Prosba o pomoc

7. listopadu 2010 v 11:28 | Hopísek |  Pouta minulosti
avatar
6.kapitola


Rodinným domem v Godrikově dole se rozlehl zvonek a mladá žena pospíchala otevřít, aby neprobudil jejich malou dcerku, která teprve před několika minutami usnula. Otevřela domovní dveře a úžasem oněměla. Čekala by kohokoliv, ale zrovna sestru své nejlepší kamarádky ne.
"Ahoj Lilly," Anne vypadala, že zrzčin překvapený výraz čekala. Nedivila by se, kdyby ji vyhodila.
Mladá žena přestala zírat, zamrkala a vyrovnaným ledovým hlasem promluvila. "Ahoj Anne. Co tady děláš?"
"Potřebuji s vámi mluvit," odvětila prostě a zlehka přitom pokrčila rameny. Jakoby bylo naprosto normální přijít za nejlepší kamarádkou své starší sestry, která jí málem vyškrábala oči poté, co se dozvěděla, že ji Regulus podváděl právě s ní. Lilly tenkrát měla takový vztek, že by jí bývala ublížila, kdyby James a Sirius nereagovaly tak rychle.
"S námi?" pozvedla obočí nad levým okem. "Proč?"
"Tady bych to raději nerozebírala," Anne se rozhlédla po ulici, na níž si hráli dva asi pětiletí chlapci a naprosto si jich nevšímali.
Lilly otevřela dveře úplně a ustoupila, aby mohla Anne vejít. Počkala až si zula boty a šla napřed do obývacího pokoje, kde Harry létal na dětském košťátku, které dostával každý rok k narizeninám od Siria, jelikož se Harryho nároky rok od roku zvyšovaly a James hlídal jeho bezpečnost.
"Harry, zlato, mohl by jsi, prosím tě, jít do svého pokoje?"
"Ale mami, já chci lítat!" zakňoural.
"Broučku, až to tady vyřešíme, tak budeš moct pokračovat," slibovala mu.
Nevypadal, že by jí věřil, ale nechal Jamese, aby koště zastavil a poslušně odešel do svého pokoje.
"Posaď se," ukázala paní domu na pohovku. "Dáš si něco k pití?"
"Dala bych si vodu, děkuju," usmála se Anne a usadila na místo, kam zrzka ukázala.
Lilly odešla do kuchyně a James s Anne se vzájemně propalovali pohledy.
James tušil, proč tady je, ovšem jistý si nebyl. Potkal totiž Regula a ten se na něj potutelně usmíval, jenže šel se Siriem a tak nemohl nic říct. Sirius, samozřejmě, úsměv svého bratra zahlédl a po celý zbytek dne si ze svého nejlepšího přítele utahoval a zajímal, co mezi sebou mají. Nenechal se přesvědčit o tom, že vůbec nic.
Lilly se vrátila s podnosem, na němž měla talíř s domácími sušenkami, které upekla mudlovským způsobem, a tři sklenice s vodou. Postavila ho na stůl a posadila se na opěrku křesla, kde seděl James.
"Proč jsi tady?" vypálila otázku. Nebyla ráda, že je v jejich domě a nehodlala tuhle debatu prodlužovat.
"Potřebuji vaši pomoc!" zazněla odpověď, po níž nastalo několikaminutové ticho.
"Naši pomoc? V čem?" zamračila se Lilly.
"Určitě víte, že Shirley a Sirius spolu mají dceru! Chceme je dát dohromady!" osvětlila důvod své nečekané návštěvy.
"Chcete?" vložil se do toho James.
"Já a Regulus."
"To myslíš vážně? Nikdy nedovolí, abychom se jim pletli do vztahu, pokud se tady o nějakém vztahu dá vůbec mluvit. Nehledě na to, že Sirius nemá ani tušení o Charlottině existenci!" upozornila ji Lilly.
"Myslím to naprosto vážně! Já Shirley provedla něco, co se nedá jen tak odpustit a chci to napravit! Ona ho miluje, ale nikdy mu to neřekne, protože si myslí, že pro něj byla jen holkou na jednu noc, kterých měl plno!"
"A měla by pravdu," zamumlala Lilly.
James se podmračeně zadíval na její profil. "Neměla! Sirius ji miloval a pořád miluje!" hájil svého přítele.
"Jo? Jsi si tím jistý?" natočila svůj obličej tak, aby mu lépe viděla do tváře.
"Naprosto! Miluje ji!" prohlásil pevně.
"Jak to můžeš vědět?"
"Jsem jeho nejlepší kamarád!"
"A proto si myslíš, že ji miluje? Nebuď směšný, Jamesi! Mám Siria ráda, ale on nikdy nikoho nemiloval a i Shirley pro něj neznamenala víc, než pouhý románek! Kdyby ji opravdu miloval, šel by na letiště, vyznal jí lásku a nenechal odletět do Ameriky! A pokud ano, letěl by nejbližším letadlem za ní a přivedl zpátky!" rozohnila se Lilly.
"Já že jsem směšný? Ty jsi ho neslyšela o ní mluvit! Když ji viděl před dvěma dny, tak o ní básnil skoro hodinu! On si vyčítá, že ji tenkrát nezastavil, jenže co s tím má teď dělat? Může si ji leda znovu získat a podle toho, co říkal je proto ochotný udělat cokoliv!"
Lilly se začervenala. "Promiň," zamumlala a dala mu pusu na tvář, aby se přestal mračit.
"Takže?" připomněla jim svou přítomnost Anne.
"Jdu do toho!" ujistil ji James.
Anne se vděčně usmála a pohledem skouzla na Lilly.
"Já nevím," váhala. Nebyla si jistá správností toho všeho, nejradši by to nechala na Shirley a Siriovi, ale věděla, že pokud to udělá, nemuselo by se to mezi nimi změnit ještě několik let a Sirius by se třeba do smrti nedozvěděl, že má dceru. Těkala pohledem mezi Anne a Jamesem. "Tak dobře," souhlasila nakonec.
Anne se rozzářila, napila se a zasvětila je do plánu. Potom si spolu ještě chvíli povídali, než musela Anne odejít.
Jakmile za ní zaklaply dveře a Lilly se vrátila ke svému manželovi do obývacího pokoje, kam se mezitím vřítil jejich syn a pokračoval v letu na koštěti, z něhož byl vyrušen, posadila se do křesla zadumaně pozorovala černovlasého chlapečka a myslela na to, jak by se zachovala ona, kdyby byla ve stejné situaci jako Shirley. Kdyby se vrátila z Ameriky s dítětem a jeho otec by o něm neměl ani tušení. Nedovedla si to představit, protože to všechno měla! Měla manžela, syna, teď i dcerku. Shirley si vysloužila její obdiv.
"Nad čím přemýšlíš, miláčku?" ozval se za ní James a dal jí pusu kamsi na temeno.
"Co bych udělala, kdybych byla ve stejné situaci jako Shirley," přiznala upřímně.
"A k čemu jsi došla?" vyzvídal a pozoroval Harryho vznášejícího se nyní pouhých pár centimetrů nad zemí.
"Nevím! Nedovedu se vžít do její situace, ale jsem ráda, že tě, vás mám!" něžný úsměv se jí usadil na rtech. "Ale kdyby mě tohle potkalo, tak bych si to chtěla vyřešit sama a ne, aby to někdo dělal za mě."
"Pochybuješ o tom plánu? Nakonec jsi s ním přece souhlasila. A navíc, my Siriovi nic neprozradíme, jenom jim pomůže najít k sobě cestu."
"Já vím, ale jestli se o tom Shirley dozví, tak se mnou nepromluví ani slovo!" vyhrkla zoufale.
"Promluví, neboj! Všechno bude v pořádku. Jednou ti poděkuje!" prorokoval James s úsměvem a opět přešel k synovi, kterému se létání při zemi přestalo zamlouvat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama