením ramen, "James mě popadl do náručí a přede všema, kteří byli ve společenské místnosti, mě políbil!" žaluje na něj.
Rozesměju se. Originální způsob, jak ukončit hádku. Tedy pro mě ne, jelikož já podobnou situaci viděla již několikrát v tom druhém světě ve spoustě filmů, avšak pro budoucí manžele Potterovi jistě ano. "Ale ty ses nebránila," zkonstatuji.
"Nebránila," hlesne, ale nevypadá dvakrát nadšeně.
"Co se děje, Lill?"
Kamarádka se nejprve posadí na svou postel. "Ty víš moc dobře, že ho miluju už delší dobu, jen mu to nechci za žádnou cenu říct, protože ubližuje mému kamarádovi."
Odfrknu si a posadím se vedle ní. "Kamarádovi, se kterým se nebavíš, protože tě v rozčilení nazval mudlovskou šmejdkou a tys mu to neodpustila."
Smutně se pousměje. "Možná jsem měla, když jsi to dokázala i ty."
"Mě ne...," zarazím se. Chci říct neurazil, ovšem kdybych to řekla, tak bych lhala. Nazval mě přece děvkou, když viděl, jak mě Sirius v Prasinkách líbá.
Lillyin úsměv je nyní chápavý.
"Vraťme se k tvému líbání s Jamesem," mrknu na ni.
Lilly přimhouří zlostně oči. "Není se k čemu vracet!" zavrčí. "Prostě jsme se nechali unést,to se stává! Mně spíš zajímá, co nejde!?" její pohled jasně napovídá, že pokud se ještě zmíním o tom, co se stalo ve společenské místnosti, tak mi nejspíš něco udělá, což samozřejmě nehodlám riskovat, avšak říkat jí, nač jsem pomýšlela, taky ne!
Mávnu rukou. "To nic, vážně. Prostě potřebuju mluvit se Severusem, ale nevím, jak ho dostat do Komnaty nejvyšší potřeby, aniž by se ho Malfoy a ostatní ze Zmijozelu nevyptávali nebo ho nepodezřívali."
"Tak s tím ti neporadím," povzdechne si.
To je mi jasné. S tímhle mi totiž neporadí nikdo, musím něco vymyslet sama.
***
Můj problém mi pomůže vyřešit náhoda. Tedy mám v té náhodě prsty, ale na prozrazení toho je dost času, naštěstí.
Nikdy bych nevěřila, že budu schopná se snížit k tomu, abych šla prosit kluka, jež mi tolik ublížil, aby mi pomohl. Nejspíš mi už opravdu přeskočilo! Jinak si to vysvětlit nedovedu. Doufám, že to nikomu neřekl, jak jsem ho prosila, protože jestli se to dozví Remus, tak jsem nahraná, přetrhne mě jako hada a pokud ne, tak potom budu ještě kdo ví jak dlouho poslouchat řeči typu: jsi úplně stejná jako on, nechápu, jak můžeš být moje sestra a tak dále a tak dále, ovšem poznámku, že on by se tak nechoval si nechá pro sebe, protože si uvědomuje, že on, ač neubližoval či o to někoho prosil, se provinil těméř stejně jako Pobertové. Nebránil jim v šikanování jednoho zmijozelského studenta.
Nervózně přecházím uličkami mezi jednotlivými řadami lavic v Komnatě nejvyšší potřeby, jelikož ta na sebe vzala podobu učebny. Nic víc ke svému rozhovoru se Sevem nepotřebuju, navíc by to mělo být rychle odbyté, stačí, když mi řekne, jestli je přemluvil nebo ne. A taky mu musím vysvětlit Siriovo chování, ovšem to si nechám až nakonec, protože bych byla ráda kdyby se mnou ještě alespoň chvíli mluvil. Nechci ztratit přítele, i když tím, k čemu jsem se snížila, jsem si o to doslova řekla. Mé myšlenky jsou jedna velká výčitka svědomí, ale teď už s tím těžko něco udělám.
Právě když se za poslední lavicí otáčím, otevřou se dveře a můj pohled se střetne s pohledem černých očí. Jejich vlastník se nijak nevzpouzí a mladík s bouřkovýma očima se vedle něj mírně šklebí.
"Ahoj," pozdravím je chraplavě.
Severus se pousměje. Docela nevídaný jev, neboť jeho úsměv není chladný, ale s trochou představivosti se dá považovat za přátelský. "Ahoj," projde dveřmi dovnitř.
Sirius mi jenom pokyne hlavou a následuje Seva, aby mohl zavřít dveře. Nepotřebujeme, aby náš rozhovor slyšel někdo nepovolaný. "Mám tady zůstat nebo mám jít?" zajímá se s významně povytaženým obočím.
"Já...myslím, že můžeš jít," usměju se.
Pokýve hlavou. "Počkám na chodbě, aby sem někdo náhodou nechtěl jít."
"Dobře. Děkuju."
"Není za co," odvětí a zmizí za dveřmi.
Ale je,ujistím ho v duchu.
Nadechuji se k otázce, ale Severus nejspíš odhadne k čemu celé tohle divadlo je a odpoví: "Povedlo se to..."
"Ale?" vytuším z jeho odpovědi zádrhel. Akorát doufám, že to bude něco, co dokážu vyřešit, aniž bych kvůli tomu musela vymýšlet nějaký složitý plán.
"Lucius se nenechal zviklat," pokrčí omluvně rameny.
"To mě nepřekvapuje," zamumlám.
Severus se mírně zamračí a s otazníky v tmavých očích na mě hledí, jeho výraz působí zvláštně. Kdyby se nejednalo o něj, dal by se nazvat snad i vtipným.
"Lucius není překážka, alespoň ne tak velká," objasním mu. "Myslíš, že se ke Smrtijedům nepřidají třeba po škole?"
Zavrtí hlavou. "Pokud jim vysvětlíš, o co se jedná."
"Cože?" vytřeštím na něj oči. "Tys jim něco řekl? Proč?"
"Musel jsem!" hájí se a vypadá, že ho to mrzí.
Uklidním se a zhluboka se nadechnu. "Kolik toho ví?" přejdu k praktické stránce věci.
"Jen to, že je to důležité pro budoucnost, pokud se nechtějí bát o život svůj a svých rodin. Ale ví to v podstatě jenom Narcissa. Červíček se právě zabýval jídlem a tak by odkýval úplně všechno," zatváří se znechuceně.
Nedokážu potlačit úsměv nad jeho výrazem, ovšem když mi dojde, co přesně řekl, ztuhne mi na rtech. "Co? A víš jistě, že tě vnímal? Že se k němu nepřidal?!" z mého hlasu je jasně slyšet hysterie, přeslechl by ji snad jen úplný tupec, což Sev rozhodně není.
"Jo," odmávne rukou mé starosti. "Použil jsem na něj kouzlo."
"Snad ne Imperius?" vyděsím se. Jistě, chci zachránit své přátele, ale ne za každou cenu! Někdy se osud jednoduše nedá zvrátit.
Severus zvedne ironicky obočí. "Snad se o mě nebojíš."
Přimhouřím zlostně oči.
Povzdechne si. "Ne, použil jsem jedno naprosto neškodné matoucí kouzlo, když se chtěl přidat k Luciovi a jít za Ty-víš-kým."
Oddechnu si. Nerada bych, aby kvůli mně riskoval víc než je nutné.
"Mimochodem," ozve se po několika vteřinách ticha. "Moc hezky vymyšleno. Ovšem mám za to, že kdybys mi po sově poslala vzkaz, tak odvede stejně dobrou práci jako Black."
"Já...myslela jsem...ehm...abys neměl problémy s Luciusem a ostatními zmijozelskými," koktám překvapeně.
Severus se rozesměje.
"Vážně vtipné," zavrčím. "Proč ti to Sirius, krucinál, říkal?"
"Protože mi nechtěl ublížit, abys na něj nebyla naštvaná víc než jsi?" navrhne mi odpověď.
"To bych nebyla, když jsem mu řekla, ať tě sem dopraví za každou cenu, akorát musíš být schopný komunikace," osvětlím mu část našeho rozhovoru, tu neškodnou, ten zbytek pro jistotu zamlčím, nehledě na to, že mu do toho nic není.
"Tak v tom případě by ses na to měla zeptat spíš jeho," nadhodí.
"Zeptám, to se nemusíš bát!" prohodím temně. Vlastně si můžu mnout ruce, jelikož jsem se nejspíš vyvlékla ze své části dohody, avšak radost mi to působí pramalou. Pomalu se vydám ke dveřím, u nich se ještě otočím. "A děkuju, Seve! Jsem tvým dlužníkem!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama