Co mám udělat? Jak to mám udělat?

7. listopadu 2010 v 11:14 | Hopísek |  Který svět?
avatar
12.kapitola


Stojím u stolu a zamyšleně pozoruji kouř stoupající z kotlíku v kruzích ke stropu učebny. Dnes je to v podstatě jenom moje práce, Severus nějak není ve své kůži, zřejmě se ještě nevzpamatoval z toho, co jsem mu vmetla do tváře. No jo, pravda holt bolí.
"Co má udělat?" ozve se tiše po mé levé ruce právě, když do lektvaru přidávám nasekanou mandragoru.
Nechápavě zamrkám a natočím k němu hlavu. Jakmile se mé oči střetnou s jeho, je mi jasné, že nemyslí lektvar, ovšem já mu to nehodlám nijak ulehčovat. "Můžeš nastrouhat ten kořen," opět se zadívám na kotlík a bublající tekutinu v něm.
"Tohle nemyslím!" zavrčí tiše, ale pustí se do práce.
Povzdechnu si. "Já vím."
Zamračí se a jeho ruka ustrne v půli pohybu. "Ty víš? Tak proč mi neodpovíš na otázku?"
"Protože ty tu odpověď znáš! Nestaň se Smrtijedem! Nedělej ze sebe jeho otroka!" šeptám naléhavě a zamíchám obsah kotlíku.
Potřese hlavou a znovu začne strouhat.
Po zbytek hodiny se k našemu rozhovoru nevrátí, avšak na konci, když dodělám náš dnešní lektvar, odevzdám ho a se zvoněním zamířím pryč z učebny, netrvá mu dlouho, stojí po mém boku a táhne do prázdné učebny.
Na paměť mi vytane vzpomínka na jeden romantický film, který jsem kdysi viděla. Vlastně to nebylo kdysi, jelikož se to v téhle realitě ještě nestalo.Je mi to však jedno a snažím se nad tím nepřemýšlet, pomalu se smiřuju s tím, že tohle je svět kam patřím, alespoň prozatím. Ovšem v onom romantickém filmu zatáhl hlavní hrdina svou vyvolenou do jedné z mnoha prázdných ložnic v domě jeho rodičů, kteří pořádali nějaký večírek, protože si chtěl vyjasnit nedorozumění, díky němuž spolu nemluvili. Jak to dopadlo netuším, protože přišla mamka a já to musela chtě nechtě vypnout.
Rychle zaženu vzpomínku vykouzlivší na mých rtech pobavený úsměv a věnuji pozornost Sevovi, jež přechází sem tam a nejspíš čeká na mou reakci. "Ehm, říkal jsi něco?" dostanu ze sebe.
"U Merlina!" zvýší hlas. "Tys mě neposlouchala?" zastaví se na místě a probodává mě pohledem.
Tváře mi znachoví, pomalu zavrtím hlavou a nasadím kajícný výraz.
Prudce se nadechne nosem."Dobře! Takže znovu! Poraď mi, co mám udělat!Nebo spíš jak to udělat?"
"Seve, tohle je tvůj boj. Vzepři se tomu, k čemu tě předurčuje tvoje kolej. Vždyť ne každý, kdo je ve Zmijozelu musí být Smrtijed! Jistě, není nutné, aby ses stal členem Fénixova řádu, ale pokud se přidáš k Voldemortovi, tak jím beztak jednou budeš."
"Řekni mi víc," vyzve mě dychtivě.
Zavrtím hlavou. "Nemůžu."
"Proč?"
"Nejde to. Co když změním budoucnost?" ptám se spíš sama sebe.
"Jestli tě zajímá můj názor," začne opatrně a počká až mu naznačím, ať pokračuje. "Myslím, že jsi budoucnost už změnila. Protože když dám na tebe, tak bude všechno jinak, ne?"
Uvažuji nad jeho slovy. "Víš, měl bys to udělat pro sebe, jelikož Lilly tě nemiluje a, bohužel, se to nikdy nezmění. Samozřejmě, jsi, tedy byl jsi, její dobrý kamarád, jenže to na tom nic nemění," řeknu, načež se pokusím dopad svých slov zmírnit jediným slovem: "Promiň!"
"Neomlouvej se! Je mi jasné, že ho miluje. Je úspěšný a chytrý, tak proč by se zahazovala s umaštěncem jako jsem já?!" z hlasu mu zaznívá bolestný tón.
Je mi ho líto. Přistoupím blíž, zvednu ruku a pohladím ho po tváři. Oči se mu zalijí slzami, sklopí je rychle k zemi. Uchopím jeho obličej do dlaní a přinutím ho podívat se na mě. "Slzy nejsou něco za, co by ses měl stydět."
"Já vím," odvětí nakřáplým hlasem. Odkašle si. "Když se tomu vzepřu a nepřidám se k Ty- víš- komu, co se stane?"
Pokrčím rameny. "Nemám zdání. Nedokážu ti říct, jestli nezemřeš, jestli tě nezabije, ale nestojí ti čisté svědomí za to?"
"Čisté svědomí?" uchechtne se neradostně. "To nemám už dávno. Udělal jsem tolik špatných věcí!"
"Špatné věci lze odpustit snáz než vraždu! Nehledě na to, že bys mohl skončit v Azkabanu."
"Jenže mě to štve! Tak strašně rád bych to nějak odčinil," prohodí.
Hlavou mi bleskne spásný nápad. Když už měním budoucnost, tak ať to stojí za to, ne? "Možná bys mohl. Alespoň částečně."
"Co mám udělat?"
Zhluboka se nadechnu. "Nedovol, aby se k Voldemortovi přidali i ostatní."
"Ostatní?" překvapeně zamrká. "Kteří?"
Proti své vůli se musím pousmát jeho překvapenému výrazu. "Regulus, Cissa a Petr."
Vytřeští oči. "Jak to mám, prosím tě, udělat?"
"Netuším, ale nedovol jim to!" znovu se pořádně nadechnu, abych si dodala odvahu, musím mu to říct, jinak mi nepomůže. "Regula čeká podobný konec jako tebe, pokud se stane jeho přívržencem! Sice se vzepře, ale bude pozdě! Cissa je zvláštní člověk, ale já vím, že ve skrytu duše je jiná než jak se na první pohled může zdát! Nerada bych, aby trpěla jenom kvůli Luciovi a Voldemortovi! A Petr? Když to udělá, bude on tím, kdo vydá Jamese a Lilly! Vyvraždí celou ulici a nechá za sebe pykat nevinného kamaráda!"
Severus na mě chvíli nevěřícně zírá, skoro vidím, jak mu všechny informace zapadají na své místo. "Ale...vždyť oni se mají stát Smrtijedy už za týden! Stejně jako já," zorničky se mu rozšíří poznáním.
"Já vím."
"Mel, jak to mám udělat?"
"Nevím, ale udělej to! Alespoň Regulovi a Cisse v tom zabraň! Když to Petr udělá, tak najdu způsob, jak Lilly a Jamese zachránit," mým uším to zní skoro jako přísaha.
"Jak bys je chtěla zachránit?" nechápe.
"To nech na mě. No, budu muset jít. Astronomii sice nestihnu, ale na Runy musím," dojdu ke dveřím, s rukou na klice se ještě otočím zpět k Sevovi. "Neprozrazuj nic z toho, co jsem ti řekla! Nikdo to neměl vědět."
"Neměl vědět? Takže je víc lidí, kterým jsi to řekla?
Zahanbeně přikývnu.
"Remus?"
Další přikývnutí.
"Lilly?"
"Mhm."
"Po...James?"
"I Sirius," potvrdím, "a taky Brumbál, McGonagallová a zřejmě moji...Removi...naši rodiče."
"A já," vydechne.
"A ty," povzdechnu si.
"Devět lidí, hmmm, to je docela dost," konstatuje.
"Jo," opět přikývnu, otevřu a naposledy se na něj podívám, než úplně odejdu. "Děkuju!" řeknu vděčně a usměju se, pak za mnou tiše klapnou dveře a já jdu do učebny Starodávných run.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MysteryBrigitte MysteryBrigitte | Web | 6. září 2012 v 22:56 | Reagovat

Co to bylo za film? A jak muzes nechat chudaka Sevika takhle trpet? A taky to s Voldikem neni fer..Rowlingova ho necha zabit hnusnym Potterem mladsim a ty ho nechces nechat dokonce zabit ani jeho rodice a nekolik dalsich *fnuk* T_T

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama