prolog k DzN

7. listopadu 2010 v 1:18 | Hopísek |  Dvojčata z Nebelvíru
avatar
kraťoulinký


Isabel a Anabel Watsonovy si byly vzhledem neuvěřitelně podobné, avšak povahově naprosto rozdílné.
Isabel starší o pouhých patnáct minut, je přátelská, oblíbená a pokud má možnost provést nějakou lumpárnu, neváhá ani vteřinu. Za dobu, co je v Bradavicích nasbírala spoustu školních trestů, ale hlavu si s tím neláme.
Jejími přáteli nemůže být nikdo jiný než Poberti. James je pro ni střapatý blázen, který zbytečně moc pronásleduje Evansovou, Remuse by nazvala šprtem, ale pomáhá jí s úkoly, takže je pilným studentem a ona jeho věčným dlužníkem, Sirius je podle Is z nich nejhezčí, avšak pro ni pouhým kamarádem a když se pokoušel ji sbalit, tvrdě narazil. Ještě je tady poslední Poberta, Petr Pettigrew, bere ho jako nutné zlo, jenž se pořád jenom cpe a neumí samostatně myslet, nemá ho ráda a dává to najevo.
Isabel nemá ráda ani svou úťaplou sestřičku, podle jejího mínění jí kazí reputaci. Když byla mladší snažila se všemi možnými i nemožnými způsoby Anabel zapřít. Vždy, když se objevili ve společnosti, si na ně lidé ukazovali a rozplývali se nad tím, jaká jsou ony dvě nádherná dvojčata. Nenáviděla to, připadala si jako kopie a ona vždy chtěla být originál! Snažila se přinejmenším jinak oblékat, většinou výstředně, což se nelíbilo jejich mamince, ale nedokázala s tím nic udělat a tak jenom mávla rukou, zakroutila hlavou a řekla větu typu: "Vem si, co chceš, mně už je to jedno!"
A tak Is dosáhla svého a odlišila se.
Oproti ní byla mladší Anabel učiněný andílek. Tichá, až příliš, nikdo si jí nevšímal, mezi její záliby nepatřilo nic jiného než čtení knížek a učení. Milovala svou samotu a nehodlala na ní nic měnit, i když je nutno podotknout, že občas si přála mít alespoň jednu kamarádku, které by se mohla svěřit se svými problémy. Pokud se nějaké objevili, svěřovala se své bílé perské kočičce Milky. Vyslechla ji a všímala si jí, ale poradit neuměla. An si mnohokrát pomyslela, jestli není blázen, když její nejlepší a jedinou kamarádkou je kočka.
O Pobertech si myslela, že nejsou vhodnými přáteli pro Is, jenže ona si do toho mluvit nenechala a tak jí pouze mohla říct svůj názor, který Is zapomněla v okamžiku, kdy za ní zapadly dveře. Podle An je James náfuka, jež si tímhle stylem Lilly nikdy nezíská, Remus kluk, který jim pomáhá z průšvihů, ale nebrání, aby se do nich dostali, bylo by to stejně k ničemu. Petra je jí líto, ovšem to je tak všechno. Nemá ho ráda, aniž to dokáže vysvětlit. Poslední z pobertů je kapitola sama pro sebe. An tvrdí, že Siria nesnáší. Opak je pravdou. Miluje ho jako většina dívek na škole. Naprostou jistotu má v tom, že on její city nikdy neopětuje. Jak by taky mohl, když nemá ani ponětí o její existenci. Samozřejmě, několikrát ji viděl, jeho pozornost však neupoutala. Stala se pro něj jednou z mnoha, možná ani to.
Je šedou myškou, která nestojí za zdržování, tohle o sobě tvrdí Anabel Watsová.
Svou sestru nemá zrovna dvakrát v lásce, což dokazuje i fakt, že Is si nenechá ujít jedinou příležitost, aby ji ponížila, ztrapnila či úplně zapřela. An si to nechává líbit, jelikož boj s veřejně známou a oblíbenou Isabel nemá smysl. Kdysi dávno, byly ještě malé holčičky, nenavštěvovaly Bradavice, se jí párkrát pokusila postavit, vždy to ale dopadlo stejně, brečela a povídala si s plyšovým medvídkem, kterého dostala od babičky. Milky se v jejím životě objevila až tesně před nástupem do školy čar a kouzel. Zamilovala si ji, jakmile vstoupila do Velkoprodejny Mžourov.
An nosí brýle. A je za to vděčná. Samozřejmě, má i čočky, ale ty po většinu času leží na dně kufru, protože s brýlemi se tolik nepodobá Is a to je pro ni podstatné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martnka Martnka | Web | 5. dubna 2012 v 10:12 | Reagovat

moc originální to sice není, Isabel je mi nesympatická, protože takových holek je ve světě fanfiction habaděj. ale Anabel docela fandím, nemusela by sice být zamilovaná do Siriuse (stejnak jí ho nikdy nedám ani nepůjčím :D) ale má krásné jméno a působí mile. Na povídku zatím neříkám ani ano ani ne, číst se to dá, i když osobně povídky s postavami jako Isabel nevyhledávám. Ale vzhledem  k tomu, že tvoji tvorbu sleduju už nějaký ten pátek, tak pokračuju ve čtení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama