Rozhodnutí, které potěší

7. listopadu 2010 v 1:25 | Hopísek |  Život není pohádka
avatar
1.kapitola


"Dobré ráno," pozdravila Christine a s obavami z reakce rodičů vstupovala do jídelny, kde ovšem snídala pouze její starší sestra.
"Ahoj," usmála se Liz.
Chris se s úlevou svezla na svou židli proti ní a oddychla si.
"Copak, sestřičko?" zajímala se Liz s úsměvem.
"Nechci vidět naše! Zase se mě budou vyptávat a já ztratím naději, že bych mohla za týden jet s tebou do Bradavic! Já se do Kruvalu nechci vrátit!" vyhrkla a v očích se jí zaleskly slzy.
"Neboj! Nějak to zařídíme! Při nejhorším budeš odpovídat tak, jak oni chtějí a do Bradavic odjedeš!" snažila se svou mladší sestřičku uklidnit Liz, protože jí bylo Chris líto. Tušila, jak se cítí a také znala důvod jejího odporu vůči Kruvalu, jenž se zvyšoval rok od roku.
Chris se zaposlouchala do zvuků v domě, aby zjistila, jestli někdo nejde za nimi. "A co když se dostanu do Nebelvíru?" zašeptala téměř neslyšně s ustrašeným pohledem upřeným do Elizabethiných modrých očí.
"Během roku tě pryč nevezmou! Takový skandál by nepřežili!" ujistila ji stejně tiše.
Christine se k odpovědi nedostala, jelikož zaslechly hlasité PRÁSK! a spěšné kroky mířící do jídelny.
"Dobré ráno!" pozdravil své dcery chladně George Malfoy a posadil se do čela stolu.
Jeho manželka, jež mu byla v patách, ho napodobila.
"Dobré ráno," zamumlala děvčata a sklopila oči k talířům, na nichž se právě v tu chvíli objevila snídaně.
***
Seděla v křesle proti rodičům a na jejím obličeji nebylo patrné, co právě prožívala. Poslechla Liz a rozhodla se lhát, protože vrátit se do Kruvalu opravdu nechtěla.
"Rozhodli jsme se, že letos poprvé pojedeš do Bradavic!" oznámil jí otec chladně.
Kdyby si mohla dovolit myslet na něco jiného než svou hru, nejspíš by ji napadla ironická odpověď, která by je ovšem vytočila k nepříčetnosti a jediný trpící by byla ona.
"Ano, otče," řekla pouze a dál kontrolovala své myšlenky, jelikož si byla stoprocentně jistá, že jí je otec v tuto chvíli kontroluje. Stačila by jediná myšlenka a Chris by za týden putovala zpátky do nelítostného Kruvalu, kam nikdy nezapadla.
"A budeš ve Zmijozelu!" nařídil jí.
"Samozřejmě," ujistila ho pevně a stálo ji to mnoho přemáhání.
"Tak se mi líbíš!" prohlásil spokojeně a jeho obličej zkřivil jakýsi podivný škleb. Snad s trochou fantazie by se dal přirovnat k úsměvu. "Můžeš jít!" pokynul jí a tak se poslušně zvedla, rozloučila a odešla do svého pokoje.
Jakmile za sebou zavřela krémové dveře, vrhla se k ní Liz, která do té chvíle nedočkavě seděla na její posteli a nervózně si pohrávala s vlasy, jež jí spadaly volně podél obličeje.
Elizabeth a Christine si byly náramně podobné. Obě měly do půli zad dlouhé blonďaté až bílé vlasy jako celý rod Malfoyů, svou rodinu, bohužel, nemohly zapřít ani kdyby chtěly, bledě modré oči ovšem zdědily po matce, štíhlé postavy. Beth byla o půl hlavy vyšší a měla rovný nos, na němž nebyla jedna jediná piha. Tinin nos byl drobný a kulatý, posetý několika pihami, ty však lidem přišly náramně roztomilé. Ještě jedna rozdílnost ve vzhledu by se našla, když se Tine na rtech objevil úsměv, což se stávalo zřídka, ve tvářích měla dolíčky.
Povahově se sestry Malfoyovy také příliš nelišily. Byly hodné, milé, pilné studentky. Nehodily se do rodiny plné Smrtijedů, jenže rodiče si k vlastní smůle vybrat nemohly. Je pravda, že Liz byla silnější a lidé s nimiž se znala by nikdy netvrdili, že by lépe zapadla do Krásnohůlek, možná by se dokázala prosadit v Kruvalu, ovšem ji tam neposlali, jelikož nebyla potřeba jí dávat lekce. Chris se i po pěti letech strávených na severu spíše hodila k oněm dívkám s vílími předky, nemohlo být pochyb, že v Bradavicích se určitě nedostane do Zmijozelu.
"Povídej! Jedeš se mnou?" zeptala se jí El a z hlasu byly jasně patrné obavy.
Chris se nezmohla na víc než pouhé přikývnutí, natáhla se na šíři postele, pozorovala strop a pomalu se uvolňovala. Až nyní si uvědomila, jak byla celou dobu ztuhlá.
El si lehla z opačné strany."To je báječné!" vyhrkla do ticha.
"Ano, je!" přitakala a z očí jí vykouzly dvě slzy štěstí a úlevy, které zlobně setřela.
Celé její nitro se tetelilo blahem. Nebude se muset vrátit, nebude se na něj muset každý den dívat a vzpomínat na tu hrůzu, co jí provedl, nebude muset snášet veškerá příkoří, jež jí připraví ostatní děvčata! Nic z toho už nebude muset snášet a byla za to nesmírně vděčná. Ovšem zůstávalo otázkou, zda v Bradavicích se také nenajde někdo, kdo jí bude podobně zněpříjemňovat život!
Mávla rukou, jako když člověk odhání otravující hmyz, a snad doufala, že tím zažene dotěrnné, nepříjemné vzpomínky a myšlenky. Efekt byl naprosto opačný. Staly se dotěrnějšími a navíc oním pohybem na sebe upoutala sestřinu pozornost.
"Zase na to myslíš?" zeptala se v duchu. Co kdyby někdo náhodou postával za dveřmi a poslouchal je, že?
"Pořád! Kdy to konečně přejde?" Christine byla zoufalá.
"Nejspíš nikdy!" byla nucena přiznat Liz.
"Já to nezvládnu!"
"Zvládneš, neboj! Máš přeci mě! Můžeš se mi kdykoliv s čímkoliv svěřit!" ujistila ji znovu, za ty tři roky snad po sté.
"Já vím, jenže od tohohle mi nemůžeš pomoct a víš to stejně dobře jako já! Co bez tebe budu dělat ve škole?"
"Ve škole budu s tebou!" prohodila zmateně Elizabeth.
"Jenže já nebudu ve Zmijozelu a ty to víš! Tam se hodím jedině svým původem!" povzdychla si nešťastně.
"Najdeme nějaké řešení. V Bradavicích se jistě najde nějaké místo, kde budeme moci být o samotě a povídat si. A kdyby ne, tak to nějak zařídím!"
"Jak to chceš zařídit? Vždyť to nejde, aby člověk třeba z Mrzimoru šel do společenské místnosti kterékoliv jiné koleje, ne?" usoudila tak Chris z Liziných vyprávění.
"To je sice fakt, ale třeba by šla udělat vyjímka! Víš co? Budeme to řešit až ta situace nastane, jo?"
"Dobře," souhlasila. Nahmatala sestřinu ruku a pevně, vděčně ji stiskla.
Každá se ponořila do svých myšlenek a po chvíli usnuly ruku v ruce ničím nerušeným klidným spánkem plným celkem příjemných snů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 faille-draco faille-draco | Web | 4. srpna 2011 v 14:39 | Reagovat

Wau! Takové sesterské pouto v rodě Malfoyových? Senza!

2 MysteryBrigitte MysteryBrigitte | Web | 5. září 2012 v 14:55 | Reagovat

Rodice meli na Christine pouzivat mnohem krutejsi kletby, aby se vzpamatovala. Jen jim dela ostudu. Mela v tom Kruvalu zustat, kdyz nechce do Zmijozelu -.-

3 Maysie Maysie | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 16:30 | Reagovat

Doufám, že se tam dostane, aby neměla problémy, stejně jako Harry do Nebelvíru :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama