prolog k Žnp

7. listopadu 2010 v 1:24 | Hopísek |  Život není pohádka
avatar
krátký...


Drobná blonďatá holčička s dvěma copánky stála na nástupišti devět a třičtvrtě a dívala se, jak její o rok starší sestra a bratranec odjíždějí do Bradavic. Těšili se a věděli jistě, že budou ve Zmijozelu.
Loučení, jak bývá u Malfoyů zvykem, se odbylo několika větami bez jediné známky emocí.
Christina se chtěla rozběhnout za Elizabeth, ale jen na to pomyslela, otec ji pevně stiskl rameno a ona se slzami v očích pozorovala svou milovanou sestřičku, která byla jedinou osobou v téhle rodině plné Smrtijedů, jenž ji chápala.
Elizabeth ji sice měla ráda a nehodlala se přidat k Voldemortovi, jenže ona do Zmijozelu chtěla. Sama netušila proč, ale něco ji k němu táhlo.
Christina se udržela a nerozplakala se na nástupišti plném lidí, před rodiči a příbuznými. Ovšem jakmile byla ve svém pokojíčku plakala, dokud jí síly stačily.
Rok bez Liz nějak přežila. Pomáhaly jí v tom její dopisy, v nichž ji ujišťovala, že se brzy vrátí, těší se především na ni a po prázdninách odjede s ní.
Jak se pletla!
Chris neodjela do Bradavic nýbrž do Kruvalu. Rodiče se domnívali, že se tam změní a stane se z ní pravá Malfoyová, jak jí to vysvětlit otec, když se dožadovala vysvětlení.
oooOOOooo
"Ale proč? Proč musím jet do Kruvalu?" dívala se do jeho očí a mísilo se v ní hned několik citů. Smutek, beznaděj, nenávist.
"Protože v Bradavicích by tě určitě zařadili do Nebelvíru a to nesmíme připustit!" osvětlil Christinin otec. Tvářil se naprosto znechuceně, když vyslovoval jméno koleje, do níž se jeho mladší dcera naprosto hodila.
"Je pro vás důležitější, co si myslí ostatní než blaho vlastní dcery? Čeho si myslíte, že tím dosáhnete? Ona se nezmění jenom kvůli vašemu zbožnému přání!" odvážila se vyslovit svůj názor i Elizabeth a zaplatila za to krutou daň.
George neváhal použít Cruciatus a tak dalších několik minut naplňoval dům křik. Liz se z počátku snažila být statečná a nekřičet, jenže to po pár minutách vzdala.
Christina celý ten výjev pozorovala očima rozšířenýma hrůzou. Když její pohled zabloudil k matce, šokoval ji výraz v jejím obličeji. Byl chladný! Jako by se jednalo o zcela normální věc, jako by si myslela, že si tohle zaslouží.
Proboha, jak tohle můžou být moji rodiče? Ptala se v duchu.
Křik ustal, George se podíval na Chris a oznámil: "Za týden odjíždíš do Kruvalu! Pokud uznáme, že jsi se dostatečně změnila, budeš moci přestoupit do Bradavic!
Ukončil rozhovor, holčička se zvedla a pomalým krokem odešla do svého pokoje. Seděla na posteli a pozorovala svůj odraz v zrcadle, které bylo na vnější straně šatní skříně.
Snažila se být silná jako Liz, jenže se jí to dařilo pouze do chvíle, než zaslechla její tichý pláč skrz tenkou zeď.
oooOOOooo
A tak se děvčátko, jež by svým vzhledem a povahou dokonale zapadlo do něžných Krásnohůlek, dostalo do nelítostného, krutého Kruvalu.
Od prvního dne věděla, že ji tam nečeká nic dobrého, ale vše statečně snášela a to jen díky naději, kterou v ní zažehnul její otec. Doufala, že se během roku změní a on rozhodne, že může do Bradavic společně se svou sestrou.
Tohle ji dodávalo sílu celých pět let. I v době, kdy byla sama, protože nikomu nesměla říct, co se stalo a tak ztratila i tu jedinou kamarádku, kterou si v Kruvalu našla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 faille-draco faille-draco | Web | 4. srpna 2011 v 14:33 | Reagovat

Tahle povídka se mi ačíná líbit. Moc zdlouhavě komentovat nebudu, jelikož se těším na 1. kapitolu. ;)

2 MysteryBrigitte MysteryBrigitte | Web | 5. září 2012 v 14:08 | Reagovat

Teda, kdyz pominu ty naprosto nezmijozelsky jmena (aaa...byt Malfoyova a mit v rodine nejakeho George, tak na nej poslu Kedavru hned.. uz jen pri pomysleni na to mi beha husi kuze po tele O.o).. Ale jinak to vypada moc dobre. Tesim se na dalsi dily :)

3 Maysie Maysie | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 16:21 | Reagovat

Chudinka... líbí se mi srovnání krásnohůlek a kruvalu, pěkně jsi to vystihla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama