Nechci

7. listopadu 2010 v 11:13 | Hopísek |  Který svět?
avatar
11.kapitola


"Mel!" vyhrkne Remus, jakmile projdu otvorem a přiřítí se ke mně.
"Nech mě!" zavrčím a pokračuji v překonávání společenské místnosti, abych se co nejdřív dostala do ložnice.
"Můžeme si promluvit?" zastoupí mi Lilly vstup na schody.
"Ne!" odseknu.
"Prosím, Mel! Vyslechni nás!"
Zvednu oči do této chvíle provrtávající podlahu a zadívám se do jejích zelených. "A k čemu to bude? Na faktu, že jste mi lhali to přece nic nezmění!"
"Ale my ti přece nelhali!" vyhrkne, ale když zachytí můj pohled, dodá: "Jenom jsme ti zamlčeli jisté informace."
"Důležité informace! Myslíš si, že tohle vám jenom tak odpustím? To se tedy šeredně mýlíš!" skoro křičím, ale snažím se to příliš nevnímat.
"Mel, prosím tě, uklidni se!" ucítím Siriovu paži kolem svých ramen a slyším jeho tichý chlácholivý hlas u pravého ucha.
Ani jsem nepostřehla, že přistoupil ke mně a tak se i on stane další obětí mého hněvu. "Tys to věděl taky? Věděl jsi, co mi provedla vlastní máma? A ty, Jamesi? Taky tě do toho zasvětili? Vlastně je tady vůbec někdo, kdo o tom neví?"
"Mel," začne Sirius znovu snažíc se mě uklidnit a hladí mě dlaní po paži.
Zuřivě zavrtím hlavou, setřesu jeho ruku a otočím se tak, abych mu viděla do obličeje. "Odpověz na otázku! Jestli budeš lhát, nepromluvím s tebou už ani jedno jediné slovo! Víš, že poznám, kdy mluvíš pravdu a kdy ne!"
Kývne a zhluboka se nadechne. "Věděl, ale Rem mi to řekl až prvního ve vlaku, přísahám!"
Pokývu hlavou a obrátím svou pozornost na Jamese. "A ty?"
"Taky," zazní strohá odpověď.
"Fajn. Tak jo. Teď bych šla ráda spát!" postavím se znovu čelem k zrzce, která zírá s otevřenou pusou a ani mi nebrání ve vstupu na schody. "Dobrou noc!" křiknu dolů a nečekám na jejich reakce.
***
U snídaně ostentativně ignoruji jak Remuse tak Lilly a bavím se pouze se Siriem, Jamesem a Petrem, pokud by o to ovšem stál, což nestojí, takže mám o problém míň. Nemám ponětí, jak zvládnout rozhovor s ním, aniž bych na něj nevykřičela celou budoucnost.
"Mel?" ozve se Remus sedící proti mně po levé ruce má Petra a z druhé strany Lilly.
Dělám, že ho neslyším.
Povzdechne si. "Siriusi, mohl by ses, prosím, zeptat mé drahé sestřičky, jak dlouho mě hodlá ještě ignorovat?" vezme to oklikou.
V duchu se krátce ironicky zasměju a než stačí Sirius jeho otázku zopakovat, podívám se do bouřkových očí. "Můžeš laskavě sdělit Náměsíčníkovi, že ho budu ignorovat ještě dlouho, protože jsem uražená a naštvaná? Díky!"
"Řekni jí, že nemá důvod!"
V tu chvíli mě přestane bavit předávání vzkazů přes Siria a podívám se na něj. V obličeji rudá zlostí. Člověk by myslel, že mě ten vztek přes noc přešel, ale on naopak narostl do monstrózních rozměrů. "Nemám důvod? Chceš slyšet, kolik těch důvodů mám? Krucinál! Celou dobu se tváříš, že o ničem nevíš, nic se neděje, ale ono je to přesně opačně! Já byla pokusný králík, ty to celou dobu víš a nic mi neřekneš! To si říkáš bratr? Tsss!"
"Nech si to vysvětlit!" naléhá.
"Ne! Nechci nic slyšet! Nic mi nevysvětluj!" odbudu ho, zvednu se od stolu a vydám se ven k jezeru.
Postavím se na jeho břeh, obejmu si hrudník rukama a pozoruji ranní slunce odrážející se na vodní hladině. Stojím tam a myslím na to, jaké by to bylo, kdybych se v září z ničeho nic neocitla v tomhle světě. Nejspíš bych se právě v tuhle chvíli hádala s Lucasem a nebo dumala nad něčím se Sue.
Při vzpomínce na kamarádku mě bodne u srdce. Nepřipouštěla jsem si to, ale chybí mi. Ovšem jenom ona, nikdo jiný. Ani Lucas, s nímž jsem chodila něco přes dva roky a myslela si, že ho vážně miluju.
Najednou mi někdo obtočí ruce kolem pasu a přiloží svou tvář k mé. "Mel, odpusť mu to. Vždyť se oba jenom trápíte."
"Siriusi, ale copak nechápeš, že to není tak snadné? Když jsem se ho ptala, proč mě posílají s Lill za Brumbálem nebo McGonagallovou, tak mi tvrdil, že on nic neví a nic netají!"
"Já vím, že to není lehké, ale aspoň se o to pokus," mluví tiše a prosebně.
Zaskřípu zubama. On mě snad neposlouchá. "Proč mi tohle všechno říkáš? Děláš to kvůli nim, že jo?" zamračím se a koutkem oka se na něj podívám.
Tváře se mu zbarví do červena. "Promiň, ale nemůžu přece nečinně přihlížet, jak se trápí tolik lidí. Můj kamarád, láska mého nejlepšího přítele a...," zmlkne.
"A?" otočím hlavu úplně, abych z něj viděla co nejvíc, což není právě jednoduché vzhledem k tomu, že mě stále objímá kolem pasu.
"A kamarádova sestra, kterou mám nesmírně rád," dořekne nejistě.
Kousnu se do rtu a rychle stočím pohled zpět na klidnou hladinu jezera.
"Mel, já to myslím vážně!" prohodí Sirius po několika minutách ticha rušeného pouhým šuměním listí způsobeného lehkým vánkem.
"Já vím," zamumlám.
"To je všechno, co mi na to řekneš?" položí mi dlaně na boky a otočí proti sobě.
"Co víc chceš slyšet? Nemůžu si dovolit ten přepych zamilovanosti! Ne, v tomhle světě, dokud nebude jisté, že tady zůstanu!"
Výraz jeho obličeje je nechápavý a mírně zmatený. "Proč bys tady neměla zůstat?"
Nadechnu se a zadívám na nebelvírský znak, jež mu zdobí hábit, nehtem obtahuji jeho tvar. "Protože existuje jisté riziko, že se vrátím tam, odkud jsem přišla."
"A ty se chceš vrátit?" jeho tělo se napne a napětí je cítit i z hlasu.
Zavrtím hlavou. "Nechci, ale tohle je dáno od okamžiku, kdy jsem se ocitla u Lilly. Je hodně důvodů, proč bych tady chtěla zůstat. Jedním z nich i to, že tě mám hrozně ráda a nechci tě ztratit!"
Prstem mi zvedne bradu, skloní svou hlavu a políbí. V okamžiku, kdy se jeho rty dotknou mých, něco se ve mně zlomí a opětuji mu svými slanými polibky.
Nechci ho ztratit, ale vím jistě, že pokud nezměním budoucnost nebo se vrátím, tak konec jednoho krásného dne přijde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 furiosa furiosa | Web | 9. června 2011 v 21:03 | Reagovat

Mel nebude se Sevem? :(

2 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 3. června 2012 v 18:01 | Reagovat

Slinty, slinty, slinty.... To je tak úžasné, úžasné... Tak krásně romantické..

3 MysteryBrigitte MysteryBrigitte | Web | 6. září 2012 v 22:46 | Reagovat

Hysterka. Nic by se ji prece nestalo, kdyby si to nechala vysvetlit misto neustaleho buleni. A ja to vedelaaaaa..s tim Siriusem..Uz jsou 'spolu' xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama