Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

24. listopadu 2010 v 1:58 | Hopísek |  ostatní
avatar
varuji, že článek je značně zmatený, ale snad to nebude moc vadit =o)

musely jsme jít na dabing, protože titulky dávaly až 21:15 a to bysme zpátky musely pěšky =o) mně dabing u Harryho teda nikdy nevadil, takže já byla celkem i spokojená...


Ano, konečně jsem se i já dočkala a přišlo úterý. Mno, předcházela tomu domluva s Gigi, která chtěla jít na Harryho taky a já neměla to srdce nechat ji čekat ještě měsíc. =o) A sebe jsem nechat čekat taky nemohla. =o)
Mno, neproběhlo všechno tak, jak jsem si naplánovala, jelikož jsem se podívala na špatný jízdní řád a zjistila tudíž, že do Opavy nedojedu. Naštěstí jsme ale jely vlakem, který staví i v Komárově, takže jsem se vyhla smrti, která by mě čekala, kdybych v tom Gigi nechala samotnou. =o) Původně jsme se chtěly sejít před nádražím a jet spolu vlakem, když to nevyšlo, tk jsme myslela, že teda v Komárově přistoupím a cestu i tak strávíme spolu. Mno, jenže člvěk míní a život mění. Nevyšlo to, jelo moc lidí. Ta cesta ale nebyla zase až tak špatná, protože jsem tam potkala kamaráda a i když se musel učit na test, tak jsme prokecali celou cestu.
A musím napsat, co mě teda hodně překvapilo ve vlaku. Seděla tam paní, tak čtyřicet, pětačtyřicet let a četla Harryho sedmičku. Já vím, že Harryho čtou lidé různých věkových skupin a jsem ráda, že to neodsuzují, ale také znám lidi, kteří jsou stejné generace jako ta paní a myslí si, že za takovou knížku by se nemělo utrácet a je to ztráta času, Jo, řekla mi to žena, kterou jsem nikdy s knihou v ruce neviděla, ale v tu chvíli jsem si přála, aby tam byla se mnou a viděla to, i když s ní nemluvím a zřejmě už nikdy mluvit nebudu.
Nakonec tedy vlak dojel na Svinov a my se s Gigi konečně setkaly. Po desetiminutové cestě tramvají a asi tříminutové cestě k Futuru, jsme konečně došly do kina.
Hned při vstupu jsem si samozřejmě musela všimnout všech těch plakátů a poutačů a já nevím, čeho ještě a zatoužila po nich. =o) Já chtěla poutač, Gigi hodiny. Mimochodem stále plašila, že nebudou místa a nestihneme to atd. Ovšem my měly ještě půl hodiny čas, že.
Co se dělo během oněch třiceti minut vynecháme, protože je to naprosto nepodstatné. ;o)
Asi deset minut před čtvrtou jsme se tedy vydaly do sálu. V té místnosti, kde jsou vchody do sálů jsem si všimla poutače na Letopisy Narnie: Plavbu Jitřního poutníka a Gigi se chtěla separovat. Já nemůžu za to, že mám Narnii ráda, i když ani zdaleka ne tak, jako Harryho, to je jasné. ;o)
Dobrá, konec keců, přejdu k filmu. =o)
Musely jsme přežít čtvrt hodiny reklam, při kterých jsem myslela, že usnu nebo odejdu. Dvě reklamy mě ale potěšily, to je pravda. =o) Mno, naprosto nepodstatný detail.
Musím přiznat, že jsem nejspíš udělala obrovskou chybu, když jsem se podívala na Harryho v originále bez titulků a pak šla do kina. V originále jsem opravdu sledovala jenom děj a nějak neřešila, co říkají, beztak jsem jim polovinu věcí nerozuměla.
První půl hodina filmu mě nadchla (taky jsem ji viděla asi pětkrát do té doby), jenže pak to šlo z kopce. Prostě jsem si až moc všímala chyb. Těch detailů, které byly vypuštěny a tak.
Ano, ve filmu byla spousta dojemných scén. Třeba Hermiona hned na začátku, pak Hedvika, bradavická profesorka Studia mudlů zavražděná Voldemortem, Dobby a další. Nechyběl ani vtip. Sedm Potterů, George v kuchyni (k sežrání =o) ), Hermiona nadávající Ronovi apod.
Jenže...kde byl třeba Dudley loučící se s Harrym? A takových scén, pro někoho detailů, které mohou vypustit, tam bylo víc, ovšem je pozdě a já si je už nějak nedovedu vybavit. =o(
A nesmím zapomenout na lekací scény, těch taky bylo dost. A dobrý byl igiin komentář: Teď jim sežral kameru.
Harry "běžící" po autobusu se mi líbil. =o)
Na druhou stranu mi přišla trapná a zbytečná scéna s tancem Harryho a Hermiony.
Potěšilo mě, že na Hermioně a Ronovi byla od začátku vidět ta jejich zamilovanost. =o) Mé srdce nad tím jen plesalo. =o)
Hrozně se mi líbila Hermiona z medailonku. Byla krásná.
Příběh tří bratří...mno, spousta lidí tu část chválí, ale mě se moc nelíbila. Nebyla špatná, ale prostě se mi moc nelíbily animované kostry, přes něž byla "přehozená" látka. Jo, je to "pohádka", já vím, ale...mně to nějak nesedělo do toho filmu, mno.
Ministerstvo...vtipné a napínavé...Ronův polibek se "svou" manželkou, Hermionin a Harryho pohled, její manžel...Yexley honící trio, Harryho povedené kouzlo...jo, líbilo se mi to, ale zklamalo mě (jako většinu lidí), že nevzali Moodyho oko.
Mno, teď už si asi víc nevybavím, takže budu postupně doplňovat.
Akorát mě zarazilo, že tam byly děti, které vypadaly sotva na šest a přístupnost byla od dvanácti. Jistě, byli tam s rodiči, ale já bych své malé děti na tenhle film nevzala!
Když film skončil, tak se mi opravdu líbila hláška jednoho chlapečka. Prý: Mohli natočit ještě jeden díl. Zřejmě mu rodiče, s nimiž tam byl, neřekli, že jde o 1. část. Mno, asi bude za půl roku překvapený. =o)
Na zpáteční cestě jsme samozřejmě s Gigi dokonale zdrbly film a zanadávaly su na to, že tam chybí spousta detailů, které jsou pro ten film ovšem důležité, i když některým to tak nepřijde. A taky jsme docela dlouho přemýšlely nad tím, jak se jmenoval Ronův konkurent v šestce na pozici brankáře. Nakonec na to Gigi přišla. =o)
A to mi připomnělo scénu z vlaku. =o) Nevillovu odvahu, protože mě to odvážné přišlo. =o) A Ginny, v tomhle filmu jí to slušelo, konečně z ní udělali tu krásku, kterou má být. Pak je tady to, že mi bylo líto Draca, stejně jako v šestce, od začátku do konce filmu.
Jo a stále s myslím, že Draco není Smrtijed! Teda podle filmu ano, má znamení, ale v knížce nikde není napsáno, že je Smrtijed, spíš mi přijde podle posledních dvou knižních dílů, že ho pokousal Šedohřbet a on se stal vlkodlakem.
Možná bych se ještě mohla vyjádřit k dabingu. Hagrid a dvojčata dabovaná někým jiným, mno, nevím, nevím. Chápu, že když zemře herec, tak nemůže dabovat, ale proč probůh dvojčata daboval měkdo jiný? A přišlo mi, že Dudleyho taky daboval někdo jiný (jo, Gigi, Dudley byl tou poslední postavou s jiným dabingem ).
Mno, pro teď končím, když si vzpomenu na něco dalšího, tak to doplním. =o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misha Misha | E-mail | Web | 24. listopadu 2010 v 10:54 | Reagovat

Me se ten film taky hrooozne moc libil:-))) hlavne Ron to vyborne zahral, a ten vudce lapku!! to byl mooc peknej chlap:-D ale s dabingem si to neumim predstavit:-( to mi prijde jako vrazda celyho toho filmu:-( ale jestli je to v Cechach vetsinou dabovany tak asi lidi nemaji na vyber no

2 Drom Drom | Web | 24. listopadu 2010 v 11:28 | Reagovat

V životě mě nenapadlo, že Draco by mohl být pokousaný vlkodlakem a přijde mi to strašně absurdní teda.. :D :D :D :D
Mno jinak jako.. :D Příběh Tří bratří se mi líbil hodně..:D koukám, že na tebe měla Gigi obrovský vliv..:D nebudu se k tomu raději vyjadřovat..:D myslím, že ten film nebyl nejhorší, ale rozhodně byl lepší jak větší polovina dilmů, které dosud o Harrym byly natočeny..:D třeba taneček ve stanu se mi nelíbil, ale uvědom si, jak moc sou pro děj důležité detaily, které vynechali??? jsou to jenom věci, které udělají dobře tobě, ale na ději nic nezmění.. :) vypustili spoustu emocionálních věcí, které by spoustu lidí odradili.. :) teď sem četla někde nějakou kritiku.. :D mno to je jedno.. prostě si myslím že ten film byl 3. nejlepší a to mi rozhodně teď nikdo nevezmě... a že Ginny byla hezká jako v knize? :D mno nevím, starého psa novým kouskům nenaučíš, takže fakt nemám dojem, že by se to nějak zlepšilo, ale scéna v kuchyni byla super.. :D

3 Hope Hope | Web | 24. listopadu 2010 v 12:33 | Reagovat

Misho, mno, titulkových kopií je v Čechách málo, ale s tím se dalo počítat...jasně, originál je originál, ale u Harryho jsem na dabing zvyklá...

Drom, tebe nikdy nenapadlo, proč se Draco snaží držet, co nejdál od Šedohřbeta, když je v jeho v blíízkosti? mno, to je jedno =o) Gigi na mě neměla obrovský vliv =oP kdybych tam šla sama tak tenhle článek bude vypadat dost podobně, věř mi =o) já netvrdím, že to není jeden z těch lepších filmů o Harrym, ale čekala jsem trochu víc, když už teda knihu rozdělili do dvou filmů...mně by nevadilo, kdybych musela v kině sedět tři hodiny, protože i do tohohle dvou a čtvrt hodinového filmu dali přestávku...zbytečnost...samozřejmě, detaily nezmění nic na ději, ale mohly ten film ještě vylepšit...a kdo ví, třeba bych pak měla na film lepší názor =o) prostě na jednu stranu se mi film strašně líbil, ale na stranu druhou byl obrovským zklamáním...jo, určitě se na něj podívám víckrát a určitě se mi líbil víc než pětka a šestka (které byly zklamáním na celé čáře!) a možná na něj půjdu ještě jednou do kina, ale prostě jsem čekala víc...mno, detail

4 gigi gigi | Web | 24. listopadu 2010 v 16:18 | Reagovat

[2]: Luci, neřekla jsem, že se mi zpracování Tří bratří nelíbilo, jen, že to bylo zvláštní...a neříkám, že ve špatném slova smyslu...a co se těch detailů týká - neříkala jsi to náhodou i ty?... a Ginny tam opravdu byla pěkná, rozhodně víc než v předchozích dílech... no,prostě, myslím,že nemá cenu o tom polemizovat, protože na to stejně každá máme svůj názor, který si nenecháme vyvrátit... ale Draco jako vlkodlak mi taky přijde naprosto absurdní

5 Hope Hope | Web | 24. listopadu 2010 v 16:21 | Reagovat

[4]: nás ale prostě po přečtení šestky a sedmičky se spolužačkou ve čtvrťáku napadlo, že by to mohlo být možné, mno...

6 Drom Drom | Web | 24. listopadu 2010 v 16:21 | Reagovat

Já vím..:D já tu taky neodpovídám na tvé kritiky, to sme si odbly včera..:D a jo, byla hezčí, to uznávám, ale ne tak, jak měla být v knize..:D to je jedno..:D

7 martnka martnka | Web | 24. listopadu 2010 v 19:16 | Reagovat

takže prvně ti chci poděkovat za komentík a radost z mého návratu, moc díky ;) jestli ti to nebude vadit, znovu si tě přidám do oblíbených ano?
no a teď ke článku. Sice podobných článků na blozích vidím celou kupu a už mě nebaví, psát pořád dokola ten samý názor, tak to shrnu: mě se to celkem líbilo (tak na 85 procent) hlášky byly super (hlavně dobby a ron) a i když mi tam chybělo spoustu scén z knihy, musím uznat, že děj nebyl tak useknutý jako v předchozích dílech, za což jsem nesmírně ráda. Při tanci Harryho aHermiony pochcípalo celé kino, ale myslím, že kdyby to tam nedávali, vůbec nic by se nestalo. Ano rozloučení Dudleyho a Harryho tam klidně být mohlo, stejně jako Dobbyho vyprávění o Regulusovi. A stále nepřestávám doufat, že se tam zjeví i Poberti a dostane se jim jejich pět minut slávy, kterou si zaslouží.
Co mě nejvíc naštvalo bylo, že Peter Nezemřel:(

8 Nel-ly Nel-ly | Web | 24. listopadu 2010 v 22:08 | Reagovat

tss tss tss mě harryho donutila číst máma, která pětku četla na dovolený v Turecku anglicky, než ji vůbec vydali v čechách (jak já ji nenáviděla :D - odmítala mi to překládat a já v tý době byla naprostý anglický tele - ne že bych nebyla i teď, ale už si knihu jsem schopná přečíst :))

áá už je tu kritika... já vím, já vím... jenže já čekala takovou katastrofu, že jsem byla prostě nadšená :D
všichni si stěžují na scénku s dudleym (ach ano, tak jsem si říkala, jestli se vrátí a potřese mu alespoň rukou), ale vynahradili mi to Hermionou a nakonec - kdyby měli jít podle celého příběhu, tak to má mnohem víc než dvě hodiny a zrovna Dudley myslím nebyl pro dějovou osu nějak důležitý ;-)

Tobě se nelíbil tanec? ježiš...ty seš ale baba :D :D :D (pardon), my s kamarádkou byly dojemný, že konečně trochu ukazujou to přátelství (to mi chybělo i v knize)... naknec nejlepší kamarádi (dobře, Ron, ale toho nechám vedle) a Harry nikdy neprojevil nic, čím by si Hermi zasloužil... tohle se mi zrovna moooc líbilo

jinak jsem ráda, že se někdo zmiňuje o Nevillovi - protože to se mi moooc líbilo :) :D ach jo, musím jít ještě jednou (už brzyyy), na počítači se kvůli té kvalitě odmítám kouknout (i když už je celý film) a pak... pakmožná začnu drbat i já, ale zatím jsem v eufórii :D

9 Nel-ly Nel-ly | Web | 24. listopadu 2010 v 22:09 | Reagovat

[7]: že jo! jenže červíček tam taky zas tak důležitej nebyl, nebyl na to čas, ale scéna s jeho smrtí se mi v knize líbila :)

10 martnka martnka | Web | 24. listopadu 2010 v 22:11 | Reagovat

[9]:jako jestli bude červíček jediný poberta co přežil, tak se picnu

11 gigi gigi | Web | 24. listopadu 2010 v 22:23 | Reagovat

[10]:v knize umřel a to je hlavní!

12 martnka martnka | Web | 24. listopadu 2010 v 22:28 | Reagovat

[11]:to je pravda, a já doufám, že to dodrží i ve filmu. teda ne že bych někomu přála něco zlého, ale projednou můžu udělat výjimku ne:D a navíc můžeme být za péťu rádi, protože kdyby nezradil, tak je to celý o ničem.

13 Hope Hope | Web | 25. listopadu 2010 v 10:26 | Reagovat

marti, ale on tam umřel, ne? jenom ne, tak jak v knížce...

Nel, ano, film byl mnohem lepší než pětka a šestka, i když šestka se mi po prvním shlédnutí líbila O=o) ) a jako samozřejmě, že jsem ho neviděla naposledy. ale napadlo mě, že kdybych ho neviděla už anglicky (moc jsem si ho v té špatné kvalitě neužila, ale co už), tak se mi líbí mnohem víc =o) zrovna mi přijde,  že jsem se příliš soustředila hledání chyb =o) příště už je hledat nebudu ;o)

14 evi evi | Web | 25. listopadu 2010 v 13:27 | Reagovat

Ještě jsem se na to nedostala, ale plánuji titulkovou verzi, tak jsem zvědavá8-) Díky za článek, jsi mě pěkně navnadila:D Jinak u nás čteme Harryho já i máma, takže postarší paní ve vlaku se nedivím. A slabost pro Narnii mám taky, takže se nedivím ani tvému nadšení před plakátem:-D

15 Hope Hope | Web | 25. listopadu 2010 v 15:22 | Reagovat

evi, jé, konečně někdo, kd chápe moje nadšení pro Narnii =o) z té jsem teda četla jenom tři knížky a jelikož je to kniha o málo stránkách a s nijak složitým dějem, tak mě potěšilo, že film je vlastně přesně podle knihy =o) a navíc trojka vypadá vážně moc dobře =o)

16 Nel-ly Nel-ly | 25. listopadu 2010 v 15:44 | Reagovat

[15]: to nadšení taky chápu (tedy kvůli druhému filmu - ten Kaspian :D) a hlavně bych se ráda dozvěděla, co se stane... v knihách jsem se dotala právě k Jitřnímu poutníkovi (jenže jsem ho nedočetla a teď ho za boha nemůžu najít)

17 Hope Hope | Web | 25. listopadu 2010 v 16:38 | Reagovat

[16]: já mám přečteného právě Kaspiana, Jitřního poutníka a Stříbrnou židli =o) až ho přestaneš hledat, tak ho najdeš, neboj ;o)

18 martnka martnka | Web | 25. listopadu 2010 v 17:08 | Reagovat

[13]:zmřel? já myslela, že jen omdlel:D no což, přesvědčíme se v příští (a poslední :( ) části.
mimochodem, můžu si tě opět přidat do oblíbených?

19 Hope Hope | Web | 25. listopadu 2010 v 17:39 | Reagovat

[18]: mně přišlo, že zemřel...přece by ho nenechali žít, i když mi tam chyběla stejná smrt jako v knížce, ta prostě neměla chybu, ale co už...mno, uvidíme v 2. části za půl roku...určitě si mě můžeě přidat ;o)

20 Nel-ly Nel-ly | Web | 25. listopadu 2010 v 23:14 | Reagovat

[18]:je mrtvej, udusila ho jeho "ruka"... no, nějakou zmínku o jeho smrti by ve filmu přidat mohli...třeba přidaj :D chtělo by to pořádnej krvák, ale důležitý to fakt není :)
já se těším na smrt Belly :D ten souboj jsem si v knize náramně užila

[17]: jediná kniha, která se mi líbila byl "Kůň a jeho chlapec (další nezfilmovaná, myslím, že... třetí? následoavla po "Skříni" a ta je druhá)
Poutníka nemůžu najít a do premiery to už asi nestihnu a číst by se mi to nechtělo, jsou to dětský knížky, ale tak strašně... já nevím :D pitomý, až to ani hezký neni (a přitom měl ten jeho svět tak velkej potenciál)

21 Hope Hope | Web | 25. listopadu 2010 v 23:23 | Reagovat

[20]: myslíš, že se smrti Belly dočkáš? jako myslím tím, že tam bude ta svéna přímo vidět? já se obávám nejhoršího...
souhlasím, ty knížky jsou vážně moc jednoduchý...Kůň a jeho chlapec jsem zatím nečetla, bohužel, ale já to jednou doženu =o) třeba ji ale zfilmujou, protože ony jsou celkově ty knížky seřazené jinak než jak byly napsané a zfilmované =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama